Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е правилният размер ширина на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    А според мен уширители трябват. Гумите излизат извън калника и дори само при каране по асфалт при всеки дъжд фронти се охвърля до ушите в гняз.
    На офф-роуд просто ставаш кална буца. Ето една снимка, която пусках преди време:


    При мен се налага и реглаж на предницата. От така: \ / стана така: / \
    Моите ефекти ги постигнах с фланци 38мм, но и с минусови джанти би трябвало да се получи същия ефект.
    Наложило ти се е реглаж, защото я повдига - натяга торсионите. А и мята кал, защото са ти много широки гумите. Мисля, че при Павел няма да е така.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

      Обадих се в офиса им да поръчам джантите и уширителите, оказва се че за фронтерата са свършили с минусовия офсет - 30, та имали само от по-широките и поръчах 4 бр. черни джанти с минусов офсет - ЕТ 40 - 10j, 15-ка, и уширителите 4 парчета по 1 метър, дано да нямам проблеми с толкова широки джанти на 31-ците, макар че според една от горните таблици моите гуми с ширина 265 на 10j джанта им идвали идеални като размер, но според друга таблица за 31-ците пък максималната ширина е 9j ... и дано да не опират много по калниците някъде... , вкарах си малко главата в торбата от мерак, дано не съжалявам за прибързаността си, живот и здраве в четвъртък ще ми ги доставят
      Последно редактирано от Еделвайс; 27-05-14, 15:23. Причина: Пояснение

      Коментар


      • #18
        От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

        Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
        аз карам на П2 ДБ гуми 31х10.5х15 на 10 инчови джанти -44 ет и не ми се е налагало да правя каквото и да е по машината,за момента минуси-малко по мръсни прозорци по черно ,плюсовете много по добра визия и поведение на пътя и по хасвалт и по черно,но това е за П2 за опел немисля,че е по различно.
        Значи с твоите 31-ци нямаш никакъв проблем че е на 10 инчови джанти, малко се притеснявам да не станат прекалено широки новите джанти от 10 инча на моите 31-ци, като имаш впредвид че в момента са ми на оригиналните 7 инчови джанти?

        Коментар


        • #19
          От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          ... и уширителите 4 парчета по 1 метър...
          Дано да не дойдат къси задните.
          На моята (ама все пак е ДБ и не е същото) предните бяха по метър, а задните - по метър и 40 см.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #20
            От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Дано да не дойдат къси задните.
            На моята (ама все пак е ДБ и не е същото) предните бяха по метър, а задните - по метър и 40 см.
            Нали имам и оригиналните "престилки" които са си здрави и реших да не ги махам, просто уширителите ще ги монтирам като продължение по дъгата на калника

            Коментар


            • #21
              От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              .... вкарах си малко главата в торбата от мерак, дано не съжалявам за прибързаността си, ....
              Абре юнак , колко пъти го дъвчем това ?

              1. Оригиналните ти джанти , плюс фланци 38 мм. бяха по- рационалния вариант. И като цена и като функционалност . Но вече е минало.

              2. Относно рязането : почти е сигурно , че ще ти се наложи с чекийчето да орежеш част от пластмасата на предната броня. Това се налага дори и при 5 см. натегнати торсиони с този размер гуми . Хем аз съм с фланци.

              3. Може по принцип и без уширители - стига човек да го кефи да изглежда като овъргаляно диво прасе
              в горски гьол. Иначе както казаха колегите - дори през локва като минеш - хвърля чак на гърба . То няма и как да е друго : гумите настърчат от калника с 2 пръста .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Абре юнак , колко пъти го дъвчем това ?

                1. Оригиналните ти джанти , плюс фланци 38 мм. бяха по- рационалния вариант. И като цена и като функционалност . Но вече е минало.

                2. Относно рязането : почти е сигурно , че ще ти се наложи с чекийчето да орежеш част от пластмасата на предната броня. Това се налага дори и при 5 см. натегнати торсиони с този размер гуми . Хем аз съм с фланци.

