Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Любо, супер кадри

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Чудни са, браво!
      'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Радвам се, че ви харесват приятели
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Здравейте приятели, напоследък ми е доста натоварено ежедневието, но все пак успях да поотбера що годе по-свестните кадри от отпуската ми.Та ето...
          Родопите и яз. Г. Беглик.





























































          А ето и малко снимки от морето.
          Китен:





















          И 5 минути по-късно...









          Това е от мен приятели.Дано да има кадри, които да ви харесат, а за който се интересува как изкарахме отпуската, може да прочете тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...94#post2570694
          Поздрави на всички.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Страшни картички, завиждам много ND-то какво е, че аз имам едно еФтино, вариращо, което много криви цветове и стъмва на петна , пък твойто изглежда от скъпите
            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
              Страшни картички, завиждам много ND-то какво е, че аз имам едно еФтино, вариращо, което много криви цветове и стъмва на петна , пък твойто изглежда от скъпите
              ND-то си е марково, макар и не най-високия клас.Марката е Hoya и ценово е средна работа/мисля беше около 115лв./.Евтините не ги бива.Основното им , че правят цветовете мармалад и после трудно се коригират софтуерно.Абе...както се казва козата си сака пръч.Искам много да се сдобия и с един два неутрални градиента , но там е същата работа.Оптималния вариант пък за тях е около 190-200лв. за стъкло/говорим за размер 100/150мм, защото пък по-малките винетират на широкия обектив/.Та ще видим де...живот и здраве да е!
              П.П.Забравих...вариращите не са стока/така съм чувал/, та е нормално да не си доволен от него.Затова и заложих на нормален 3 стопа/ND8/, и сега не съжалявам.Принципно за посред бял ден и повече секунди си трябва още по-тъмно стъкло, но...пълно щастие няма!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Никоя ли добра душа няма да се смили да пробва фолио за стъкла - качествено, вариращо ? Бях го предложил във филтърната тема преди време...
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Никоя ли добра душа няма да се смили да пробва фолио за стъкла - качествено, вариращо ? Бях го предложил във филтърната тема преди време...
                  Ще се поинтересувам ..., това беше писал:

                  ,,От кварталната железария си купи стъкло - тънко и прозрачно, с размери по желание.

                  После бих наблегнал на читаво, марково, хубаво фолио за автомобилни стъкла. Матово. Често си идва направо с градиент. Лентите за предно стъкло също са градиентни.

                  В София имаше едно момче някъде в Суха Река, който им беше цар. Беше в един от блоковете отдясно като караш към изхода на града по Ботевградско ли беше тоя булевард, блокът беше дълъг и нисък, успореден на булеварда, зад перпендикулярните на булеварда, някъде на втора-трета редица.

                  Имаше и каталог, и различни тертипи, че и знаеше да ги слага. Като нищо може да излез някой заек от тоя храсталак. Мисля че ползваше само фолио Полароид.

                  Проблемът е дали ще има изрезки. Че ако трябва да нарязва за цял прозорец - цената ще е солена. ''

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Никоя ли добра душа няма да се смили да пробва фолио за стъкла - качествено, вариращо ? Бях го предложил във филтърната тема преди време...
                    Аз лично хич и не съм сигурен дали ще намеря подходящо неутрално фолио.Повечето или зеленеят, или синеят, а това не е добро за цветопредаването.Та ако някой се заинтересува и има инфо точно коя марка и кое фолио става за целта...колко му е да се изработи филтър...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      За фолио пък въобще не се бях сетил... Ако стъклото, т.е. фолиото има еднакво и равномерно оцветяване, на теория е постижимо да се 'извади' цвета на фолиото и да се докарат читави цветове. Хората си играят със стъкла от заваръчни маски, пък там оцветяването е сериозно. Проблема на моя е, че не стъмва равномерно и в единият край зеленее, а в другия магентее /лилавее демек/. Колкото до градиентите - аз като пишман фотограф не виждам чак такава полза от тях, при положение, че всеки що-годе читав апарат има брекетинг, и ефекта може да се постигне с една маска в някой софтуер... то е ясно, че има и случай, в които не става, например при лашкащи се дървета от вятъра или нещо друго, което може да избяга между експозициите. Бонуса пък е, че може много точно да си уцелиш преливката къде е, мека ли е, твърда ли е и т.н. Като цяло при мен поне принципа (диктуван от факта, че не си вадя хляба с фотография) е - ако може да се оправи софтуерно - не си струва инвестицията - още повече, че се увеличава обема и теглото - съответно влачиш повече и често не го ползваш в 90% от случаите. Така реално аз смисъл виждам само в поляризиращ филтър и ND, за другото - RAW и програмка.
                      'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Ми то на теория и ND можеш да го направиш с програмка, ако вземеш много кадри на статив и ги насложиш.

