Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагревателно фолио за челно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Настоящият ми е с такава екстра.От пет години не ползвам стъргалки.А чистачките третирай с течен парафин.След като го открия в снега,ми отнема не повече от четири минути за почти два квадрата двустранно замръзнало стъкло.Иначе имам плосък кантал 2,5х0,15 мм,ако на някой му върши работа...
    Стъргалки не ползвам за челното стъкло, защото лесно се драска и нощем започва да заслепява (на страничните не ти пречи надрасканото)..
    'Японците' загряват много бързо и размразявам стъклото с парното.
    Навярно имаш предвид нагревател на цялото предно стъкло? Там нещата са други...
    Аз имах предвид точно лента, нагряваща стъклото под 'паркинг' мястото на чистачките (колата бе Авенсис)..
    Чистачките съм ги третирал с какво ли не - започне ли замръзваща лапавица - спасение няма - мръзнат шарнирите или самия корпус (на Кашкая - безкаркасни) и спират да лягат по стъклото. Или събират ледени парчета по гумата..
    Въпроса е, че основния проблем за видимостта са точно чистачките - замръзването им или обледяването им....
    Затова смятам, че най-ефективната борба с този ефект ще е подгрев на чистачките...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Затова смятам, че най-ефективната борба с този ефект ще е подгрев на чистачките...
      Нещо такова:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bdbag8s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5520341
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #18
        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

        Има в Украина една фирма , която произвежда нагреватели с фолио за мястото на чистачките на предното стъкло, обаче цената с транспорта до София излиза нещо от сорта на 150-170 лв. та се отказах.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Нещо такова:[ATTACH=CONFIG]629539[/ATTACH]
          Да, такова, но нещо по-скрито, че с тея кабели и куплунзи само ще чакат някой да ги лепне и ще направят поразия.....
          Според мен такова решение ще отстрани проблемите с лошата видимост (разбира се при условие, че автомобила има добро обдухване на челното стъкло)..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

            Колегата (англичанин) се изживява, като бой-рейсър, и тЮнинг манЯк.
            Викам я да го питам по въпроса!
            - Мии, такова нещо трудно , почти невъзможно, да се намери. Обаче, вика, я питай чичо Гугл за Reptile Heat Strip, или за Reptile Heat Cable.

            Е питах Го ... на първо четене е добра идея ... обаче ... лентите са различна дължина, но проблем е широчината - 6". А и не можах да разбера (нямам време сега), дали имат и 12V захранване, или са само 220 V?!

            Иначе, в тежките зимни английски сутрини, аз от години си размразявам стъклата с топла вода.
            Последно редактирано от krasi-mir; 23-09-13, 11:15.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #21
              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Навярно имаш предвид нагревател на цялото предно стъкло? Там нещата са други...
              Става въпрос за форд торнео.Цялото челно стъкло е с подгрев.Сутрин паля,включвам "скарата" и климата на размразяване.Докато разрия натрупаното от снегорина(ако изобщо е минал) и стъклата са прогледни.Не съм засичал точно време,но няма повече от пет минути.
              А от кантала навремето правех машинки за залепване на найлонови пликове.Бяха на 12в и го правеха за 7-8 секунди.Не си спомням съпротивлението.Ако трябва ще го замеря,но сега не съм при него.

              Коментар


              • #22
                От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Стъргалки не ползвам за челното стъкло, защото лесно се драска и нощем започва да заслепява (на страничните не ти пречи надрасканото)..
                'Японците' загряват много бързо и размразявам стъклото с парното.
                Навярно имаш предвид нагревател на цялото предно стъкло? Там нещата са други...
                Аз имах предвид точно лента, нагряваща стъклото под 'паркинг' мястото на чистачките (колата бе Авенсис)..
                Чистачките съм ги третирал с какво ли не - започне ли замръзваща лапавица - спасение няма - мръзнат шарнирите или самия корпус (на Кашкая - безкаркасни) и спират да лягат по стъклото. Или събират ледени парчета по гумата..
                Въпроса е, че основния проблем за видимостта са точно чистачките - замръзването им или обледяването им....
                Затова смятам, че най-ефективната борба с този ефект ще е подгрев на чистачките...

                и моята беше Авенсис.

                За подгрева на чистачките сигурно си прав, ама като гледам пейстната снимка от колегата на чистачките с отопление и тези кабели. Нещо не ги представям всяка сутрин да вадя кабели и да ги свървам. Мързела си е мързел. Да не повдигам и въпроса с кражбата. Този вариант не е много удачен.

                Коментар


                • #23
                  От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                  Явно с кантал ще стане, въпроса е как да се направят извивките в краищата, ако прекарам 3-4 писти по цялата дължина на стъклото. Нали е плосък .Може да се отсекат и да се запоят под прав ъгъл и да стане като решетка. Малко грозно ще е. После се лепи за стъклото с някакво лепило, което издържа на температура.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                    А забравихте ли навремето ,че ладите и москвичите нямаха подгрев на задното стъкло и се продаваха реотани които се лепяха на стъклото ,като фолиото с което ги затъмняваме .Тази екстра за предния прозорец с реотаните при паркинг зоната на чистачките я имат вояджерите ,загледаите се страхотно е за сняг.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                      Така и не разбрах какво е преимуществото/ползата на тази лента - някой може ли да обясни логично...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                        Колега идеята е тази лента да подгрява перата на чистачките когато са спрели да не позволява да се натрупва лед и да не мажат.Това мисля , че и сам си разбрал а до колко е ефективно не знам ,да кажат които имат и ползват,то май имаше едно такова мнение по горе в темата. ето още няколко начина да се отоплява стъклото с тази цел.
                        http://www.youtube.com/watch?v=PGpWwrqlDO0
                        http://www.youtube.com/watch?v=xMEYWIh7kGY
                        http://www.youtube.com/results?searc....flv+-+YouTube
                        http://www.youtube.com/watch?v=M8OjHBEPojw
                        Но не трябва да се забравя, че тези клипчета са РЕКЛАМНИ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                          Какво то и да мислим. Няма нищо по-хубаво от автномен отоплител или както му викаме "печка". Другото всичко е "nice to have".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                            Това намерих в интернет като варианти:

                            Реотани с вендузи:
                            http://www.ebay.de/itm/Scheiben-Heiz...item415ce5e753
                            http://www.ebay.de/itm/KFZ-eisfrei-E...item43aaf84275

                            Фолио за огледало:
                            http://www.ebay.de/itm/Heizfolie-Spi...item2a1a902f5b

                            Лента с нагреватели (това най-много ми допада 120 cm, 30 W, за съжаление е на 220 В, но може да се постави преобразувател 220/12 В):
                            http://www.ebay.de/itm/22W-Thermo-He...item5adcb4f80f

                            а това е явно върха на сладоледа за отопление на Трабант :
                            http://www.ebay.de/itm/Trabant-601-D...item25816c43f6

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                              Другата ми кола е гранд вояджер и те си имат фабрично такъв подгрев - заедно със задното стъкло топлят огледалата и предното под чистачките. Перфектна екстра е и аз от много време си мислих да си топля с реотани предното на джипа, но после намерих по-готино решение - принудително топлене на водата ( доста дизелови коли го имат ) и не говоря за така наречените печки, а нещо доста по-евтино - подгревни свещи , но си го представете сложено точно преди входа на радиаторчето на парното - пускаш и топлата вода идва Като го монтирам ще пусна тема по случая - само да доизмислим упралението му, колектора е ясен

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                                Аз пък ползвам нещо далеч по-добро за размразяване. Нарича се Webastо.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X