Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Отстрани на волана има 2 капачета (може и повече да бяха) - махни ги. Под тях има болтове - еврейска звезда с пин в центъра - ползваш подходящ по размер хеастоъгълник със дупка за да го нанижеш върху централните пинчета и да ги счупиш (става лесно), после отвиваш болтовете и ще можеш да извадиш ербега. Преди тая операция иткачи акумулатора!!!. Като махнеш ербега ще вудуш въпросното "нещо". Държи се на 2 или 4 болта - просто го махни и сглоби всичко обратно. Волана ще олекне и ще спре да дрънка.

    И пак - всичко това при откачен акумулатор!!!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Преди седмица отворих моя волан с цел да видя какво се случва с въпросното нещо,че и аз имам една вибрация във волана...по-скоро лек шум.Когато отворих волана обаче...някой явно е минал преди мен от там.Нямаше помен нито за разглобено нито за сглобено това нещо с гумата.Като огледах...при мен просто при вибрация от мотора примерно когато работи на място,явно вибрира сглобката на еърбега с волана или...не занм какво.При мен не е толкова дразнещо,просто като чукна рязко по волана и се чува лек вибриращ /като на пластмаса звук/...ама трае се де...
      Та смело отваряй волана,след като си откачил ЗАДЪЛЖИТЕЛНО АКУМУЛАТОРА и махай въпросната планка и всичко ще е Ок...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102222

        Ето тук има писано за баланса на волана /желязото вътре/
        Terrano II R20 TD27Ti

        Коментар


        • #19
          От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Честито Колега,
          Много безаварийни километри.
          Аз имах същия проблем с таблото.
          Първо пробвах с презапояване, после с четене, мерене и накрая си купих друго табло, което засега работи - да видим докога.
          Дано при теб да е студена спойка.
          Успех.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #20
            От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Добре де,като са толкова проблемни тези табла,няма ли вариант да се подмени с табло от предния модел и да си реши човек проблемите.Верно няма да има тази визия,но ще има качество.
            Иначе,честито на колегата и много безаварийни,страхотни джипове ей,не знам един ден като поостарее с какъв ще го заместя ако се наложи.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Добре де,като са толкова проблемни тези табла,няма ли вариант да се подмени с табло от предния модел и да си реши човек проблемите.Верно няма да има тази визия,но ще има качество.
              Иначе,честито на колегата и много безаварийни,страхотни джипове ей,не знам един ден като поостарее с какъв ще го заместя ако се наложи.
              Може и да има. Трабва ти като минимум жило за километража. Доста преправяне ще има и по жиците предполагам. С оборотомера не знам как стои въпроса.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Благодаря колеги. Значи преди махнах за около 2-3 минути минуса на акомулатора и се показа дневния километраж, термометъра и часовника, само не съм пробвал дали работи скоростомера, но надали.
                Часовника как се сверява?

                ПП: Джипа е готов, регистриран със сменени масла и филтри и пълен резервоар

                Поздрави!
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #23
                  От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Честито и от мен и безаварийно каране.
                  SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                    Благодаря колеги. Значи преди махнах за около 2-3 минути минуса на акомулатора и се показа дневния километраж, термометъра и часовника, само не съм пробвал дали работи скоростомера, но надали.
                    Часовника как се сверява?

                    ПП: Джипа е готов, регистриран със сменени масла и филтри и пълен резервоар



                    Поздрави!
                    Часовника се сверява като завъртиш и задържиш на ляво/дясно (часове/минути) черния бутон за нулиране на дневния километраж.
                    Иначе проблемите с таблото са неизбежни - даже се влияе от околната температура !
                    Моето го свалях няколко пъти - освен презапояване на някои спойки прегледайте внимателно дали няма изгоряла писта.При мен имаше две изцяло липсващи и пак работеше на интервали.
                    Ще видите как схемите греят доста и платката от другата страна направо е кафява от напичане.Където можеше лепнахме в/у тях малки радиатори.
                    За момента е ОК но очаквам след време пак да сдаде багажа.

                    Преди да го смъкнеш огледай внимателно дали нямаш изгорели подсветни и контролни лампи (масло;акумулатор и т.н)

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      И при моята навара имам този проблем--от време навреме ми спират;километраж;обортомер;и температура;

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Колега часовника е като на старото терано но, явно си е проблем в таблото защото въртях наляво надясно и не се мърда

                        На мене температурата на колата и горивото си работят но постоянно свети лампата за горивото, а резервоара е догоре. Оправи се таблото но за 2-3 километра, явно ще се сваля таблото, защото не отчита и километрите, не дневния ами истинския си пробег
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                          Колега часовника е като на старото терано но, явно си е проблем в таблото защото въртях наляво надясно и не се мърда

                          На мене температурата на колата и горивото си работят но постоянно свети лампата за горивото, а резервоара е догоре. Оправи се таблото но за 2-3 километра, явно ще се сваля таблото, защото не отчита и километрите, не дневния ами истинския си пробег
                          Часовника се сверява на загасен мотор
                          Въртиш на ляво/сверяване на часа/ и след това надясно/сверяване на минутите/.Понякога изисква да се натисне лекичко по-силно в крайните положения!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Колега,провери си платката на централното табло и на моито беше така , оказа се че някой преди мене я е презапоявал и окъсил с мостачки пистите. Огледай я много обстойно под голяма лупа.Спорен ден.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Часовника го сверих, но като откача акомулатора и пак го закача се оправят нещата. Километража показва 130045 и като достигне ..047 се разбазикват нещата. Дали ако се превърти километража, естествено при компетентен човек ще се оправи гадината?
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново в нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                                Часовника го сверих, но като откача акомулатора и пак го закача се оправят нещата. Километража показва 130045 и като достигне ..047 се разбазикват нещата. Дали ако се превърти километража, естествено при компетентен човек ще се оправи гадината?
                                Според мен ...нищо няма да се оправи с превъртане на километража.Всичко в него е електронно и...явно има някакъв проблем.Имай предвид,че в таблото не е само да има пътечки и уреди...има и процесор/дори май не е само един/,та...това с превъртането хич и не се самозалъгвай.
                                Правилния начин е...на човек силен в електрониката и добър в работата си.Проследяване на всички вериги,замерване,презапояване,ако се налага...подмяна на определени компоненти/само май с процесора ако е сдал багажа ще видите зор...май там е непоправимо /
                                Може да се окаже по-лесно просто да смениш таблото с друго втора употреба и да се надяваш да не е чак толкова зле след време като първото!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X