Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

    Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
    Значи по 10 см. в двата края с леко заобляне в краищата трябва да изглежда добре.А разликата в калниците най-вероятно може да съм се заблудил .Не съм ги мерил с ролетка. Успех.
    Само не разбрах кой прави списъка за Фронтерите ,който ,ще ти предоставяме за временно ползване и отстраняване на дребни дефекти.
    Да караш джип наистина се оказва голяма и скъпа краста и да правим всичко по-голямо и т.н. само да не фалирам че лошо, абе да сме живи и здрави

    Коментар


    • #32
      От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Давай линк , please ! Или координати. Ше почерпя!



      Хич няма да съм учуден !
      За жалост ще трябва да те разочаровам, тази снимка не е на моята фронтера. Случайно попаднах на снимката. Не знам от къде са. Sorry. Дано не се сърди собственикът, че се вижда номерът.
      Трябва да се поровим из интернет и дано да ги произвеждат още. А и сигурно са бая скъпи, след като са от пластмаса. Лозан по може да знае за тях. Като види темата ще каже.
      Не знам дали не могат да се направят от гума, но сигурно пак ще е скъпо.
      Последно редактирано от sony bono; 28-05-14, 00:16.

      Коментар


      • #33
        От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

        Привет колеги днес ми пристигнаха джантите и уширителя, джантите къртят много ми харесват, ето и снимки:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5590736


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5590737


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5590738

        Ще кажа на гумаджията да ми сложи от по-късите вентили.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:23.9 КБ
ID:5590739


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5590740

        Обърнете внимание 31-цата на сегашната ми 7j джанта как контакното петно е извито към средата и при това напомпени само на 1.8 атмосфери, предполагам че при 10j гумата ще е на равна площ но и малко по-ниска ще стане, също така и бордовете ще станат по-уязвими но пък пълно щастие няма...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5590742

        Тези предни престилки ще пречат ли на гумите при завиване, ще опират ли?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5590743

        Живот и здраве другата седмица ще ги монтирам и ще ви се похваля

        Коментар


        • #34
          От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

          Никой ли не може да ми каже дали трябва да махна предварително предните престилки от предните калници, ако ще пречат при завиване при изнесените джанти?

          Коментар


          • #35
            От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Никой ли не може да ми каже дали трябва да махна предварително предните престилки от предните калници, ако ще пречат при завиване при изнесените джанти?
            Обикновено не пречат, не бързай да ги махаш предварително. Ако опират после можеш да ги свалиш.

            Коментар


            • #36
              От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

              Айде бре човек,че се пренадах да видя тая фронтера с тия джанти на какво е замязала......../за джантите малко ми се струват как да кажа без да обидя някой меко казани ламаринени и мекички но това само времето и експлоатацията ще го покаже/смисъл моите са стари малко неугледни приличащи на алуминиеви 10j 2 леви и 2 десни с надпис от вътре magnesium......и доста,доста трудно се кривят-пробвано.Ай са даи малко снимки да видим тва онова.........
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • #37
                От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                Айде бре човек,че се пренадах да видя тая фронтера с тия джанти на какво е замязала......../за джантите малко ми се струват как да кажа без да обидя някой меко казани ламаринени и мекички но това само времето и експлоатацията ще го покаже/смисъл моите са стари малко неугледни приличащи на алуминиеви 10j 2 леви и 2 десни с надпис от вътре magnesium......и доста,доста трудно се кривят-пробвано.Ай са даи малко снимки да видим тва онова.........
                В действителност джантите са доста масивни, по-дебели са и малко по-тежички отколкото ми се иска, обичам да карам по хубави кътчета по черно из балкана, избягвам да карам хард и нарочно по трудни терени без нужда, така че едва ли ще има опасност да изкривя джантите и без това

                P.S. Другата седмица живот и здраве ще монтирам джантите и ще постна снимки
                Последно редактирано от Еделвайс; 30-05-14, 20:45. Причина: Пояснение

