Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    При мен проблема беше следния - цифрите на таблото избледняват, температурата отива на макс, както и резервоара започва да се пълни(ебаси кефа - караш и резервоара се пълни).
    Свалях го, носих го при момчета, дето пипат табла, аз се борих, имаше прекъснала писта - възстанових я и т.н.
    В крайна сметка си купих едно табло 2-ра уба, презапоих му всички спойки на дисплея преди да го монтирам и нещата се кротнаха засега.

    Успех.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #32
      От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Случайно, докато разглеждах разни неща за Терано в интернет, установих, че Дейнджър ауто още си държат обявата в продавалника, с обявена цена от 7500.
      Имам и едно питане. Твоят има ли покривало/щора в багажника или пък, трети ред седалки?
      В тази връзка, да попитам останалите колеги тук - еднакви ли са като размери и форма багажниците на трите фази, респ. ако се намери тази щора от по-старите версии, дали ще може да се монтира без преправяне на по-новите?
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #33
        От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Мога да гажа за нащо - взехме го в пълен заводсли вид БЕЗ нито една липса, а именно :
        - щора за багажника ;
        - трети ред седалки ;
        - покривало за резарвна гума ;
        - капачки за захватите на третата седалка или когато седалката е свалена има едни капачета дето закриват металните захвати ;
        - оригиналното радио ;
        - крик, стелки и лиген за в багажника ;
        Това го споменавам не за да се изгукам а за да кажа, че почти всичко е тествано на един познат на тераното, което е 2001 г.
        Той си търсеше повечето неща по кат. Номер

        Поздрави!

        Коментар


        • #34
          От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          Случайно, докато разглеждах разни неща за Терано в интернет, установих, че Дейнджър ауто още си държат обявата в продавалника, с обявена цена от 7500.
          Имам и едно питане. Твоят има ли покривало/щора в багажника или пък, трети ред седалки?
          В тази връзка, да попитам останалите колеги тук - еднакви ли са като размери и форма багажниците на трите фази, респ. ако се намери тази щора от по-старите версии, дали ще може да се монтира без преправяне на по-новите?
          Явно не са изтрили овявата от продавалник. Иначе в мобилето я няма. Тоя джип купих аз само, че няма ESP, ASR/Тракшън контрол което не е много от значение за мене.

          То и аз търся щора, магазин за CD чейнджъра и ако става въпрос за същия леген който е като голяма стелка в багажника, и него търся Седалката 3ти ред съм я взел от тераното с кръглите фарове
          Последно редактирано от D. Bibov; 12-10-13, 08:54.
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #35
            От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Еднакви са щорите. Само на дълга спрямо къса база са различни.

            Евентуално може да има разлика в едно "парче" висящо отзад на щората на тия до 2000-та, понеже задното им стъкло отдолу е криво. На тия след 2000-та задното стъкло е право.

            Но пък съм виждал доволно количество щори след 2000-та, на които парчето си стои.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              sparky от къде мога да закупя такава щора? Имаш ли напредстава някой да продава и естествено какъв цвят е

              Малко по темата: Като съм взимал джипа не съм забелязал, че на задно колело единия болт е скъсан и се държало на 5, а преди като свалях гумите се скъса още един, явно е завиван накриво? Как се сменяват тези болтове, че даже се паднаха един до друг 2 скъсани болта и как се отваря спирачния барабан? Поздрави
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #37
                От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                sparky от къде мога да закупя такава щора? Имаш ли напредстава някой да продава и естествено какъв цвят е

                Малко по темата: Като съм взимал джипа не съм забелязал, че на задно колело единия болт е скъсан и се държало на 5, а преди като свалях гумите се скъса още един, явно е завиван накриво? Как се сменяват тези болтове, че даже се паднаха един до друг 2 скъсани болта и как се отваря спирачния барабан? Поздрави
                Сваляш барабана и избиваш барабанния болт от главинката. Можеш да избиеш и един здрав за мостра и отиваш в магазин за форд и търсиш преден болт за главина на Форд Транзит/може и да беше заден за единична гума.../.
                Абе..където ги държат налични ще ти извадят и ще сравниш.Фордовите болтове си вървят принципно комплект и с гайки,но...гайките са отворени,а не като на Тераното затворени и е много грозно.Затова...от там се грабваш и отиваш в магазин за Лада си закупуваш глуха лъскава гайка.Единствения ти проблем е,че гайката на Ладата е малко по дълга и няма да е съвсем като оригиналните,ама...това не се забелязва като я сложиш на джантата толкова.
                Това е от опит...най-бързия начин да се свърши работа.Ако решиш можеш и да си търсиш по моргите разбира се от някое Терано втора употреба...ама там пък кой ли ще ти се занимава с един болт/то болта 2-3-лв. нов,а разглобяването е доста.../
                Това е от мен!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Колега мерси много. Понеделник няма да е но вторник ще пиша дали съм се справил Как най-лесно се сваля барабана, че днес пробвах но не ми върза?