                        А проблема с твоето нд не е че е евтино, а че е евтино и вариращо. Вариращите са сложна работа, дори скъпите не са застраховани. А евтините са просто два поляризиращи един върху друг.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                          За фолио пък въобще не се бях сетил... Ако стъклото, т.е. фолиото има еднакво и равномерно оцветяване, на теория е постижимо да се 'извади' цвета на фолиото и да се докарат читави цветове. Хората си играят със стъкла от заваръчни маски, пък там оцветяването е сериозно. Проблема на моя е, че не стъмва равномерно и в единият край зеленее, а в другия магентее /лилавее демек/. Колкото до градиентите - аз като пишман фотограф не виждам чак такава полза от тях, при положение, че всеки що-годе читав апарат има брекетинг, и ефекта може да се постигне с една маска в някой софтуер... то е ясно, че има и случай, в които не става, например при лашкащи се дървета от вятъра или нещо друго, което може да избяга между експозициите. Бонуса пък е, че може много точно да си уцелиш преливката къде е, мека ли е, твърда ли е и т.н. Като цяло при мен поне принципа (диктуван от факта, че не си вадя хляба с фотография) е - ако може да се оправи софтуерно - не си струва инвестицията - още повече, че се увеличава обема и теглото - съответно влачиш повече и често не го ползваш в 90% от случаите. Така реално аз смисъл виждам само в поляризиращ филтър и ND, за другото - RAW и програмка.
                          По отношение на обема и теглото е точно обратното обаче.С подходящ нуетрален градиент можеш да си снимаш пейзаж и от ръка.За брекетинга си иска задължително статив.Май по-добре да мъкна един филтър повече, отколкото статив.
                          Отделно винаги и при тихо време има някакво мърдане.В много редки случаи ми се е случвало кадъра да се получи перфектен.Нали се сещаш, че...няма кой да дава луди пари за филтри, ако може да мине с брекетинг и софтуер
                          Явно има защо да се използват филтрите...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Всеки си има неговите аргументи, то е ясно Аз например успявам да докарам използваем брекетинг и от ръка. Което не значи, че отричам филтрите, то ако може човек да си позволи всички екстри е най-добре, пожелавам го на всеки Само споделям как аз си ги виждам нещата.
                            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              И двамата не сте прави щото и двамата сте прави. За да направите "размазана вода" или "размазани облаци" и софтуерно, и с филтър, ви трябва така или иначе статив. Той си е задължителен. За да направите "синьо небе, и планината видима а не като черна сянка" - статив не ви трябва, и става на ръка. То половината апарати вече си имат вграден хдр който работи именно като серия от няколко снимки.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Нали се сещаш, че...няма кой да дава луди пари за филтри, ако може да мине с брекетинг и софтуер
                                Явно има защо да се използват филтрите...
                                Поздрави!
                                Ползват се да пестят време. Градиентния филтър може да се прави и на компютъра, но пейзажистите предпочитат да го ползват на място и после на компютъра си оправят контраста, и са готови. Защо да му баеш 2 часа на фотошопа, като просто можеш да направиш снимката в апарата. Свръхползването на фотошоп не е приоритет на добрите фотографи.


                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                За да направите "синьо небе, и планината видима а не като черна сянка" - статив не ви трябва, и става на ръка. То половината апарати вече си имат вграден хдр който работи именно като серия от няколко снимки.
                                Тука има и други варианти - аз съм мързелив, и просто гледам да не изпека небето. После на компютъра си оправям малко сенките, и готово. Трябва да се внимава с екпонацията, това е. Струва ми се твърде трудоемко да снимам бракети, макар че при 9 кадъра в секунда на моя не ми трябва и статив даже.
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X