Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С мотор по Дивия Запад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С мотор по Дивия Запад

    В тази тема ще споделя моите лутания с мотор. Това, което следва вероятно няма да бъде стриктно хронологично, а това което си спомням и ми е направило впечатление.

    И все пак, ето как се започна през лятото на 2009-та, първо излизане след като закупих своя мотор (Kawasaki KLR 650 2008 год):



    Със стара каска на заем, старите кубинки от България от началото на 90-те, абе ужас

    С мой колега от работа--той ме наговори за купуването на мотор:




    Тук останах на заден план, не се престраших да газя водата:



    Това беше недалеч от нашия малък град Мизула, който се намира в щата Монтана. Тук имаме щастието да живеем непосредствено до красиви планини, в този случай Синята Планина която се намира точно до града.
    Последно редактирано от Purple Elephant; 22-09-13, 23:38.

  • #2
    От: С мотор по Дивия Запад

    Ти ли прави тур до Аляска или друг сънародник?

    Коментар


    • #3
      От: С мотор по Дивия Запад

      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
      Ти ли прави тур до Аляска или друг сънародник?
      Аз, на същия мотор, но през 2011.

      Коментар


      • #4
        От: С мотор по Дивия Запад

        Имате ли тема до Аляска?

        Коментар


        • #5
          От: С мотор по Дивия Запад

          Има - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131974 ,и е доста интересно.
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #6
            От: С мотор по Дивия Запад

            Приключението от първия ден продължи с каране до друга местност, Kreis Pond:



            Снимката не е моя, тъй като новак аз забравих фотоапарата...


            Затова имам само снимки с телефон по-горе в началото. На Kreis Pond ще обърна необходимото внимание по-късно.

            Коментар


            • #7
              Blackfoot River Corridor

              Съвсем скоро след това първо излизане, колегата (Брайс) и аз потеглихме по маршрут, който следваше реката Blackfoot. Тази река беше показана във
              филма с Брад Пит, "A River runs through it". Риболова там е доста добър, природата красива, и рафтингът по тази река от пролет до късна есен е много популярен.








              Брайс с неговия BMW XCountry, много свястна машина. Освен това забележете как се е опасал:





              Плана за деня беше да се повозим през прохода следвайки рекатa и да спрем до къмпинг където знаехме че наши приятели (семейна двойка) са там. Те празнуваха първата годишнина от сватбата си на рафт по реката за няколко дена.


              След като стигнахме до къмпинга:





              Чакахме нашите приятели (познахме им колата), но те все още не бяха пристигнали. Затова поехме към Garnet, изоставено селище от времето на златната треска:








              До там ме духаше ужасен вятър. Тогава за пръв път разбрах трудностите със силен вятър при каране на мотор.


              По-късно ще напиша и за Garnet. Върнахме се обратно в къмпинга очаквайки да срещнем нашите познати. Ето вече пристигат:








              Не мога да ви опиша колко се изненада Памела, когато ни видя. Първо си е помислила че някой се е насадил без покана на техния къмпинг, а след това не можа да повярва че сме ние.

              "Какво съвпадение!! Как така се случи че се оказахме на същото място??" Ние се подхилвахме: "Ами защото мъжа ти ни каза, ето как..."


              Накрая цялата щастлива компания:



              Преди да се стъмни ги оставихме да си празнуват, а ние потеглихме обратно.

              Коментар


              • #8
                Skalkaho Pass

                Един ден колегата с който ходихме до Аляска (Кайл), се появи в офиса и каза че е купил Suzuki GS1000 (червеният в дясно):





                Разбира се, организирахме се да покараме, макар и по асфалт. Снимката горе е от Lolo Pass, на границата със щата Айдахо, по Hwy 12 който се слави се като един от най атрактивните маршрути за мотоциклетисти.
                По време на същото това каране се топнахме и в горещи извори, но снимки оттам ще трябва да изровя после.


                Дадох моя КЛР на Кайл да го опита. Като се върна, той само мърмореше: "МНого мощен, много мощен...". Макар че не е... СКоро след това той намери КЛР за продан в Lewistown, някъде в средата на Монтана.
                Ходихме до там с неговия камион да го купим. Връщането обратно си беше цяло приключение, след като камиончето прегря и ние се върнахме с отворени прозорци и парното пуснато до дупка посред лято...


