Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагревателно фолио за челно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нагревателно фолио за челно стъкло

    Драги съфорумници,

    есен е и вече започваме да мислим за подготовката на автомобила за зимния сезон . След като си смених днес чистачката на задната врата на джипката (Сузуки Витара) и гледайки нагревателя на същата тази врата, ме осени идеята за поставяне на такъв нагревател на челното стъкло . Идеята да се залепи подобен вид нагревател на челното стъкло точно в основата и да подгрява чистачките все повече набираше скорост. Потърсих в интернет "нагревателно фолио", за съжаление не можах да намеря нещо подходящо, като нагревателна лента с широчина 5-10 см на 12 V, която да се продава на метър .

    Ако някой е правил нещо подобно, моля да сподели опита си даде информация за магазин, където се продава такъв аксесоар.
    Последно редактирано от ogrigorov; 22-09-13, 16:55.

  • #2
    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

    Не съм чувал за такава екстра. Но пък има един стар табиет - тръгваш с шише топла вода под мишница, поливаш замразеното стъкло и почистваш с чистачките. После стъклото не се поти а остатъка от водата ползваш да си топлиш ръчичките докато парното поеме.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

      Да , ще сменяш предно стъкло тогава.

      Коментар


      • #4
        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

        Аз знам едно фолио дето се слага вечер и се застъпва с чистачките а пък сабахле се маха.Някъде му викат чердже.
        А-а-а може и зимна течност да се сложи в казанчето!?!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          Не съм чувал за такава екстра. Но пък има един стар табиет - тръгваш с шише топла вода под мишница, поливаш замразеното стъкло и почистваш с чистачките. После стъклото не се поти а остатъка от водата ползваш да си топлиш ръчичките докато парното поеме.
          Нидей!!! Особенно ако е доста под нулата! Ще пукнеш предното стъкло! А иначе в Русия всякакви такива опции има - и подгряване на самите чистачки и на стъклото в района на чистачките!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

            Това с шишето не е добра идея . Стъклото не вярвам да се спука. Задното не се пука като пуснеш подгрева.

            Коментар


            • #7
              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

              Предния ми автомобил имаше такава заводска екстра...
              Стъклото вместо 200лв струваше 1200лв....
              Полза - почти НИКАКВА...
              Да, отлепяше чистачките от стъклото почти веднага...
              Обаче самите чистачки си стояха замръзнали и мажеха по стъклото...
              И реална полза не видях...
              Нагревател в чистачките навярно би бил много по-ефективен (продават се такива чистачки)...
              А поливане на стъклото (или пък локално нагряване с някой нагревател на стъкло, непригодено за това) създава доста рискове да се прояви някой дефект в стъклото от натрупано напрежение...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                Не си единствен който си го е мислил. Допреди година или две на мен също много ми влезе мухата в главата за такова нещо. В българските и англоезичните форуми не намерих никаква полезна информация. Съществуват фолиа с реотани но тези на които попаднах се използват само за подово отопление. Ако разбираш английски потърси в гугъл Electric transperant heated film. Другото което е една идея която сигурно е глупава но ще я споделя. Продават се по магазините комплекти за подгрев на седалките - 4 листа с реотани в тях за монтаж под тапицерията с потенциомер който регулира колко да топли. Ако могат да се извадят реотаните и да се монтират между 2 слоя прозрачно фолио и да се пускат да топлят на ниска температура може би би имало търсения ефект.

                Коментар


                • #9
                  От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Предния ми автомобил имаше такава заводска екстра...
                  Настоящият ми е с такава екстра.От пет години не ползвам стъргалки.А чистачките третирай с течен парафин.След като го открия в снега,ми отнема не повече от четири минути за почти два квадрата двустранно замръзнало стъкло.Иначе имам плосък кантал 2,5х0,15 мм,ако на някой му върши работа...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                    По добрия вариант е сжподгряване на течността за чистачките
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Предния ми автомобил имаше такава заводска екстра...
                      Стъклото вместо 200лв струваше 1200лв....
                      Полза - почти НИКАКВА...
                      Да, отлепяше чистачките от стъклото почти веднага...
                      Обаче самите чистачки си стояха замръзнали и мажеха по стъклото...
                      И реална полза не видях...
                      Нагревател в чистачките навярно би бил много по-ефективен (продават се такива чистачки)...
                      А поливане на стъклото (или пък локално нагряване с някой нагревател на стъкло, непригодено за това) създава доста рискове да се прояви някой дефект в стъклото от натрупано напрежение...
                      И моя предния автомобил я имаше екстрата и бях много доволен. Като ги оставиш минута, две на подгрев после само изтръскваш чистачките и леда пада. Мазането се получава от остатъците на лед между ламелите на перата, което пречи да прилепват по стъклото. Естествено, ако не си пуснал парното към челното стъкло, само с подгрева нищо няма да се получи .

                      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                      Настоящият ми е с такава екстра.От пет години не ползвам стъргалки.А чистачките третирай с течен парафин.След като го открия в снега,ми отнема не повече от четири минути за почти два квадрата двустранно замръзнало стъкло.Иначе имам плосък кантал 2,5х0,15 мм,ако на някой му върши работа...
                      Ааа тука послъга малко. Как чистиш страничните стъкла ? Това с кантала е идея. Може да се залепи с прозрачно термо фолио за предното стъкло .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                        Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                        По добрия вариант е сжподгряване на течността за чистачките
                        Подгряването на течността е също екстра, но когато са замръзнали чистачките в изходна позиция трябва да се надяваш топлата течност да ги разтопи бързо. При много ниски температури си е опасно да пръскаш върху стъклото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          .......Иначе имам плосък кантал 2,5х0,15 мм,ако на някой му върши работа...
                          Този кантал колко излиза като топлинна мощност на метър. Сметнах нещо от сорта на 6W/м на 12 V напрежение при 3.91 ом/м съпротивление (намерих го в нета за този размер), вярна ли ми е сметката?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                            Поливал съм с буркан вряла вода замръзнало стъкло при -15 и нищо му няма, може да е било късмет . На снегоутъпкващите машини има едни тръби около чистачките по които тече от антифриза.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Поливал съм с буркан вряла вода замръзнало стъкло при -15 и нищо му няма, може да е било късмет . На снегоутъпкващите машини има едни тръби около чистачките по които тече от антифриза.
                              Късмет си е, баща ми така вече 2 предни стъкла унищожи и то на нови автомобили.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X