Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

    Подкрепям напълно CJ_7
    За да стане хубаво мероприятие, то трябва да не се комбинира с друго.
    И аз дадох предложение в някаква от подобните теми за Узана. Доводи:
    - център на България;
    - чудесна леглова база;
    - хотели и ресторанти за всякакъв вкус и джоб;
    - много обширно място за палатков лагер;
    - големи места за паркиране наоколо;
    - страхотен климат за лятото или есента;
    - чудесни няколко спускания с различна трудност към Южна България, където могат да се посетят обекти в долината на тракийските царе, ако се включи в програмата.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #32
      До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

      Напълно подкрепям Жоро. Нека това да е мястото и то ще бъде сменено само ако някой обоснове непреодолима причина да не е!

      Колкото до комбинирането със състезание съм категорично против. има достатъчно много мероприятия които са подходящи но не и състезание.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

        Вече написах, чи оттеглям предложението за състезание, така че няма какво да го дъвчем повече. Ако организационния комитет вече е ясен, нека да започнем с избора на датата и с поделянето на задачите. Но може би в специална, непублична тема.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Вече написах, чи оттеглям предложението за състезание, така че няма какво да го дъвчем повече. Ако организационния комитет вече е ясен, нека да започнем с избора на датата и с поделянето на задачите. Но може би в специална, непублична тема.
          През това време останалите съфорумци можем да измислим някакви занимания за срещата, и което е добре прието като идея да се подреди накрая в една програма
          ----
          ПП. Предлагам всяко взето решение да се написва като мнение в систематизираната тема за мероприятието.
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #35
            До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

            Това е мястото, наречено Узана . Само не знам дали ще допуснат такава голяма група в националния парк





            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #36
              До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
              Това е мястото, наречено Узана . Само не знам дали ще допуснат такава голяма група в националния парк
              Там "национален парк" няма. Има Природен парк "Българка".
              В сайта на този парк (поддържан от НУГ) за местността "Узана" пише:

              ... Отличава се с ясно изразен планински релеф, с дълги и стръмни склонове и високи била, които благоприятстват развитието на зимните спортове. Наличието на ски влекове, хотели, почивни домове и хижи превръщат местността в предпочитан зимен курорт и притегателен център за любителите на зимните спортове. Летният сезон също предлага добри възможности за познавателен и алтернативен туризъм.
              ...
              http://www.ppbulgarka.nug.bg/bg/uzana.html
              Т.е. не виждам какъв проблем може да има там.


              П.П. А в същност, като се загледах в картата (виж прикачения файл), излиза, че самата хижа "Узана" дори не е на територията на природния парк.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-07, 10:17.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                Чаво е абсолютно прав, хижата и близката околност са извън парк Българка. Но комплекс Узана е. Явно половината от ливадата е в парка. Просто трябва да съобразим посоката на нашите мероприятия да е извън парка, а това най-лесно може да стане, ако се координираме с охраната и заедно изберем мястото за бивака и за карането.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                  Идеята е много добра и с удоволствие ще се включа в подготовката!
                  Ако може да се организираме в края на септември - например 29.09 ще е добре!

                  В основата на събора нека бъдат шоу и демонстрации - който каквото може да покаже и разкаже, за да бъде удоволствие и полза за всички.
                  Производители, търговци, моторджии и джипкаджии ще бъдат поканени!
                  Ще трябва да подготвим много бързо и пакет - предложение за спонсори!
                  Ще трябва да има улица за търговци, представяния на продукти, бира и скари. Отделно трасе за демонстрации. Не трябва да забравяме и палатковия лагер за вечерта.
                  С малко ред и предварителна подготовка ще стане незабравим купон
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #39
                    До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Явно половината от ливадата е в парка. Просто трябва да съобразим посоката на нашите мероприятия да е извън парка, а това най-лесно може да стане, ако се координираме с охраната и заедно изберем мястото за бивака и за карането.
                    Злати, ами то то там е хотел връз хотел ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Чаво е абсолютно прав, хижата и близката околност са извън парк Българка. Но комплекс Узана е. Явно половината от ливадата е в парка. Просто трябва да съобразим посоката на нашите мероприятия да е извън парка, а това най-лесно може да стане, ако се координираме с охраната и заедно изберем мястото за бивака и за карането.
                      Грешката е моя - Национален парк "Централен Балкан" е на 1,5 часа от Узана пеша. Но за другото... Преди месец бях там на организирана почивка и се насладихме на гостоприемството на Информационния център. Жената, която работи в него ми каза, че разрешението за такова мероприятие се дава от кмета на Габрово, но преди две седмици са отказали на такова искане (за офроуд) и май са настроени отрицателно за такива разходки на тази територия. Все пак трябва да се провери.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #41
                        До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                        Това коя година ще го бъде

                        Коментар


                        • #42
                          До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                          Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                          Жената, която работи в него ми каза, че разрешението за такова мероприятие се дава от кмета на Габрово, но преди две седмици са отказали на такова искане (за офроуд) и май са настроени отрицателно за такива разходки на тази територия.
                          За коя "територия" става въпрос?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                            Подкрепям идеята с две ръце, но мисля че трябва да се провери чия собственост е мястото на което искаме да се проведе събора, да се говори за разрешение от съответното кметство или община и най-вече да се направи някаква дори и писмена договорка за съгласие "n" /ен/ на брой джипки да изпотъпчат терена. Доколкото разбрах става въпрос за почти след една година. Мисля че за такова голямо мероприятие трябва да има дата до която всеки един от участниците да заяви своето евентуално участие в събора, защото съфорумците сме доста на брой и организаторите би трябвало да знаят поне приблизителния брой на предполагаемите участници за да поискат някакво разрешение за използване на частен/държавен или общински терен.
                            Другата ми идея е за събиране на някаква минимална такса за последвалото почистване на терена след подобно събитие, знам че всички ние държим много на запазването на природата такава каквато е, но аз видях какви бяха поляните след роженския събор и ме беше срам че съм българин . Някой ще каже "те като дадат пари да знаеш тогава как ще цапат", не мисля че ще стане така. Аз съм готов да преведа такава такса веднага по банкова сметка посочена тук, имам достатъчно доверие в хората организатори и в доста хора от форума без да ги познавам лично. А и организаторите си имат разходи, било то за гориво до там няколко пъти или за такива неща. Сега ще кажете че никои не е за 50 или 100 лв за гориво, ама и едва ли някой ще обеднее от 2/5 или 10 или незнам колко лева, казвам цифрите много хипотетично.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                              Става въпрос за т.нар. местност Узана, за която говорим през цялото време, нали?
                              Това е поляната, която показах на снимките и която наистина е огромна, величествена и примамлива да я "стъпчеш и прекосиш във всички посоки" Както вече изяснихме, част от нея попада в природен парк "Българка".
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Национален събор на OFFRoad-Bulgaria.com - дискусия

                                Възможностите са две. Да помолим Вера Лагадова, като местен човек, да види как седят нещата в Габрово. Ако има проблем може и да сменим мястото. Района на хижа Бунтовна в Средна горе не е никакъв резерват, Копривщица е на 18 километра, хижата има 50-ина места, място за палатки бол. Но е малко далече от Варна и Бургас. Но нека първо да видим реакциите в Габрово. По отношение на почистването можем да поговорим с Екопак, имам контакти с тях и могат да помогнат, дори и безплатно.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X