Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

    Тука вече съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

      Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
      Точно така е колега и ако се загледате по-подробно ще видите , че е посочен източника а именно autobild.bg.Така ,че не е мое творение.А съм го постнал в няколко форума с цел да чуя повече мнения.Нещо напротив?


      Ами по-нормално е да питате във форума, тъй и тъй искам да дигам мощноста на маторя, какви са начините , някой който е правил да сподели, какво ви е мнението и т.н .
      Така както сте го постнали звучи като заключение, не като интерес от чиптунинга и т.н......

      Коментар


      • #18
        От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

        Съжалявам ако като съм го поснал така, съм "подлъгал" някой съфорумци.Не искам нищо да дигам.Имам 3 автомобила и трите са с дигната мощност,МБ W124 дигнатa мощност от AMG.ТЛК 120 с оригинален чип на TOYOTA,и П2 с чип на RALLIART.А я поснах така защото ако бях поискал мнение щяха да пишат и много хора които и понятие си нямат а само разсъждения по темата.А така някои от хората ,чието мнение уважавам си дадоха мнението.Става същото като в състезанието "Кой иска да стане богат" Ако разсъждаваш по въпроса преди да ползваш жокера "помощ от публиката",искаш или не подвеждаш част от публиката.А от друга страна ми е много интересно защо трябва да се пита само по начина по които сте свикнали вие?И защо реагирате така ,като че ли това ви обижда? С какво?
        Последно редактирано от valyon; 02-10-13, 14:04. Причина: кривопис

        Коментар


        • #19
          От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

          Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
          ТЛК 120 с оригинален чип на TOYOTA,
          T.e. сам знаеш ,че
          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Първите ТЛК 120 в България бяха ,,спънати'' нарочно под 150 кс, с цел избягване на акциза...
          след слагане на чипа (,,оригиналния'' ) няма да се случи нищо на двигателя . Не знам защо ,но като видя да се цитира ,,авторитетния '' Ауто Билд ме напушва на смях..
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

            Колега не се притесняваи, тук е така когато пуснеш независимо каква тема първо трябва да се извиниш на пет човека,и после да кажеш на други пет да не се подвеждат.Наи добре преди да си пуснал темата.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              след слагане на чипа (,,оригиналния'' ) няма да се случи нищо на двигателя . Не знам защо ,но като видя да се цитира ,,авторитетния '' Ауто Билд ме напушва на смях..
              И след слагане на тунинговият чип нищо няма да се случи.
              Дали колата вдига 0-100 за 8 или за 8,5 секунди е все тая и няма да го усетиш. И дали от 60 до 100 километра еластичността ти е подобрена с половин секунда ... все тая. Който казва, че се усеща е защото е дал едни пари, а никой не иска да изглежда прецакан.
              Чиповете имат смисъл единственно подкрепени с друг тунинг на двигателя - валове, турбини ... и каквото се сетиш - десетки са.
              Но чип тунинга си е индустрия, при това голяма и си има фенове, при това много.

