Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

    Може и да съм пропуснал из темата но като сме на зор как можем да се свържем с Мобилната спасителна служба??

    Коментар


    • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

      За сега .. никак
      Организацията още е в начален стадий , събиране на екип и т.н.

      Ако става въпрос за закъсала джипка нейде има Дружество за взаимопомощ извън пътя.

      А ако найстина е нещо много напечено мисля ,че на който и да е от този
      форум да се обадиш винаги ще намериш хора да помогнат или поне
      да се навъртят телефони и пак да се организира нещо

      Коментар


      • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        За сега .. никак
        Организацията още е в начален стадий , събиране на екип и т.н.

        Ако става въпрос за закъсала джипка нейде има Дружество за взаимопомощ извън пътя.

        А ако найстина е нещо много напечено мисля ,че на който и да е от този
        форум да се обадиш винаги ще намериш хора да помогнат или поне
        да се навъртят телефони и пак да се организира нещо
        ок мерси за отговора.

        Коментар


        • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

          Първоначално публикуван от Т.Т. Младши Преглед на мнение
          Може и да съм пропуснал из темата но като сме на зор как можем да се свържем с Мобилната спасителна служба??
          Идеята и задачите на МСС не е да вади закъсали джипки по разходкитеЗа тази цел има:
          Дружество за взаимопомощ извън пътя

          Коментар


          • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Идеята и задачите на МСС не е да вади закъсали джипки по разходкитеЗа тази цел има:
            Дружество за взаимопомощ извън пътя
            Абе това "Дружество за взаимопомощ извън пътя" е като мускулите на комарите. Всеки знае че би трябвало да съществуват, ама никой не ги е виждал.
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

              Защо мислиш така?Какво значи никой не ги е виждал?Трябва да си сложиме байраци ли или някакви специални обозначения за да се знае кои са хората

              Коментар


              • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                Абе това "Дружество за взаимопомощ извън пътя" е като мускулите на комарите. Всеки знае че би трябвало да съществуват, ама никой не ги е виждал.
                Колега, "Дружество за взаимопомощ извън пътя" не е същото като "Пътна помощ", която патрулира по пътищата в случай, че има някой закъсал.
                Ударението е върху първата част на думичката "взаимопомощ". Т.е., ако аз искам някой да ми помага, трябва да съм готов и аз да помагам на другите членове на дружеството.

                Ако имаш такова желание, отиваш в Персонални настройки -> Членство в групи и избираш Присъединяване към групата. Желателно е да посочиш къде се намираш, с какво разполагаш и с какво можеш да бъдеш полезен.
                След като се присъединиш, ще имаш достъп до информацията за контакти с други членове на дружеството, която можеш да си запишеш и да ползваш при необходимост.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                  1Мобилната спасителна служба (МСС) е организация за взаимопомощ изградена на доброволна основа. МСС има за цел да организира членовете си така, че те да са в състояние да осигурят помощ или взаимопомощ при природни бедствия, тежки промишлени аварии, катастрофи или при всякаква бедствена ситуация, в която може да изпадне участник в организацията
                  2Създаване на общество от подготвени хора с подготвени машини, които да могат да помогнат на всеки участник в него, когато има неотложна нужда и е в безизходно положение извън пътя и не може да се справи сам или с помощта на спътниците му и няма помощ наблизо или друг начин за решаване на проблема
                  3В темата за МСС се повдигна въпросът за нуждата и от организация която да има по-ниски цели от МСС но която би била много полезна за много хора. И нейната цел е когато някой закъса и уведоми другите да може да разчита че някой ще му помогне.

                  Уважаеми Господа,
                  аз съм нов участник, но доста съм попрочел из форумите и изкам да попитам-каква е разликата между тези три цитата?
                  Според мен следната:
                  При цитат 1-отговорността опира до помощ (НЕ ВЗАИМОПОМОЩ) на всички хора изпаднали в бедствено положение и имащи нужда от такава.Независимо дали са в организацията или не.(Нещо като "Гражданска отбрана").
                  При цитат 2-Помощ вътре в организацията, за територията на страната.
                  При цитат 3-Помощ вътре в организацията ,но на местно ниво.
                  Мисля че темате имат нужда от подробно описание и разграничаване, преди да се помисли за функциите (задачите) на отделните звена.
                  С две думи -кой за какво се бори и къде би участвал.
                  Явно че модераторите вземат под внимание мненията на участниците и затова повдигам въпроса за неяснотата относно МСС.
                  [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                  Коментар


                  • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                    МСС като организация търпи сериозно развитие от създаването си до днес. Естествено най-лесно би било да се изтрие всичко старо и да се оставят само последните мнения които я касаят и така няма никой да се "обърква". Но от друга страна развитието е част от историята на МСС и затова всичко което е писано ще остане така както е било. Така че ако искате да сте съвсем наясно моля четете хронологично. Естествено е че всеки по-нов текст отменя по-стария... Между впрочем същото е и при законодателството тъй че не виждам нищо сложно...

