Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Според мен или поне на моя монитор си е добре! Не бих я замазвал. Любо ...... евала.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Малко кадри и от мен, че направо не остава време за обработка.Това е последния /от този уикенд/ риболово-фотографски излет на яз. Жребчево.
      Риба хванахме малко, и...невероятен изгрев хванахме малко...
      Приятно гледане.













      Мястото където бивакувахме беше изключително интересно и странно.Представляваше нещо като тракийски култов комплекс, което за мен лично е много странно и то основно по причина, че през по-голямата част от годината мястото е под около 5-7м. вода...
      Интересното е, че както ще видите и на една от последните снимки направена от далеко...това си е обособено местенце...заобградено с камъни и наоколо с километри няма и помен за подобно нещо...
      Ето вижте...



      Снимката не става, ама поне ясно се вижда за какво говоря.
      Още малко от раждането на деня...



      Поглед назад...страхотия...





      Слънцето тотално изгря и светлината стана супер силна...Все пак още един кадър почти в посока язовира...



      За финал и една панорамка.За съжаление поради огромния обем багаж, сглупих и не взех статива.Съответно както виждате...няма замъглена вода, а панорамката след сглобяването и изрязването...част от близкия план отиде на кино...
      Както и да е...да приключваме!



      Поздрави приятели.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Стига си скомничил, риба не остави за нас....
        Браво Любо, стахотни кадри....
        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Благодаря, Пламене, радваме се че ти харесват.
          П.П.Ако имах статив с мен, имаше и още възможности, ама...както и да е...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Уау !
            Невероятни снимки. А и късмет сте имали с изгрева.

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
              Уау !
              Невероятни снимки. А и късмет сте имали с изгрева.
              Мда...на фона на вятъра от предната вечер, който ни смля направо...сутринта беше тихо, спокойно и красиво...
              Добре, че бях доста схванат от неудобното спане в джипа/не разпънах палатката, че много вятър...а и за една вечер не ми се занимаваше/, та още в 06,11ч. бях на крак и хванах сутрешното представление на природата!
              Радвам се, че ти харесват снимките!
              П.П.Рали, ходихме до Румъния все пак.Имам много снимки от там, но за съжаление нямам много време да ги обработя.Все пак искрено се надявам, че скоро ще има готов мАтриал за показване.
              Изкарахме страхотно и съм твърдо убеден, че трябва да се върнем отново там за повече време, защото има още мнооого какво да се види!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Любо, чакам с нетърпение снимките от Румъния. Надявам се и аз да намеря време, да обработя някои от моите и да ги кача заедно с малко текст около тях.

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Да се надяваме, че до края на седмицата ще успея...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Да постна и тук няколко кадъра от посещението ни в Румъния.

                    Река Дунав снимана от от Дунав мост.



                    Входа на замъка Пелеш в Синая.



                    Самия замък...



                    По-отблизо...



                    Изглед към Карпатите от хотелчето в което бяхме отседнали...



                    Замъка Бран...или както е по-известен замъка на граф Дракула.











                    Една панорамка снимана от тераса на двореца...



                    Замъка сниман отвън...



                    Крепостта в Рашнов.



                    Входа на крепостта...











                    Черната църква в Брашов









                    Центъра на Брашов...





                    Бущени...





                    Бущени и...общината им.Чак не можах да повярвам, че тази сграда е община, а не някое намазано заведение...





                    Залеза над Карпатите...сниман от един надлез над основния път...



                    Неизвестен за нас замък в Бущени...буквално го съзряхме съвсем случайно...





                    Следват малко снимки на животни от зоологическата градина в Букурещ





                    Снимането им се оказа доста трудна и тегава задача.Кадрите са правени през стъкла и то доста често позамазани, както и през решетки и то с доста малки отвори...











                    Следва Букурещ Парламента...



                    Времето и светлината въобще не бяха подходящи за снимане, ама нямах избор...



                    Панорамка с гръб към Парламента...Дори и с 10-то мм. няма никакъв шанс това да се хване в един кадър, дори съм почти убеден, че и с фишка 10мм. няма да стане...