                3. Може по принцип и без уширители - стига човек да го кефи да изглежда като овъргаляно диво прасе
                в горски гьол. Иначе както казаха колегите - дори през локва като минеш - хвърля чак на гърба . То няма и как да е друго : гумите настърчат от калника с 2 пръста .
                Владо, относно фланците това ми беше първата мисъл НО, тъй като всетеренките гонят към 3-та година пробег ще ми се наложи да купувам за зимата чисто зимни гуми, и така ще имам комплект зимни и летни гуми барабар с джантите и ще мога да ги сменям пред блока без да чакам и давам излишни пари за смяна, демонтаж-монтаж, баланс. Относно уширителите съм ги поръчал вече и определено предпочитам да мога да виждам през стъклата, а колкото до рязането на част от пласмасовата броня, като ги монтирам ще видя къде и с колко да ги отрежа при нужда

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Владо, относно фланците това ми беше първата мисъл НО, тъй като всетеренките гонят към 3-та година пробег ще ми се наложи да купувам за зимата чисто зимни гуми, и така ще имам комплект зимни и летни гуми барабар с джантите и ще мога да ги сменям пред блока без да чакам и давам излишни пари за смяна, демонтаж-монтаж, баланс. Относно уширителите съм ги поръчал вече и определено предпочитам да мога да виждам през стъклата, а колкото до рязането на част от пласмасовата броня, като ги монтирам ще видя къде и с колко да ги отрежа при нужда
                  Нали си наясно как ще изглежда зимата с уширители и със старите джанти, с които си в момента? Имай предвид, че късата база е с по-раздути каллници от дългата и ще е още по-грозно. Никой да не се обижда.
                  Виж, ако намериш от ето тези уширители, ще е по-елегантно и няма да е толкова грозно - даже и зимата. Ето и как ще ти изглеждат гумите на новите джанти приблизително Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:287.7 КБ
ID:5589775
                  Последно редактирано от sony bono; 27-05-14, 20:53.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Владо, относно фланците това ми беше първата мисъл НО, тъй като всетеренките гонят към 3-та година пробег ще ми се наложи да купувам за зимата чисто зимни гуми, и така ще имам комплект зимни и летни гуми барабар с джантите и ще мога да ги сменям пред блока без да чакам и давам излишни пари за смяна, демонтаж-монтаж, баланс. ......
                    Бях готов да се обзаложа , че това ще е следващата ти стъпка .
                    Защото All Terrain и Аll Seasons гуми не са едно и също. И бях убеден (като те знам) , че скоро ще търсиш зимни гуми.

                    ... и ако си с фланци - щеше да имаш 2 комплекта гуми с джанти и широка следа на колелата . А сега ще имаш едни широки и едни тесни , както е писал впрочем и Сони Боно.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Бях готов да се обзаложа , че това ще е следващата ти стъпка .
                      Защото All Terrain и Аll Seasons гуми не са едно и също. И бях убеден (като те знам) , че скоро ще търсиш зимни гуми.

                      ... и ако си с фланци - щеше да имаш 2 комплекта гуми с джанти и широка следа на колелата . А сега ще имаш едни широки и едни тесни , както е писал впрочем и Сони Боно.
                      Аааа, не подценявай Павката, сигурен съм, че после ще вземе и фланци за зимните гуми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        ......
                        Виж, ако намериш от ето тези уширители......
                        Давай линк , please ! Или координати. Ше почерпя!

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        ...Аааа, не подценявай Павката, сигурен съм, че после ще вземе и фланци за зимните гуми....
                        Хич няма да съм учуден !
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                          Относно уширителите, за да не е грозно когато бъда с зимните гуми, мисля че би могло да се измисли такова закрепване на уширителите с цел лесен монтаж и демонтаж а не да са постоянно фиксирани, идеи да дадете ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Относно уширителите, за да не е грозно когато бъда с зимните гуми, мисля че би могло да се измисли такова закрепване на уширителите с цел лесен монтаж и демонтаж а не да са постоянно фиксирани, идеи да дадете ?
                            Дано да съм в грешка ,но щом Алекс казва ,че за дълга база за уширителите отзад са нужни около 1,40 м. при теб ,ще са нужни малко по дълги ,по мой наблюдения на късата база калниците са по големи. Ако е така тези 4 парчета по един метър са за никъде .
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                              Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                              Дано да съм в грешка ,но щом Алекс казва ,че за дълга база за уширителите отзад са нужни около 1,40 м. при теб ,ще са нужни малко по дълги ,по мой наблюдения на късата база калниците са по големи. Ако е така тези 4 парчета по един метър са за никъде .
                              Аз взех размерите, без да махам пвц престилките, на предните калници от горния им край ми трябват по 90см. А на задните 1.20см. като тези 20см ще гледам да центрирам уширителите и готово

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв е правилния размер ширината на джантите, за гуми 31x10.5x15 и за 32x11.5x15

                                Значи по 10 см. в двата края с леко заобляне в краищата трябва да изглежда добре.А разликата в калниците най-вероятно може да съм се заблудил .Не съм ги мерил с ролетка. Успех.
                                Само не разбрах кой прави списъка за Фронтерите ,който ,ще ти предоставяме за временно ползване и отстраняване на дребни дефекти.
                                Напред и нагоре
                                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                                0886769809-Юлиян
                                kiko00@abv.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X