Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

    Повечето от вас знаят че съм купувал преди година и половина чисто нови BFgoodrich 31x10.5x15, джантите ми са си оригиналните за фронтера, вижте на снимката и можете ли да ми кажете с точност при този модел джанти каква ширина са, и с каква ширина трябват да бъдат за да е идеално за 31-ци в моя случай и за в бъдеще и за 32-ки, питането ми е породено от факта че при напомпени на 1.8 атмосфери гумите, визуално (но може и да е зрителна измама), като че ли гумите в средата са съвсем леко извити като дъга, та това породи питането ми за правилната ширина на джантите и колко трябва да е за 31 и за 32?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05042012911.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:6028891
    Последно редактирано от Еделвайс; 14-10-13, 13:04. Причина: пояснение

  • #2
    От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

    Колеги, да не би да съм задал неправилно въпроса или наистина не е популярна конкретната информация, относно ширината на джантите

    Коментар


    • #3
      От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

      Ето ти тук нещо по въпроса: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78476
      Сори, ама нямам време сега да потърся по-подробно. Все пак ще видиш някои неща.

      п.п.Ааа. Намерих точно това дето питаш:http://www.offroad-bulgaria.com/show...65#post1323765
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Ето ти тук нещо по въпроса: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78476
        Сори, ама нямам време сега да потърся по-подробно. Все пак ще видиш някои неща.

        п.п.Ааа. Намерих точно това дето питаш:http://www.offroad-bulgaria.com/show...65#post1323765
        Страшен си колега благодарско за препратката и директния линк , остана само някой по модела на джантите ми от снимката, да е мерил и да сподели ширината, затова и питам в нашия форум

        Коментар


        • #5
          От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

          Поразрових се, единствено на едно място попаднах на информация, но само за 16-ки алуминиеви оригинални фронтерови джанти, и са с ширина на джантата 7 J, да приемем че и 15-ките ми са с такава ширина, то тогава от таблицата по-долу, излиза че при 7 J, МАКСИМАЛНАТА ширина на гумите не трябва да превишава 255мм а гумите ми са 267мм-31-ци, голяма разлика, при идеален вариант 205-215мм, значи на мен ми трябва тогава джанти с ширина 10.5 J, за да стават коректно на 31 и 32 ки, ще копирам таблицата и тук:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:На колко J каква г.jpg
Прегледи:3
Размер:64.1 КБ
ID:5527227
          Последно редактирано от Еделвайс; 15-10-13, 17:06. Причина: пояснение

          Коментар


          • #6
            От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

            Според мен тая таблица е нещо сбъркана! 16 цоловите оригинални джанти на фронтерата са 7 инча , а оригиналните размери на гумите са 245/70/16 или 255/65/16 Сега на кой да вярвам- на отбор инженери или на тая таблица
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

              Всички оригинални джанти за Фронтера са широки 7 инча.
              Колкото до гумите: На сайта на производителя има таблица с допустимата ширина на джантата за всеки един конкретен размер гума.
              За 31/10.5/15 дават джанта 7" - 9", а идеална е 8.5".
              http://www.bfgoodrichtires.com/tire-...o/tire-details
              PRICING AND SPECS

              За 32/11.5/15 дават джанта 8" - 10", а идеална е 9"
              http://www.bfgoodrichtires.com/tire-...o/tire-details

              Много колеги си карат 32-ки на 7" джанти и твърдят, че е ОК.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Всички оригинални джанти за Фронтера са широки 7 инча.
                Колкото до гумите: На сайта на производителя има таблица с допустимата ширина на джантата за всеки един конкретен размер гума.
                За 31/10.5/15 дават джанта 7" - 9", а идеална е 8.5".
                http://www.bfgoodrichtires.com/tire-...o/tire-details
                PRICING AND SPECS

                За 32/11.5/15 дават джанта 8" - 10", а идеална е 9"
                http://www.bfgoodrichtires.com/tire-...o/tire-details

                Много колеги си карат 32-ки на 7" джанти и твърдят, че е ОК.
                Мерси Алекс за инфото относно фронтеровите джанти . А това че колеги карали и 32-ки на 7 J джанти, самата гума откъм контактното петно нали става тогава под формата на дъга заради по-тясната джанта, като при пренапомпена гума..., и тогава контактното петно се намалява и язък за по-широката гума.... единственото предимство което виждам при по-тясната джанта с по-широка гума е, че по-трудно ще се разбортирва гумата при умишлено спаднати гуми при определени условия и терени или..?

