Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

    Здравейте!
    Заприходих си отново старото Терано.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031541853.jpg
Прегледи:2
Размер:124.6 КБ
ID:6027235
    Преди основно синът ми се занимава с него, сега аз ще си
    го възстановявам.
    Тука смятам да питам и да се мъча сам лека-полека да го вкарам
    в пътя.
    Два дни раздвижвах и оправях предни спирачки и сега са добре.
    Събота неделя и задните ще отворя.
    Искам да му предам малко вид и сигурност преди да го прехвърля.
    Немога да намеря номера на рамата, зада не го омацам и скрия
    с антикорозионното покритие, или да са го омазали преди мен.
    Номера на двигателя видях в каталога къде се намира, ще мия и гледам.
    Помагайте за рамата.
    На предните главини има само капачки без никакви надписи,
    довечера ще снимам и кача-възможно ли е да няма хъбове?
    За сега толкова, да не прекалявам!

  • #2
    От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

    Честото, милиони безавариини!
    Сега - може да е с постоянно зацепени полуоски - вдигни на крик + изключено предно и провери. Преди това покарай малко назаден

    Поздрави!
    п.п. провери ли номера под предния капак пред водача, под предното стъкло?!

    Коментар


    • #3
      От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

      Номера на рамата - поне на Терано 2 се намира под десния праг, щанцован върху шасито, някъде по средата
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        п.п. провери ли номера под предния капак пред водача, под предното стъкло?!
        Там е само информативно. Трябва да го има и по шасито, но на терано 1 не знам къде е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

          Намерих го!!!!!
          От дясно зад задната гума в посока задната броня на шасито набит.
          Доста поръждиво, но последните цифри си личат.
          А това е снимката на предната главина.Предстои проба и
          отваряне за ревизия:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031541847-big.jpg
Прегледи:2
Размер:144.7 КБ
ID:5521647

          Коментар


          • #6
            От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

            няма нужда да пробваш с автоматични хъбове си(когато включиш и предното те сами се заключват и после сами се отключват)

            Коментар


            • #7
              От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

              До тука благодаря за съдействието!

              Следващ въпрос:
              Какво да очаквам от тези джанти и гуми?
              Имат около 8-9мм грайфер
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031541806.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5521714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031541830.jpg
Прегледи:2
Размер:125.4 КБ
ID:5521715

              Коментар


              • #8
                От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                В какъв смисъл какво да очакваш? Специално от гумите ако са на над 3 години възраст чудеса не очаквай. А понеже са AT - и в калта не очаквай чудеса.

                Според мен и ЕТ-то на джантите е прекалено отрицателно за терано. На първо четене при завой ще опират по ламарините, ако не си ги подкастрил. Как ще се държи предницата не мога да прогнозирам, но по-скоро зле. Оригиналните джанти са с ЕТ + 25 - тия са изнесени с 45мм навън, което си е доста. Ще ти даде някаква стабилност в наклони и при завои, но според мен няма да се отазят добре на предницата и общото поведение на джипката. То е и въпрос на проби де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                  доколкото може да се види от снимките според мен гумите са си за смяна,но ти си знаеш.и годината на производство е бая старичка от предпоследната снимка 99г. са

                  а за джантите както ти е казал спарки при завой ако не ти опират в задната част на предните калници и под калници няма ядове.при единичката фабрично е предвидено и за по изнесени джанти.навремето като са били в производство при 3.0V6 е имало опция да се поръча с ЕТ-40,а не вярвам да има някаква разлика в окачването.това според оригиналния каталог за модела от преди 20 години

                  Коментар


                  • #10
                    От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                    ЕТ-40 на терано 1-ца категорично не може да се побере с гуми 31-ци. Те 31-ци със стандартните джанти са на ръба, точно като при двойката.

                    С -40 джанти и по-малки гуми (29-ки и надолу) вероятно няма да има ядове с опиране, ама тогава картинката е доста смешна, да не кажа нещо повече. Мяза на недоклатена пистарка, дялана с теслата. Направо е гротесктно - виждал съм такова терано 1-ца. И пак - геометрията на предницата ще иде на кино, а горните носачи и шарнири ще станат консуматив.

                    Ако гумите са 99-та година стават единствено за боклука. Аз гуми на над 5 години освен за резерна не бих държал върху МПС-то си, а ако са 13 годишни мноооого отдавна са престанали да бъдат гуми.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                      е не казвам че е излизал с 31-ци.в каталога пише 275/60/15 не знам на какво отговаря.а на калниците има монтирани арки които стърчат около 10см

                      Коментар


                      • #12
                        От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                        Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                        ...в каталога пише 275/60/15 ...
                        Приблизително 27.5 х 11

                        Коментар


                        • #13
                          От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                          Благодаря за заформената дискусия!Бързо схващам, всичко ми е от полза.

                          Коментар


                          • #14
                            От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                            Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                            е не казвам че е излизал с 31-ци.в каталога пише 275/60/15 не знам на какво отговаря.а на калниците има монтирани арки които стърчат около 10см
                            Да, тоя размер няма да опират. Което не ги прави по-малко безсмислени де.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: НИСАН ТЕРАНО 1 2.7 TD - 1993г

                              Днес бях при тенеке майстора си. Задната престилка е тотално за смяна- но ще се оправи.
                              Отрязано е всичко и се гъне нова.
                              Проблема ми е бронята. Вече е на земята и няма да се слага.
                              Приемам предложения и снимков материал за задни брони. Че и ако е ниско бюджетна?
                              Аз си мисля за тръбна от 2 цола тръба, нещо двойно и да вградя номера в нея.
                              Другия вариант е номера на задния капак.
                              Няколко дена ще мисля и в процеса на работа каквото стане.
                              Имам и проблем със спирачките.Педала хлътва по-навътре, гумите изпищяват и.... педала продължава да потъва?
                              Отпред съм раздвижил идеялно цилиндрите, дисковете и накладките са сменени, почти нови са.
                              Няма теч на масло.
                              Валяците на прегледа ще ме спънат.Напролет ще се прави всичко по-внимателно.
                              За сега толкова с питанките!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X