Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки с лодки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разходки с лодки

    А бе, втората снимка бива като начин на живот, ама 3-тата и 4-тата са направо вредни за вашето здраве
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Разходки с лодки

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      А бе, втората снимка бива като начин на живот, ама 3-тата и 4-тата са направо вредни за вашето здраве
      Е нема живеем цял живот
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #18
        От: Разходки с лодки

        Първоначално публикуван от wildheart Преглед на мнение
        folie deux се казва лодката или в превод либоф за двама :
        И аз съм един бавнозагряващ - ще коментирам месеци след като е публикувано, ама сега ми направи впечатление Пък Folie a deux ми изглежда много интересно за име на лодка, за да пропусна да го коментирам.

        Не е либоф, а лудост за двама. Folie a deux (буквата 'a' е с обратно ударение, но не мога да накарам форума да я изпише тая буква) е дори термин от психиатрията, който пак това означава изглежда Може много да се развие темата има ли каква е разликата между "либоф за двама" и "лудост за двама" и дали изобщо има такава, но исках да уточня само превода.


        Ето препратка към уикипедията за психиатричното значение на folie a deux - http://en.wikipedia.org/wiki/Folie_%C3%A0_deux
        Последно редактирано от Андрей Боянов; 02-03-14, 10:06. Причина: букви с ударение
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #19
          От: Разходки с лодки

          грешката е моя...
          ама то и любовта си е лудост за двама
          ето и лодката
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0838.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5567970

          Коментар


          • #20
            От: Разходки с лодки

            Красота! Жалко, че блогът им нещо не работи в момента, бях се засилил да го изчета.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #21
              От: Разходки с лодки

              Кой го поддържа този сайт http://chicagoandback.org/? Не се отваря и изглежда никой не е забелязал, защото не го оправят. Жалко е да стои счупен и е хубаво.
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #22
                От: Разходки с лодки

                Венци, можеш ли да дадеш малко повече подробности за правилата на регатата? Интересува ме също колко лодки караха със спинакер и колко - без. Тези със спинакер в същото класиране, като другите ли участваха и ако да, как се класираха?
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #23
                  От: Разходки с лодки

                  Не ги знам правилата подробно.
                  Всички ползват спинакери, повечето лодки имат даже по няколко. По-големи, по-леки и т.н.
                  Нямах представа как се изстрелва лодката със спинакера, докато до нас не го вдигнаха.

                  Гонките се организират така, че първо се кара срещу вятъра, след това по вятъра.

                  Миналата година участваха 15 лодки.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разходки с лодки

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Не ги знам правилата подробно.
                    Всички ползват спинакери, повечето лодки имат даже по няколко. По-големи, по-леки и т.н.
                    Нямах представа как се изстрелва лодката със спинакера, докато до нас не го вдигнаха.

                    Гонките се организират така, че първо се кара срещу вятъра, след това по вятъра.

                    Миналата година участваха 15 лодки.
                    И вие ли бяхте със спинакер? И каква е формата на пробега на гонката? Триъгълник или нещо друго?
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разходки с лодки

                      Да, без спинакер няма смисъл да се пускаш.
                      Времето беше доста леко. рядко вдигаше вятъра над 7-8 възела.
                      Затова и на половината етапи не успяхме да завършим във времето (за нашата лодка около 4 часа)

                      Етапите са различни.

                      Обикновено обикаляне на буй на 4-5 мили от старта.
                      Има етапи от точка А(Калирахи, Тасос) до точка Б(Кавала).

                      Заради различието в лодките - от 25 футови до 45 и нагоре, лодките имат коефициенти с които се коригира времето и така се пресмятат точките.

                      Ако се чудиш дали да се включиш в някоя.. не се замисляй. Интересно е.
                      Тъкмо да разбереш дали състезанието е за теб или лежерното излежаване по заливите
                      Последно редактирано от Венци- малкия; 12-03-14, 09:38.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разходки с лодки

                        един съвет участвате ли в регата купете си ръкавички... ...и ако шкипера ви е зъл ...., че може да не ви остане кожа по ръцете

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разходки с лодки

                          Аз за чудене - не се чудя. Там сме Малко ни е пишман екипажа обаче, пък рискуваме да сме със зъл шкипер всъщност...
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разходки с лодки

                            Опа, бе бил шкипер, тактик е. Още по-зле, особено като се има предвид, че голяма част от екипажа се вълнува много повече от мохитото, отколкото от класирането, а пък за висенето по лейърите не съм им и споменал още

                            Венци, колко са дълги гонките? Доколкото знам събота е една, а неделя - две. Има ли някъде публикувана информация за тая регата?
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разходки с лодки

                              Информация на различно от гръцки не съм намирал.
                              По няколко часа. Зависи от времето.

                              С коя лодка ще сте ? Кой ще командори ?

                              Ако екипажа не е много спортно настроен има голям шанс да останат силно разочаровани хората.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разходки с лодки

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Информация на различно от гръцки не съм намирал.
                                По няколко часа. Зависи от времето.

                                С коя лодка ще сте ? Кой ще командори ?

                                Ако екипажа не е много спортно настроен има голям шанс да останат силно разочаровани хората.
                                С някакво Beneteau 411 ще сме. Комадара за сега го пазим в тайна

                                Иначе това със спортното настроение е основния проблем за сега
                                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                                Gabriel Garcia Mаrquez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X