Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Фронтера В 2.2 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
    Не няма дифузор, мястото е предвидено за кулер. Имаш друг проблем във климатика.
    Благодаря!
    JEEP KJ 3.7 V6

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

      Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      бих бил благодарен, да погледнете следното нещо, като си отворите капаците: голямо ли е разстоянието между радиатора на климатика и радиатора на антифриза и има ли между дях дифузьор? Обяснявам: При мен радиатора на климатика /както и при всички коли естествено/ е пред по-големия радиатор на антифриза, но не е залепен плътно до него, а отстои на близо 80 мм от него. Физически няма как да се приближи, поради наличие на гредичка между тях и тогава остава въпросът за наличие на дифузьори между тях. По време на движение не би трябвало да има проблем с обдухването и на двата, но на място, когато се включат вентилаторите, намиращи се зад големия радиатор, според мен обдухването на малкия ще е неефективно, дори никакво. Карам Фронтерата от 4 години и никога не съм бил доволен от климатика й. Обяснявах си го с голямото купе или със слаб компресор. Не зная как след толкова време, изведнъж забелязах това голямо разстояние между радиаторите и май това обяснява нещата. Така ли е?
      Имам фронтера Б 2.2 бензин ДБ, климатика е брутално силен, при 45+ градуса в купето смъква температурата на 28 за по-малко от 5 минути. На дълъг път не мога да карам на друга степен освен 1-ва на вентилаторите в купето, даже се налага да пускам и малко топло от смесителя. Брат ми има моята бивша 2.2 дизел дълга база. Тя има съвсем различен и много слаб климатик, тази година той се хвана и свали кондензатора, пълно почистване на него и на въздуховодите, ново масло с допълване на фреон и сега духа като при мен. Не търси проблема при радиатора и моя е 1:1 като при теб не е там проблема, нито в компресора....
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

        Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
        Просто на ПАДЛАДЕЕШ!!!! Много ясно обясних, че имам достатъчно вентилатори и въпросът ми не случайно е към точно тези, които са с 2.2 бензин на В версията. Питах- има ли нещо между малкия и големия радиатор. После ще разсъждаваме по принцип. /вентилаторите ми са два и са двускоростни/
        Наистина може да "ПАДЛАДЕЕШ" от неграмотно зададени въпроси:
        Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
        ..... голямо ли е разстоянието между радиатора на климатика и радиатора на антифриза и има ли между дях дифузьор? .....
        Аз поне разбрах въпроса така - има ли дифузьор между двата радиатора (сигурно съм много тъп)? Нито намек за вентилатор, прахосмукачка, сешоар и прочее духало или смукало. Но пък явно си съвсем наясно и си питаш само така, по принцип. Та за в бъдеще ще пропускам коментарите ти за да не разсъждаваме "по принцип". Успех....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Наистина може да "ПАДЛАДЕЕШ" от неграмотно зададени въпроси:

          Аз поне разбрах въпроса така - има ли дифузьор между двата радиатора (сигурно съм много тъп)? Нито намек за вентилатор, прахосмукачка, сешоар и прочее духало или смукало. Но пък явно си съвсем наясно и си питаш само така, по принцип. Та за в бъдеще ще пропускам коментарите ти за да не разсъждаваме "по принцип". Успех....
          Що се сърдиш бе готин, вече разбрах, че не е приета шегата ми и се извиних на всички! Извинявай- специално и на теб!!!! Но прочети си първия пост и забележи, че ме караш да слагам още един вентилатор!!!! Никой не те е нарекъл ТЪП или какъвто и да е!!!! Просто сигурно си БЪРЗАК! Не ми трябва трети вентилатор!!!! Трябваше ми поглед- потвърждение. Дори и Лозан избърза и се изказа, че там било мястото на КУЛЪР. Е аз нямам и не съм имал и за това помолих за поглед -конкретен, а не за разсъждения по принцип. Може би неправилно използвах думата ДИФУЗЬОР, но ето Фанатик ме е разбрал и ми отговори ясно, кратко и точно. При него били също като при мен радиаторите и да търся другаде причината. Така каза и Лозан!!
          Благодаря!!! На всички!!!!
          JEEP KJ 3.7 V6

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

            Не не съм избързал, там технологично е мястото на интеркулера, когато той се полага. Това че при теб е дупка е защото не ти се полага такъв.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Фронтера В 2.2 бензин

              , мястото е предвидено за кулер.
              --------------------------------------------
              Това е достатъчно изчерпаемо, и аз не разсъждавам - знам.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X