Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

    Привет колеги, имам мазе в блок ново строителство от 2004г., в мазето стените навсякъде са измазани с хоросан, проблема е че се рони където докосна стената малко по-силно, ясно ми е че е спестен правилната пропорция на цимента и от там рехавата замаска, понеже все пак е за мазе а не в апартамент, не искам да се рони стената където сложа било буркан или даден предмет, как най-евтино да запечатам хоросановата мазилка, с грунд, с латекс, с най-евтините тапети или... дайте идеи и акъл ?

  • #2
    От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

    ако се рони от първия ден, в който си купил имота - прав си, няма цемент. Ако е почнало да се рони след това - има влага, която замръзва и води до този ефект.
    ако е първия вариант - грунд, мрежа и цементова шпакловка. Ако не си сигурен дали има влага - не боядисвай шпакловката... след 1 година ще си проличи. Помисли и за някакъв вариант за естествена вентилация, ако трябва през няколко мазета... просто да има движение на въздуха...

    Коментар


    • #3
      От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

      Аз бих премахнал ронещата се мазилка. Всяко друго решение според мен ще излезе по-трудоемко и по-скъпоструващо с напредване на времето.
      Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

      Коментар


      • #4
        От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

        Може проблема да не е свързан с липсата на цимент в хоросана, а просто варта е стара и изсъхнала. Колкото и цимент да се слага това е ефекта. Най доброто и евтино решение е само грунд, мрежа и шпакловка. Без да се боядисва. Сега има и хубави бели шпакловки.

        Коментар


        • #5
          От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

          Още от 2004 година когато блока е с акт 16, от тогава се рони леко мазилката при допир, в мазето изобщо всички мазета и по коридорите няма грам влага, всичко е супер сухо, има вентилация чрез отдушници, така че не е от влагата, също не е и от старост, имаме голям късмет че в мазето ни е много сухо пу-пу, значи не се рони чак толкова, примерно като сложа тежка торба и я опра до стената, и като я махна след това пада малки песъчинки, не е драма но ме дразни. Ако го намажа с разреден латекс от най-евтините няма ли да запечата леко повърхността? Другия вариант който е малко по-скъп, да купя най-евтиния ламиниран паркет и чрез летви хванати с дюбели в стената, и после самия ламинат чрез винтове към летвите ще стане, виждал съм го и е ставало хубаво, само дето ще е по-скъпо, как мислите?

          Коментар


          • #6
            От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

            Проблема ти е неприятен защото нямаш здрава основа за последващо мазане.
            От какво се е получило, друг въпрос. Може да са пестили вар и цимент, ама тогава е нямало да им лепи.
            Но може и мазилката да е замръзвала докато е била още мокра, което е още по-кофти.
            Ламперия с ламиниран паркет, нито ще ти е евтиНА, нито чак толкова бърза.
            Според мен, пробвай на един малък участък шпакловка с теракол, и виж как ще се държи след като изсъхне.
            Ако не кънти на кухо и не се напуква и пада на люспи, продължавай. Май има и бял теркол.

            Коментар


            • #7
              От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

              Теракола се рони след изсъхване.
              Може да наковеш тънко ОСБ, май е доста по ефтино.

              Коментар


              • #8
                От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                Шпакловането с теракол не е добро решение. За целта има циментови шпакловки, които са само малко по-скъпи, но са много по-добри за целта.
                Теракола се рони след изсъхване.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #9
                  От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Още от 2004 година когато блока е с акт 16, от тогава се рони леко мазилката при допир, в мазето изобщо всички мазета и по коридорите няма грам влага, всичко е супер сухо, има вентилация чрез отдушници, така че не е от влагата, също не е и от старост, имаме голям късмет че в мазето ни е много сухо пу-пу, значи не се рони чак толкова, примерно като сложа тежка торба и я опра до стената, и като я махна след това пада малки песъчинки, не е драма но ме дразни. Ако го намажа с разреден латекс от най-евтините няма ли да запечата леко повърхността? Другия вариант който е малко по-скъп, да купя най-евтиния ламиниран паркет и чрез летви хванати с дюбели в стената, и после самия ламинат чрез винтове към летвите ще стане, виждал съм го и е ставало хубаво, само дето ще е по-скъпо, как мислите?
                  С телена четка сваляш ронещите се частици, удряш му една метла и прахосмучачка за обезпрашаване и сложи поне една ръка дишащ латекс.Като визия може и да не ти хареса-значи втора и проблема трябва да е решен.Не пречи една проба да се направи за да видиш резултата.
                  П. п. Сещам се , че имам някакъв фасаген -червен или сив,с изтекъл срок на годност е , но е на Баумит и не е мръзнал.Може да го пробваш за целта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                    не ти трябва разреден латекс, има си дълбокопроникващ грунд.......... мини го напоително, изчакай да изсъхне и тогава, според резулатата са следващите стъпки
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                      едит/

                      сега обърнах внимание на думата "най-евтино" в заглавието. Моето предложение не покрива това изискване и го изтрих.
                      Последно редактирано от elbgt; 03-10-13, 13:43.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        не ти трябва разреден латекс, има си дълбокопроникващ грунд.......... мини го напоително, изчакай да изсъхне и тогава, според резулатата са следващите стъпки
                        Има го и това,но за човек несвикнал с пропорцийте на разреждане според основата и марката на грунда,полимерите в готовият латекс са по-удобни от раз да се свърши работа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                          Благодаря Ви за съветите, засега ще се ориентирам с дълбокопроникващ грунд да пробвам, един приятел ми каза че с лепило за тапети ако намажa стените, също щяло да ми свърши работа, а и ще ми бъде най-евтин вариант...

                          п.с. Ако правех в мазето стая за домашен фитнес например, щях да слагам гипсокартон, шпакловка, на пода гранитогрес и решавам проблема, но за зимнини и боклуци няма смисъл от скъпи варианти, но поне да не ми прави боклук от стените.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                            С телена четка сваляш ронещите се частици, удряш му една метла и прахосмучачка за обезпрашаване и сложи поне една ръка дишащ латекс.Като визия може и да не ти хареса-значи втора и проблема трябва да е решен.Не пречи една проба да се направи за да видиш резултата.
                            П. п. Сещам се , че имам някакъв фасаген -червен или сив,с изтекъл срок на годност е , но е на Баумит и не е мръзнал.Може да го пробваш за целта.
                            и 5 ръце да уради на тоя хоросан, все ще го смуче и все няма да изкара цвят... трябва си грунд...
                            само грунд няма да реши проблема!
                            мрежа и цементова шпакловка поне една ръка и то не от най-евтината... поне от над 11лв за 25кг да е...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое е най-евтиното решение за измазване върху хоросанова замаска в мазето

                              Да, дълбоко проникващия грунд Боро е добро и евтино решение. Разреди го 1:6 с вода и мини 2-3 ръце през няколко дни. После шпакловай стените според условията и нуждите. Вероятно с варова шпакловка ще е най-добре.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X