              Коментар


              • #22
                От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                Марто, малко не си прав, или някой те е подвел. Няма нарочно спънати за БГ, защото никой незнае къде точно ще се продаде колата. После дори и оригиналния чип скъсява живота на двигателя, турбото и дюзите с около 5-15% в зависимост от стила на ползване.
                За справка Хайлукса с 2,5 мотора го има като 102 и 125к.с. Имал съм и двата варианта. Освен софта, турбото, дюзите и кулера са разликата.
                Пак казвам, че безплатен обяд няма. Установено е практически и теоретично. Знам за много продаващи се супер дупер чипове, обикновено след плащането на някоя по сериозна сума за ремонт. Дори и тук има такива, само, че не споделят причините за продажбата.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Марто, малко не си прав, или някой те е подвел. Няма нарочно спънати за БГ, защото никой незнае къде точно ще се продаде колата. После дори и оригиналния чип скъсява живота на двигателя, турбото и дюзите с около 5-15% в зависимост от стила на ползване.
                  За справка Хайлукса с 2,5 мотора го има като 102 и 125к.с. Имал съм и двата варианта. Освен софта, турбото, дюзите и кулера са разликата.
                  Пак казвам, че безплатен обяд няма. Установено е практически и теоретично. Знам за много продаващи се супер дупер чипове, обикновено след плащането на някоя по сериозна сума за ремонт. Дори и тук има такива, само, че не споделят причините за продажбата.
                  Прав си...Говорих с човека ,който ми го каза...Ставало въпрос за друг мотор ( 5L-E )
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                    Аз не случайно написах 149к.с. Не става дума само за голф или Тойота (даже е видно още отначало,че на голфа са разделени до и над 115 к.с.) . Мислех си голият мотор ли ще се чупи, или това след него от някакво голо чипосване. И независимо чупи или не чупи, какво целим и после какво се усеща след интервенцията.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                      Служебно Санта-Фе 2.2CDTI(май така пишеше изотзадзе)2008год. го чипосахме с оригинален чип във фирмен сервиз, за което се платиха 1800лв.
                      Оттогава се счупиха 3(три) бутала и ремонтът се пое гаранционно, като се сменя и блока...и съответно всеки път в КАТ се коригираше номерът на двигателя...
                      Накрая махнахме чипа(но парите за него не ни върнаха-някой иска ли го?)...такЪви ми ти работи...
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Служебно Санта-Фе 2.2CDTI(май така пишеше изотзадзе)2008год. го чипосахме с оригинален чип във фирмен сервиз, за което се платиха 1800лв.
                        Оттогава се счупиха 3(три) бутала и ремонтът се пое гаранционно, като се сменя и блока...и съответно всеки път в КАТ се коригираше номерът на двигателя...
                        Накрая махнахме чипа(но парите за него не ни върнаха-някой иска ли го?)...такЪви ми ти работи...
                        Имало е и по-брутални случаи - преди 2 години един кисел гъзар преби сина си за което аз имам косвена вина . Гръмнал мотора на кайена и идва при френдовете в сервиза да им реве на тех ( те го потдържаха ) . Почна със скандали за некачествени масла и т. н... и искаше да му купят нов мотор ( само блока беше 8 хилки ) . Ама нали са ми френдове и викам дай да метнем една жица с компа да видим кво става. И какво да видим - всичко ремапнато предишната седмица и навъртяни повече от 1000 км ( пишлемето което е син на киселяка даже не знае как да си занули трип компа) с някакви преходи със съотношение изминати км/ време като на бегачка..... И така след леко бащинско потупване всичко се изясни - как маминото синче решило,че на тате кайена за хиляда и малко лева с нов "невероятен" чип и ремап ше стане по-бърз от совалка на наса. Е па не им върнаха парите ( доста известна "тунинг" фирма ги беше наредила ) , ама па за сметка на това се разтовариха и още над 10 хилки и аз имах щастието да видя чисто нов Ве образен порше блок с бутала да пристига от Германия на дървено пале. Май трябва да им благодаря . Е и сина си е имал седмица на слава докато е показвал и разказвал за болида на тате как е "пипнат". Незнам само синините по лицето му и те ли беха тренди после .
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                          Е значи голям късметлия съм аз. И мани ме мен ама и една камара мои приятели и познати от които само един ненаситник успя да тресне турбина на 1.8 турбо вагаджийка. Ама на десетата година от датата на производство и след третото препрограмиране "нагоре". И наскоро чух (не го познавам) за един друг мераклия, който на базата на моя файл си е правил експерименти с неговия 2008 JK 2.8 CRD. 260 к.с. и 508 N/m не са му стигали и в резултат сменил половината мотор.
                          Последно редактирано от elbgt; 03-10-13, 00:00.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                            Като отворихте мотора на кайена, от какво беше гръмнал от маслен глад или детонации/бедна смес?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                              Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                              ...Да вземем за пример 1,9-литровия TDI на VW, един от любимите на тунерите дизелови мотори. В заводската си версия той е достъпен с 90, 100, 110, 115, 130 и 150 к.с. Т.е. агрегатът с 90 „коня“ трябва да издържи и на 150? Не точно. Защото при всяка по-висока степен на мощност VW поставя и дюзи, турбокомпресор и интеркулер с по-голям капацитет. Дори материалът, от който са направени коляновият вал и двигателният блок, се различава за модификациите от 115 к.с. нагоре. Блоковете изглеждат еднакви, но всъщност не са...
                              Браво на билда. Почти са ме цитирали, че и със закъснение от няколко години...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чиптунинг: повече мощност, по-голям риск за мотора източник: autobild.bg

                                Чак па блоковете да са от различен материал...валовете също се съмнявам...има Голф 3 с дизелов вал (от 90 коня) с 550коня на колела и стандартния блок от АБФ. Имъл е повреди чиляка ,ама вал и блок никога.

                                Чип тунига е за дизели

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X