                    Бегачка, която не знам как я карат...



                    Букурущ...старата градска част.





                    Това е приятели, а който иска да прочете как изкарахме и какво преживяхме, както и да види още кадри, може да го направи ето тук...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202106

                    Поздрави на всички!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Браво, Любо! И за снимките, и за непредвиденото пътешествие, и за готиния пътепис... Поне има к'во да видиш у съседите... У нас един конак, после дворец и накрая НХГалерия... Толкоз!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Хахаха..много си прав...за съжаление...
                        Радвам се, че ти е харесало!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Да постна малко кадри от последното ми похождение в Родопите.











                          Есента е един от най-любимите ми сезони...все още предстои в планината/поне в Родопите де/.



















                          Ники-то пита за мъгла...Нас пък ни пукна направо...





                          Следващата не съм я правил аз/по разбираеми причини де, нали съм на кадъра все пак/, макар и да е с моя фотоапарат.Добре се е получила и аз съм увековечен сред тази дивна природа







                          Малко кадри от прословутия параликс станал емблематичен за Борово.







                          И същия само, че вече на изгрев...





                          Уф последно и стига толкова...



                          За съжаление нямам опит за заснимане на млечния път заедно с параклиса, ама...просто беше подобаващо облачно и мъгливо...
                          Тия не ги яжте никога..., че ме информираха запознати мортоса е сигурен и в болница не могат да те оправят...
                          Червена мухоморка...казват , че е най-отровната гъба без шанс да бъдеш спасен.



                          Иначе са много красиви...и като малки дори...



                          Следва един банален кадър от банална дестинация, ама...все пак да отбележа...



                          Следват и няколко опита от близки гледни точки, ама...всяка си е малко различна сама по себе си, да ги пускам всичките да си ги имам тука.









                          Това е от мен приятели.Който иска да разбере подробности относно това как си искарахме в Родопите, както и да види още някой кадър, който не е постнат тук може да го направи ето тук...
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203030

                          Поздрави на всички!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Миналия уикенд се разходихме до яз. Копринка.Беше ми писнало все да снимам по някой и друг кадър от стената и този път се натиках по черните пътища с...Реното на жена ми/добре, че тя си се возеше кротко и нямаше нищо против/
                            Целта беше да хвана някакви есенни краски/изтървах ги за една седмица за съжаление/ и...очертаващо-красивия залез.
                            Ето и какво се получи и...дано ви хареса!
                            Докато пробвах ходовете на Реното, хвърлях и по един поглед към Ст. Планина.Гледката не беше за изпускане...



                            След достигане на мястото и установяване, че есента тук вече я нямаше...



                            ...се задълбочих в предстоящия залез.
                            Дакато го чаках, се оглеждах наоколо...



                            ...както и се пробвах с разни контражурни снимки.



                            Все пак имаше някаква есен...





                            Ето, че залеза дойде...Беше красив пожар в небето!









                            Както казах и по-горе...истински пожар бушуваше в небето...





                            Накрая притъмня съвсем...





                            На тръгване пробвах да направя HDR-че от три кадъра.
                            Първо поствам кадъра обработен само от най-тъмния от трите...



                            ...а ето и сглобката от трите кадъра.



                            За мен лично е малко трудно до определя, кой кадър предпочитам.Първия ми изглежда малко по-естествен, но пък се губи детайл.Втори пък има детайл, но пък нещо малко по-изкуствен ми стои като, че ли...
                            Та не знам де...затова ето ви и двата опита.
                            На тръгване и един опит за панорамка/това всичкото и понорамката и HDR-а са все от ръка, че не носех статив с мен/



                            С това излетчето приключи.Не знам дали ще ви харесат кадрите, ама аз си отпочинах подобаващо.
                            Поздрави на всички!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Както винаги - много красота.
                              Този път и природата ти е помогнала с шарения залез и облаците.

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Благодарско за готините кадри!!!!
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X