Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

    кои са по-добри? в смисъл по-здрви,по издръжливи........
    по-лесна поддръжка(ако има такава за тях)
    много съм бос по темата а като купувам джип,ще
    трябва да сум поне малко наясно

  • #2
    До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

    Ръчни !
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

      Аз съм за ръчни , в момента в който ще имаш нужда от 4/4 , включваш ги и го имаш ......, подръжка почти никаква , нямаш нужда от метър - метъри половина, за да ти се включат автоматични ,та за мен е доста по-добър вариант от автоматични ...... А и брах ядове с автоматични като начинаещ .......А и докато караш по асфалт , общо взето караш лека кола със съответния разход на гориво......Ей сега ще ме изъядат Треба да слизаш , да се калиш , само едно движение на лоста .....все едни такива
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

        С автоматичните хъбове ако си в кал и искаш да разлюлееш автомобила има ефект първо да изключи и след това да включи в другата посока .Представи си да си развинтил двигателя и полуоската като е изключил след това какъв удър се получава и кърти хъба.И аз съм за ръчните или направо капачки без изключване
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
          направо капачки без изключване
          +1

          Коментар


          • #6
            До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            Ръчни !
            +10

            Коментар


            • #7
              До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

              Търся ръчни за TOYOTA, който има да ги дава моля

              Коментар


              • #8
                До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                ясно, РЪЧНИ мерси много на всички

                Коментар


                • #9
                  До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                  Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                  ясно, РЪЧНИ мерси много на всички
                  И още едно предимство на ръчните е ,че дават още един режим на движение - 4х2 бавни .
                  NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                  Коментар


                  • #10
                    До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
                    И още едно предимство на ръчните е ,че дават още един режим на движение - 4х2 бавни .
                    В реални условия едва ли някой е ползвал това "предимство" колкото и поддръжници да има тук във форума . Аз 1 година вече карам, офроуд, асфалт, пясък, кал, сняг, тиня лед, дърпал съм джипове, коли, бусове и до сега не ми се е налагало да ползвам 4х2 - бавни . Реално там където трябват бавни трябва и 4х4 .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                      Бе, ти карай 4х2 бавни, пък после като те извадят и дойдеш тука, аз ще ти разкажа как точно са ти треснали и двете задни полуоски едновременно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Бе, ти карай 4х2 бавни, пък после като те извадят и дойдеш тука, аз ще ти разкажа как точно са ти треснали и двете задни полуоски едновременно.
                        Полуоските не, но един път го направих този номер и треснах задният диф!
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #13
                          До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          или направо капачки без изключване
                          Ръчни!

                          А специално на Уазката след като пръснах 3-4бр. преминах на старите си -таралежките е направо са ....много, много здрави!
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • #14
                            До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                            Другият гаден момент при автоматичните е, че когато искаш да спираш с двигателя хъбовете изключват. Когато полуоската задвижва колелото са зацепени, но когато колелото задвижва полуоската изключват, което е пренеприятно при спускане по заледен наклон. напр.
                            Аз се отказах от автоматите и по тази причина. Това за 4Х2 бавни е хубаво но трябва да се прави много внимателно, щото полуоските може да се строшат като солети.
                            На мен ми се е налагало да маневрирам на сух асфалт тежко ремарке с лодка и тогава ми трябваха бавни 4х2. Освен че щади съединителя осигурява и много плавно движение "пълзешком"...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                              Полуоските не, но един път го направих този номер и треснах задният диф!

                              4x2 бавни...??? "демек" само на задно предаване и на бавни? 4x2 бързи няма проблем така ли да го разбирам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X