                п.с. Темата ми направо си е за гуми и джанти, но така и така я почнахме ако модератор прецени, може да премести темата при правилния подраздел.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                  Привет колеги, да не отварям нова тема, та днес пак яко ме ухапа кучето , намислил съм си да сложа минусови джанти от Явор, тези от снимката с ЕТ -44 черни с червения кант:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Стоманени джанти с отрицателен офсет -44 - Черни с червен кант.jpg
Прегледи:2
Размер:175.9 КБ
ID:5589528

                  Кажете ми, с моите 31-ци ще трябва ли да режа нещо при положение че не е вдигната допълнително? , разбрах за предимствата на тези джанти, освен визията, фронти ще е по-стабилна при завоите и при определени наклони, а минусите им ще е по-голямото натоварване на лагерите и по-големия радуис при завиване, но като изключим това какво мислите като цяло, по-стабилна ли ще е, предполгама че ще трябва и задължителен реглаж на предницата да направя след монтирането на минусовите джанти? И универсални уширители на калниците ще трябва да сложа...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                    Сега разбрах че има джанти с минусово -ЕТ 30 за фронтера, предполагам че това ще е най-оптималния размер за фронти и натоварването на лагерите спрямо - минусовия -ЕТ 44 ще е по-малко ? Какво мислите за да знам дали да ги поръчам тези джанти с минусово -ЕТ 30?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 26-05-14, 22:43. Причина: Правопис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                      Не трябва да режеш нищо. Евентуално няколко мм. от ръба на бронята, но се съмнявам. Няма да опират. Няма да ти се разбият лагерите. Не ти трябват уширители. Ако е добре регулирана предницата, не се налага нов реглаж. Ще е по-стабилна и по-красива. А и вече си го решил

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Не трябва да режеш нищо. Евентуално няколко мм. от ръба на бронята, но се съмнявам. Няма да опират. Няма да ти се разбият лагерите. Не ти трябват уширители. Ако е добре регулирана предницата, не се налага нов реглаж. Ще е по-стабилна и по-красива. А и вече си го решил
                        Не съм го решил на 100%, какво имаш предвид все пак ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          Не трябва да режеш нищо. Евентуално няколко мм. от ръба на бронята, но се съмнявам. Няма да опират. Няма да ти се разбият лагерите. Не ти трябват уширители. Ако е добре регулирана предницата, не се налага нов реглаж. Ще е по-стабилна и по-красива. А и вече си го решил
                          А според мен уширители трябват. Гумите излизат извън калника и дори само при каране по асфалт при всеки дъжд фронти се охвърля до ушите в гняз.
                          На офф-роуд просто ставаш кална буца. Ето една снимка, която пусках преди време:


                          При мен се налага и реглаж на предницата. От така: \ / стана така: / \
                          Моите ефекти ги постигнах с фланци 38мм, но и с минусови джанти би трябвало да се получи същия ефект.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                            аз карам на П2 ДБ гуми 31х10.5х15 на 10 инчови джанти -44 ет и не ми се е налагало да правя каквото и да е по машината,за момента минуси-малко по мръсни прозорци по черно ,плюсовете много по добра визия и поведение на пътя и по хасвалт и по черно,но това е за П2 за опел немисля,че е по различно.
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Не съм го решил на 100%, какво имаш предвид все пак ?
                              Искам да кажа, че няма да имаш никакъв проблем да сложиш такива джанти. И ще ти хареса и поведението на пътя,
                              и визията. Това е.
                              Последно редактирано от sony bono; 27-05-14, 13:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X