                Ето го и неговият новозакупен КЛР:



                Решихме да покараме през прохода Skalkaho Pass, който е отворен за къс период през лятото. Маршрутът беше нещо подобно:
                https://www.google.com/maps?saddr=Ha...&z=10&lci=bike


                В началото на прохода:



                В ADVRider често се гледат снимки на водопада:



                Пътят е хубав и лесен:








                Вече на самият връх:



                Решихме да хукнем из сокаците, по път който не знаехме къде води:





                И който скоро свърши, обръщането на стръмно беше голям зор, там се изтърсих:








                Стигнахме и до Gem Mountain, където може да се търсят сапфири. Купуваш една кофа изровена почва, и каквото ценно намериш е твое. Даже има изкупватели на място. Кайл напълни с чакъл пластмасовата кутия която беше помъкнал.








                Накрая стигнахме до Phillipsburg, където спряхме да заредим с гориво и да похапнем. Това малко градче е интересно--имайки предимно история свързана с копаене на мини и животновъдство, в последните години процъфтява като туристическа дестинация с галерии, ювелирни изделия, и тн. Има и един от най-големите магазини за най разни бонбони, направени на място ( http://www.sweetpalace.com/ ).

                Най-вече, от миналата година (2012) там работи пивоварна където бирата е незабравима (и не филтрирана).


                Страницата на градчето:
                http://philipsburgmt.com/


                По улиците (там си е направо "по улицата"):



                А сега де:



                По стените на ресторанта:

                Коментар


                • #9
                  От: С мотор по Дивия Запад

                  Студения сезон настъпи много по-скоро отколкото очаквах. Всеки ден през който снега е на земята тази първа зима беше мъчение. Голяма част от времето си прекарах в четене на Advrider, Horizons Unlimited и други форуми. Зимата при нас е не чак толкова сурова, но затова пък е дълга--често снега остава до Април, дори съм виждал да вали сняг през Май или Юни!! Чудех се какво да направя за да намеря начин да изкарам зимата по-лесно. Взех около 10-ина дни отпуск, които прекарах на един от Хавайските острови. Беше супер––топло, слънчево, красива природа… Една вечер видях колега с КЛР по пътя около каньона Wimea, и доста завидях.

                  Един зимен ден реших да изляза с моторна шейна. Пътят по който поех беше част от експедицията на Луис и Кларк, след покупката на Луизианската територия:

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%...B0%D1%80%D0%BA

                  Започнах от Lolo Hot springs--обикновено там ходя заради горещите извори, но целта за този ден беше друга. Возилото за деня:







                  Спрях да се полюбувам на зимната гледка:








                  Това беше на границата със щата Айдахо:





                  Пътят на връщане:




                  Возилото не ми допадна––ауспухът отпред ми отрови душата, а и беше доста шумен. Мотора ми харесва повече като транспорт за планината. Само дето не става за зимата

                  Коментар


                  • #10
                    От: С мотор по Дивия Запад

                    Някъде на изток продават гуми с шипове,и караш смело ако не ти е студено!А при тоя нашия сняг става и само с кросовите гуми!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #11
                      От: С мотор по Дивия Запад

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Някъде на изток продават гуми с шипове,и караш смело ако не ти е студено!А при тоя нашия сняг става и само с кросовите гуми!
                      Ей това би било наистина голям кеф!!
                      Вчера отново настъпи момента да оставя мотора за зимата.

                      Напълних бензин догоре, смених масло, сложих нов маслен филтър, също така и чист въздушен филтър. При всичко това успях да си ударя главата здраво, и ми сложиха 10 шева.
                      Последно редактирано от Purple Elephant; 29-09-13, 21:01.

                      Коментар


                      • #12
                        От: С мотор по Дивия Запад

                        Абе какъв човек си ти.Без да го караш и 10 шева,а като подкараш не искам да мисля какво ще е! Или вече и без да си на мотора ще носиш шапка(каска)!!!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: С мотор по Дивия Запад

                          Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                          Абе какъв човек си ти.Без да го караш и 10 шева,а като подкараш не искам да мисля какво ще е! Или вече и без да си на мотора ще носиш шапка(каска)!!!
                          Кофти година е--през Юли се изтърсих слизайки от планината и изкълчих глезен (нямаше счупено). А сега ходя със зашита глава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: С мотор по Дивия Запад

                            Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                            Кофти година е--през Юли се изтърсих слизайки от планината и изкълчих глезен (нямаше счупено). А сега ходя със зашита глава.
                            Е 13-а година, нормално е!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: С мотор по Дивия Запад

                              Сашо, внимавай бе човек.
                              Ходи по улиците с каска, ако трябва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X