Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затапка на егр клапан, с какво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Затапка на егр клапан, с какво ?

    Колеги искам да затапя егр-а на навара д22 2,5д 133 коня, чета че било хубаво да се затапи с медна ламарина, ходих до близък пункт за скрап само че няма мед никаква... въпроса е възможно ли е да стане с алуминиева ламарина ?? Другото което е някой знае ли медната ламарина колко % е чиста ???

  • #2
    От: Затапка на егр клапан, с какво ?

    Не с "медна ламарина", а със стоманена, поне 2мм. С медна, или алуминиева си изрежи гарнитури. Алуминиева от кутия бира. Само после да не се осветка чека ...

    Коментар


    • #3
      От: Затапка на егр клапан, с какво ?

      2 mm ехе аз си мислех за нещо около 1 мм ... защо толкова дебело, да не се пробие ли ?

      Коментар


      • #4
        От: Затапка на егр клапан, с какво ?

        Напълно подкрепям Аndro 160 тази процедура се прави с стоманена ламарина ,за дебелината ,каквото имаш подръка ,но не слагаи ''весник'' все пак газовете са с доста висока температура .

        Коментар


        • #5
          От: Затапка на егр клапан, с какво ?

          Заради термичните натоварвания в тази точка - директен контакт с изгорели газове с висока температура. Медта и алуминия няма да издържат там. Ето примерен вариант за капачка за затапване на EGR, макар и на друга машина, но със същия ефект:

          Ето как е монтирана едната:
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Затапка на егр клапан, с какво ?

            Благодаря за съветите колеги, в моя случай трябва да се изработи, фалшива гарнитурка без дупка по която да минават газовете, обмислям да го направя от 1 мм пластина, от някакъв черен метал е това имам в момента под ръка, ако намеря и по-дебело бих сложил, също така да уплътня със гарнитурки от кутиики от бира както е казал колегата andro 160, защото правих опити да го затапя без да уплътнявам добре и при завъртане на турбото изпуска и свири много гадно...

            Коментар


            • #7
              От: Затапка на егр клапан, с какво ?

              Успешните решения са от 2мм неръждавейка:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5a8a49c99271.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5521409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mitsu EGR Blanking Plate (1).JPG
Прегледи:1
Размер:295.9 КБ
ID:5521410

              Под името EGR Blanking Plates се откриват готови: http://www.ebay.co.uk/bhp/egr-blanking
              Последно редактирано от divj; 24-09-13, 19:56.

              Коментар


              • #8
                От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                Аз моят го затапих с полиетиленова планка 4мм.Не знам редно ли е ама за сега няма проблеми.Става въпрос за Диско1.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                  да знам че има готови, но за моята навара няма готова и ше се наложи да си правя..... попринцип и в ибея намерих обаче трябва да разглабям като луд за да я сложа, а аз искам да мина с по малко разглобяване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                    Моя е затапен с една обикновена ламаринка 2мм.За нещо подобно на медна ламаринка,се сещам за латун,но е 0.4 мм и не вярвам да издържи дълго време там!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #11
                      От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                      А откъде мога да намеря такива парчета 2-3мм неръждавейка в София?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                        Баси, за едно тенеке толкова писане....

                        На едната кола го затапих с монета от 1 лв
                        на другата - с тенеке 1 мм
                        на третата - по същия начин.

                        Алуминиева пластина 2 мм е нещо, отдавна обсъждано по форумите, стоманена пластина 1-2 мм - също.
                        Тоя полиетилен би трябвало да се стопил отдавна, че там е топличко, сякаш... ама хората разправят, че и само с алуминиево фолио от бирена кутийка кара година, година и нещо...

                        Кусур ще му вържем, ако е ръждавейка...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Баси, за едно тенеке толкова писане....

                          На едната кола го затапих с монета от 1 лв
                          на другата - с тенеке 1 мм
                          на третата - по същия начин.

                          Алуминиева пластина 2 мм е нещо, отдавна обсъждано по форумите, стоманена пластина 1-2 мм - също.
                          Тоя полиетилен би трябвало да се стопил отдавна, че там е топличко, сякаш... ама хората разправят, че и само с алуминиево фолио от бирена кутийка кара година, година и нещо...
                          Ми неще да се топи.А ти знаеш ли точката на топене на полиетилена ,говорим за полиетилен висока плътност?
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                            Ми не знам каква е точката на топене, ама според Викито
                            При полиетиленът с висока плътност (HDPE) точката на топене се наблюдава между 120-130 градуса целзии.
                            от тук

                            Темепературата на изгорелите газове е различна почти на порядък, така че или полиетилена не е HDPE - в смисъл не е полиетилен, щото на тоя му е най-висока температурата на топене, или има някакъв друг дерт - например - в колекторите ти да го кара на замръзване - като един умрял, например...

                            Не разбирам от полиетилени, де..


                            А, сега се сетих - аналогични неща - преход между карбуратор и цилиндър на двутактова машина се правеше от бакелит... Ти знаеш ли каква е температурата на топене на бакелита?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Затапка на егр клапан, с какво ?

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Ми не знам каква е точката на топене, ама според Викито


                              от тук

                              Темепературата на изгорелите газове е различна почти на порядък, така че или полиетилена не е HDPE - в смисъл не е полиетилен, щото на тоя му е най-висока температурата на топене, или има някакъв друг дерт - например - в колекторите ти да го кара на замръзване - като един умрял, например...

                              Не разбирам от полиетилени, де..


                              А, сега се сетих - аналогични неща - преход между карбуратор и цилиндър на двутактова машина се правеше от бакелит... Ти знаеш ли каква е температурата на топене на бакелита?
                              Става малко недоразумение,не съм го демонтирал клапана а само е изолиран от страната на всмукателния колектор.Моят е хванат и там на фланшова връзка.Естествено че на изпускателния ще се стопи.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X