Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачките на Opel Vectra A

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с чистачките на Opel Vectra A

    Здравейте колеги имам проблем с чистачките и търся някакви решения
    Проблема се появи когато карах преди няколко седмици в дъжда вечер,лявата чистачка отказа (спря в горно положение),Намерих къде да отбия,махнах кората и видях,че се извадило едно нещо като ябълка..наместих го пак и се прибрах с доста мъки...точно шофьорската чистачка отказва при това вечер и при дъжд а когато се разминаваш с някого не виждаш нищо..
    Както и да е прибрах после следва интересното:
    Целия механизъм:


    Тази част изпада:


    Това е ябълката:

    Интересното в случая е,че пласмасовата ''женска''част няма проблем с износване (обърнах я наобратно и се закопчава в другата ябълка без проблем..)а метала на ябълката се е ''изял''
    За теста нагрях пласмасата със запалка и я стиснах малко после сложих на ябълката и щракна така карах извесно време и пак вечерта в гаден дъжд ми се случи да откаже..
    Сега търся решение на проблема за по-дълго време и да не ме изненада някъде когато съм далеч..
    Приемам всякакви идей...Потърсих из магазините за части и ми казаха,че само в представителството на опел можело да има и то на много висока цена,което мен не ме устроива..
    Четох в нета,че ги връзват с ластици да не изпадат,но и това не ми се вижда надеждно...мислех си за вариант да се разпровие ябълката и с болче с по 2 гаики за контра но ме е страх да не прецакам тотално нещата..
    Поздрави
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

  • #2
    От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

    Ми аз на моята преди две години и купих ново кокалче/биелка/рамо (това пластмасовото).Естествено преди това пробвах и запалката и поялника и разни хартиики и найлони за уплътняване.... естествено на всеки дъжд си оставах без чистачка.
    Иначе докато си купя въпросната биелетка, си мажех стъклото с рейн репелент и рядко ми трябваха чистачки.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

      Хмм това е идея с препарата за стичане на вода.А от къде го купи колега?
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

        От бензиностанция... с уговорката, че не му правя реклама, е на Търтъл, в прозрачна бутилчица.Действа до време, примерно 2-3 месеца, но една бутилка има достатъчно за няколко нанасяния.
        Между другото пази кората.Лесно се цепи, а после наводнява вътре в купето.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

          Добре, а като ти хвърля предната кола кална мъгла, помага ли това мазило?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

            Реших проблема с чистачките като разпрових ябълката и я осигурих с болче и 2 гайки за контра като оставих луфт...Дано не се развали пак.
            Поздрави
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

              Не съм го пробвал на кална мъгла.
              А ябълката отгоре ли я разпроби?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с чистачките на Opel Vectra A

                Да,отгоре,но да се има предвид,че тази ябълка е от доста ''яка'' стомана,много трудно се разпроби...до сега още не е имало голям дъжд да видим дали няма да изкочи някоя друга ябълка
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X