                  Поздрави!
                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                    Колега мерси много. Понеделник няма да е но вторник ще пиша дали съм се справил Как най-лесно се сваля барабана, че днес пробвах но не ми върза?

                    Поздрави!
                    Ами барабана се сваля най-вече с...майката...
                    Майтапя се.Развиваш гайките,сваляш гумата и след това с причукване и приклащане/не знам как да го обясня по-разбираемо /.
                    Можеш да пробваш и следната техника.На развито всичко натискаш лекичко спирачката и включваш на първа и даваш леки тласъци с педала на съединителя.Веднъж тръгне ли да излиза,после е по-лесно!
                    Успех!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      За барабана ще се пробвам и аз да го обясня- почукваш го най-вече от задната страна и както каза Любо с приклащане, ако не стане-пак чукане от задната страна и ще излезе.Не се плаши ако не излезе от първия път, предполагам, че не са сваляни от доста време барабаните така че е нормално.
                      Аз на моята бая зор видях първия път като ги свалях(това беше преди 2-3 години), а тази година като пак се наложи да ги сваляме излязоха с по 2-3 почуквания.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Отдавна не съм карал/сервизирал автомобил с барабанни спирачки но да споделя моя опит:
                        Най-често барабаните "залепват за центроващия фланец на главината и когато се отвият болтовете (ако има допълнителни освен тези за джантите) те се въртят заедно с главината (полуоската).
                        Първо трябва да се провери дали барабаните могат да се завъртят свободно на ръка. Ако не задържат е добре предварително да се почисти кръглия центриращ фланец на главина/полуоска.
                        След това трябва да се раздвижат барабаните като с дърпане или почукване отзад (откъм полуоската) напред се проверява до колко подават и се изваждат напред.
                        Обикновено след продължителна употреба накладките се вкопават и зад тях се получава ръб, който не позволява на барабаните да излязат напред. Освен това когато колата е повдигната на крик, гумата е свалена и носача е увиснал надолу при добре регулирана ръчна спирачка, жилото се опъва (идва късо) и накладките допълнително блокират барабана.
                        В този случай е добре или да се отпусне жилото на ръчната спирачка, или да се подпре носача и автомобила да се спусне надолу докато жилата се отпуснат.
                        Опита да се "избият" барабаните с директни удари с чук обикновено води до отчупване на парче от периферията на барабана, което го дебалансира и прави неизползваем.
                        След свалянето на барабаните, задължително се почистват, обезмасляват (ако е нужно) и ако има ръб от вкопаване на накладките (в допустимите от производителя граници) е добре да се престътже на струг - това значително улеснява следващото им сваляне

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Ей колко пъти съм го играл това упражнение...
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            То било сложно с намирането на размер на тези болтове... Уж свалям 2та счупени и 1 здрав мерим и пак нестава, накрая взех 2 с същия размер но по едра резбра и 2 гайки, същите като на тераното оригиналните и всичко си е точно 4 лв. болт и 4 лв. гайка


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1714.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5527204

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1715.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5527205

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1716.jpg
Прегледи:1
Размер:187.9 КБ
ID:5527206

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1717.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5527207





                            ПП: Търся 4 броя железни джанти или алуминиеви (по-евтини) да сложа зимните гуми за тераното. 16-ки но незнам отворите и разстоянието между тях.

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от D. Bibov; 15-10-13, 16:06.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Така като гледам имаш и цилиндърче за смяна.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Мисля, че си е здраво, но накладките трябва да сменявам скоро време

                                ПП: Terrano - Централен Отвор-100---PCD-6x139,7mm - Това ли е размера за джантите за тераното? И от кой друг джип стават?
                                Последно редактирано от D. Bibov; 15-10-13, 16:31.
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X