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                  Павка... контактното петно на гумата се мери отдолу, където гумата е стъпила с тежеста на машината върху земята Ако си чак такъв манияк по темата можеш да направиш следния експеримент за да установиш, в каква степен има смисъл от това упражнение с джантите. Наклепай една педя от грайфера на гумата от край до край с акрилна боя (просто лесно ще се измие) и сложи един картон пред гумата. Мини над него и после си запази рисунката Същото упражнение направи на същото място при същите условия и с новите джанти и правилното за теб налягане в гумата... Не, че нещо... просто идея!
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                    Привет колеги, сега връщам от сервиза на Влади, имат вече и чисто нови машини за смяна на гуми та там ми монтираха новите джанти, след като ми монтираха джантите за моя голяма приятна изненада, гумите стърчат наравно едно към едно с калниците и визуално стана много добре, направо ме хвана после яд че избързах и дадох вече 100лв за уширителя... но по-добре така за мен че поне няма да дупча никъде калниците, другата приятна изненада, е че не се наложи да се реже от предната броня и също така не опират в задните калобрани , само едно ръбче е отрязано 3 см и то от вътрешната им страна на бронята, с една дума фронти все едно заводски с такива джанти . После задължително направихме и реглаж на предницата и добре че го направих че имаше променена геометрия, коригираха го и след реглажа по предницата всичко заспа, майсторите при Влади са големи професионалисти, пичове на място и си разбират от работата . Ето и снимки:

                    Разликата между джантите

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5591537

                    В близък план

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5591539

                    Тук се вижда че не стърчат гумите извън калниците, отпред...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5591541

                    ... и отзад

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5591543

                    Определено прилича повече на джипка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5591545

                    Тук съм снимал къде е отрязано мъничко парче от вътрешната страна на бронята, външно бронята си е оригинална на 100%

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5591546

                    Тук вече реглажа на предницата, перфектен реглаж ми направиха.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5591547

                    Тук се вижда металния вентил който избрах и ми монтираха, та така няма да има опасност да се скъса лесно в гората.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5591548

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:160.6 КБ
ID:5591549

                    Покарах малко, никъде не опира, нито да стърже и определено е по-стабилна, единствено при коловози на асфалта причинени от камионите, трябва да държа волана по-здраво че иначе дърпа бързо..., с една дума съм много доволен колеги, това е от мен
                    Последно редактирано от Еделвайс; 02-06-14, 18:51. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                      Е айде честито ! На хаирлия да е !
                      Ще очакваме и тестовете в кал.

                      ПС. Ако в калта не ти хвърля на гърба и респективно решиш че нямаш нужда от уширителите - обади цена да те отърва от тях При мен гумите настърчат (вероятно има разлика между фланците и твоите джанти) и джипката ми е постоянно кална .
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 02-06-14, 19:34.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Е айде честито ! На хаирлия да е !
                        Ще очакваме и тестовете в кал.

                        ПС. Ако в калта не ти хвърля на гърба и респективно решиш че нямаш нужда от уширителите - обади цена да те отърва от тях При мен гумите настърчат (вероятно има разлика между фланците и твоите джанти) и джипката ми е постоянно кална .
                        Мерси Владо , инак относно: (вероятно има разлика между фланците и твоите джанти), летите ми джанти са ЕТ +15, и сега дефакто с новите джанти с ET -40 все едно съм сложил джанти ЕТ -25, и от там изненадата че не ми стърчат извън калниците както е при други колеги с фланци..., а относно уширителите нека да съм сигурен че няма да се окалям и тогава ще ти пиша на ЛС.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                          Честито Павка,
                          много добре изглежда джипката с новите джанти.
                          Това с +15 и -40 обяснява до някъде нещата. Трябва да прецениш дали хвърля или не по колата на полеви тест.
                          Според мен ще хвърля, но малко.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Честито Павка,
                            много добре изглежда джипката с новите джанти.
                            Това с +15 и -40 обяснява до някъде нещата. Трябва да прецениш дали хвърля или не по колата на полеви тест.
                            Според мен ще хвърля, но малко.
                            Мерси Алекс, иначе има и още един момент относно гумите, при 31-ците ми в момента се покриват от калниците, но ако сложа 33-ки например то тогава ще стърчат със сигурност 2 см навън
                            Последно редактирано от Еделвайс; 02-06-14, 20:11.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                              Да, но тогава със сигурност, ще трябва да режеш още.

                              П.П. Разликата от +15 до до -40 всъщност е 55 мм навън. Но наистина не изглеждат много изнесени.
                              Аз от моите 33-ки съм много доволен. Много по-добре се държи от колкото с 31-ците.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Да, но тогава със сигурност, ще трябва да режеш още.

                                П.П. Разликата от +15 до до -40 всъщност е 55 мм навън. Но наистина не изглеждат много изнесени.
                                Аз от моите 33-ки съм много доволен. Много по-добре се държи от колкото с 31-ците.
                                При всички случаи съм приятно изненадан че не стърчат извън калниците , инак като дойде зимата ще си взимам чисти зимни гуми и чак като изтъркам 31-ците то тогава ще мога да помисля и за 33-ки, живи и здрави да сме

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X