                    Ако трябва съвсем простичко да кажа какво е МСС сега, то това е Гражданска защита която работи само и единствено за целите на "гражданите" УЧАСТНИЦИ...!
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                      А кое е нещото което я разграничава от "Дружество за взаимопомощ извън пътя"? Досега имало ли е случаи на помощ при бедствия и аварии? (В момента бушуват пожари).
                      Питам ,защото съм социално отговорен и се лутам къде мога да се включа и да бъда полезен!
                      [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                      Коментар


                      • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                        Имам следния въпрос: Когато потърсих въпросното ДРУЖЕСТВО ЗА ВЗАИМОПОМОЩ попаднах на следният надпис:

                        "Kaskadiora, вие нямате право да достъпите тази страница. Причините за това са няколко и те са:

                        1. Вашите привилегии за достъп до страницата. Може би вие се опитвате да редактирате нечия публикация, да достъпите модераторски или администраторски опции или други системи които са ви забранени?
                        2. Ако се опитвате да публикувате е възможно Администратора да ви е забранил достъпа или вие още да не сте получили активация. "

                        А не е като да не ми се е налагало....
                        Прикачени файлове
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                          Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                          Имам следния въпрос: Когато потърсих въпросното ДРУЖЕСТВО ЗА ВЗАИМОПОМОЩ попаднах на следният надпис:

                          "Kaskadiora, вие нямате право да достъпите тази страница ...
                          Мисля, че отговорът на този въпрос ти е даден тук преди месец и половина.

                          За да имаш достъп до споменатия подфорум трябва да си член на Дружеството. В горния линк ти беше обяснено как се прави това.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                            Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
                            А кое е нещото което я разграничава от "Дружество за взаимопомощ извън пътя"? Досега имало ли е случаи на помощ при бедствия и аварии? (В момента бушуват пожари).
                            Питам ,защото съм социално отговорен и се лутам къде мога да се включа и да бъда полезен!
                            Основната отлика е че МСС не се занимава с помощ на закъсали при каране офроуд колеги което пък от своя страна е приоритет на Дружеството за взаимопомощ. Членството в МСС изисква много допълнителна екипировка както и определени възможности и квалификация.
                            МСС не е заместител на Гражданска защита нито пък на пожарната. Това е доброволна организация за ВЗАИМОПОМОЩ т.е. когато някой от участниците има проблем от компетенцията на МСС тя ще му се притече на помощ. Участието в потушаване на горски пожари и въобще действия в полза на трети лица от страна на МСС са изцяло в бъдеще време и то само когато и ако преценим че имаме достатъчно свободен ресурс за целта...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                              Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
                              а ще може ли на тренировките и обученията да присъстват и хора които не са членове на ММС, дори и срещу заплащане...

                              И от мен съвсем същият въпрос. Ако бях по-млад и особено по-малко зает, бих кандидатствал напористо за МСС. Но - като ми липсват тия предимства - от известно време сериозно мисля за същото в Дружеството за взаимопомощ. Обаче май машинката ми и оборудването й засега не са готови.

                              Бих гледал, без да преча, някое учение на мобилната служба - не от сеирджийство, а за да вляза малко в час, да науча нещо. Има ли такава "опция"?

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • До: Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                                Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                                И от мен съвсем същият въпрос. Ако бях по-млад и особено по-малко зает, бих кандидатствал напористо за МСС. Но - като ми липсват тия предимства - от известно време сериозно мисля за същото в Дружеството за взаимопомощ. Обаче май машинката ми и оборудването й засега не са готови.

                                Бих гледал, без да преча, някое учение на мобилната служба - не от сеирджийство, а за да вляза малко в час, да науча нещо. Има ли такава "опция"?

                                Поздрави!
                                И аз очаквам отговор на същия въпрос. Ако ще се записвам, искам да съм сигурен, че ще мога да помагам а не после да се налага да помагат на помагача..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X