Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Преди имах предвид, преди 3-4 часа като бях до вилата [emoji16]
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Ами не знам...пробвай на бавни на леда да видим дали ще сработи.При мен категорично на бавни скорости ABS-а си работи като стой та гледай...
      Пробвай на бавните на леда да видим, да не би да се заблуждаваш нещо...
      П.П.В мокро-ледени условия за мен системата е нещо по-скоро като датчик, който ми дава да разбера колко е хлъзгав терена по който се движа.От там нататък, дори и да ми е включена системата, шофирането става почти без спирачка, само с боравене със скоростния лост и каране с подходящата скорост.Спирачките пипам само и основно за окончателно спиране!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        При мен на бавни си работи и още как.Намирам системата за добре дошла на белия свят ,поне е ориентир в много ситуации,а и в крайна сметка след като може да се изключи по един или друг начин без да бърка компа няма никакви проблеми всеки да кара както си реши.
        Имам един риторичен въпрос.Не че ще тръгна да се занимавам ,но ели е възможно на теранот да се монтира междиненн диф.Това според мен е основният проблем за да не може да се кара на двоно по твърд път

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          И при мен бързи или бавни, без значение, АБС-а си работи винаги.
          Планирам съвсем скоро да му слагам копчето или по-скоро директно да го елиминирам, защото така или иначе имам прецакан датчик, който нямам никакво намерение да оправям.
          Георги Тонев

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
            но ели е възможно на теранот да се монтира междиненн диф.
            Е. Взимаш едни скорости + раздатка от новия pathfinder, слагаш ги на тераното и си готов. Сега, колко ще излезе като кинти и време и след коя точно доработка - подробности някакви си.

            ПП: Изпаднал съм в заблуда - и новия pathfinder няма централен диф. Значи Toyota, Pajero или нещо от сорта.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Е Спарки едва ли ще прежаля толкова кинти ,просто ми стана интересно ,и още един ,но сериозен въпрос.Така и така се налага да свалям табло заради изгорели крушки ,че половината не свети нощно време ,и понеже с очите съм доста зле и ми е тъмно,има ли вариант да свети по ярко с някакви лампи по мощни ,но в същия цокъл?
              И Спарки ,този винтоверт работи страхотно и сега нали съм си водолаз,имам си и магазин за екипировка ,та слагам една бутилка на 300 бара в колата и пистолета винаги с мен))

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                За преди 2000г. с диодни крушки свети доста по-добре. Ама какво е осветлението на вашите нямам идея. При мен дори са ноаложи на часовника и на разни бутончета да си играя с един перманентен маркер върух диодите за да ги затъмнявам, че иначе вадеха очи.

                Този винтоверт го видях при Дядо Владо за сефте. Таман се беше сдобил. За части от секундата след като го хванах в ръката си намерих приложение за едни 300 кинта, а покрай тях и за още толкова за тресчотката. И никак не съжалявам, макар че го ползвам рядко.

                Мисля си че бутилката ще улети бързо, нищо че е 300 бара. Може би бутилка въглероден двуокис със същия обем би изкарала повече, заради течната фаза, ама пак няма да е много. Тоест, вероятно ще стигне за някакви си 30-ина отвивания с нормална продължителност. Може и да бъркам де.
                Последно редактирано от sparkybg; 23-01-16, 22:40.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Значи ще сваля и после ще търся,пък да видим какво ще намеря и без това една седмица ще е при бояджия заради целувката със стълба

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Добър вечер колеги. Тъй като си правя багажник за покрива който ще сложа върху новия багажник от тюле, ми трябват такива болтове като на снимката по-доло. Имате ли представа къде да намеря 8 бройки? Между двата багажника ще има гумени тампончета и мисля да ги хващам с такива болтове и за да не правя и заварвам а и от магазина са по-красиви (ако намеря) да сложа от тях.


                    Червена линия: 40 или 45 мм.

                    Синя линия: от 60 мм до 80-100 мм.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cb2676337de94759d493463d50e636de - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5699773

                    Някаква представа от къде да намеря? Питах и в евроболт, ама все едно им търся някаква извънземна техника...

                    Поздрави!
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Квадратни трудно ще намериш. Виж кръгли (тръбни) се намират масово. Това ти го казвам от личен опит, щото съм търсил и от едните и от другите.

                      Помисли по въпроса да си поръчаш 2 резнати на лазер планки (може от неръждавейка) и да ползваш обикновени болтове. Другия вариант е някой фрезист да ти направи подходящи захвати, ама ще ти излязат златни, защото се губи много време.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Накрая така ще е с две планки, едната отгоре другата отдоло и болтове. Иначе в магазин за крепежни елементи имат такива каквито търся но квадрата е нещо към 80х80 и нямат малки размери. А на едно место имаше ама цената беше 13-14 лева за брой...


                        ПП: Та като стана въпрос за багажника. Размерите му са 120см х 150 см. каква мрежа да заваря за профилите? Хем да е здрава, хем лека. Дупките да са нещо като 3х3, 4х4 см. размери?

                        Нещо такова представлява скарата (багажника)

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bag.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5699779
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Имаше едни оградни пана 4х6 от ф4 но не мога да се сетя за размера и не знам колко ще е леко.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Колега предполагам за тези говориш? Обаче цената която намирам по интернет е към 30 лв. на квадрат и не ме устройва. Но ще търся и на друго място.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:061 ENM 087.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5699801

                            Като съм почнал с въпросите, такава кука като на снимката къде може да се продава и на каква цена?

                            Естествено без шегела, а и подобна

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:818569-gancio-a-grillo.JPG
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5699802
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Здравейте колеги. Тъй като скоро мисля да започна изработката на метална предна броня в момента събирам информация за материалите от които да я изработя.
                              Имам шина 10мм дълга около 120 см. и широка 20-25 см. и мисля нея да изрежа на лазер и да я ползвам за основа на бронята. Незнам от каква стомана е, но е от голям комплекс СОК Камчия и се използваше за направа на пасарелки и друхи неща по конструкцията на киното в този комплекс. Въпроса е тея 10мм. да ги ползвам хем за основа които се хващат към шасито, хем да стърчи 5-6 см. пред бронята и да имат по 1 дупка за шегел. И ще издържи ли тоя метал за теглене примерно на друг джип ?

                              Втория ми въпрос е за плочата за лебедката. Тъй като гледам оригинални плочи са по 4-6 мм огънат метал, няма ли да стане п образен профил с сходни размери?
                              Примерно:
                              h: 200mm.
                              S: 6-8 mm
                              B: 40-50 mm.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1454664881.664179.jpg
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5701673
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Имам идея да продам зимните си гуми които са на не повече от 6000 километра и са карани само зимата. Купил съм ги 2012 година.
                                Cooper Discoverer m+s sport 235/70 R16 106T.Ако някой от Нисаните има интерес да казва ,ако не ще ги пускам на всеслушание,а снимки утре.за 4 броя в перфектно състояние 400 лева

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X