Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагревателно фолио за челно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

    Не се ли продава спрей за размразяване?

    Коментар


    • #32
      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

      Аз ползвам спрей за размразяване само когато много бързам (никога не ползвам стъргалка за челното стъкло)...
      За щастие и маздата и кашкая загряват много бързо - за 2-3 минути започват да размразяват стъклото дори и в голям студ.
      Проблема със спрея е, че не можеш да си пуснеш чистачките.... Пуснеш ли ги - те обират явно по-леките фракции, и стъклото веднага замръзва отново с красиви форми...
      Затова пръскам и тръгвам с леко влошена видимост (спрея стои като мъзгоч по стъклото)... Пускам чистачките чак след като съм се убедил, че колата е загряла и челното стъкло е с положителна температура...
      Webasto-то ми е мечта Или гараж
      А относно принудителното автономно електрическо отопление - колегата има Зафира и доколкото знам там има принудителен подгрев на въздуха към челното стъкло - реотан, който се пуска при ниски температури.
      Но колко е мощен - не знам...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

        Е, Webasto-то е ясно прекрасна работа. Има само една слаба черта - скъпички са А втората употреба са мн. рискови, защото ремонта им струва почти колкото новите. А за реотана - ами да, върши работа - за зафирите незнам, но всяко бмв с климатроник го има. Единственото нещо, което ме накара да мисля това отопление, е именно цената на Webasto-то, защото също като него стопля и двагателя доста по-бързо. А това и за дизела и за газчицата е ценно

        Коментар


        • #34
          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

          Първоначално публикуван от Piperkow Преглед на мнение
          ... А за реотана - ами да, върши работа - за зафирите незнам, но всяко бмв с климатроник го има. ...
          Никое BMW поне до 2009 - 2010 г. няма реотан във въздухопроводите за отопление/размразяване на челното стъкло.
          На всички модели с климатроник и отоплението и охлаждането се включват след като стрелката за температурата излезе от синия сектор, независимо, че през това време вентилаторите и клапите работят.
          Моделите след 2002 с IHKA (климатроник) имат бутон MAX вместо REST на панела за управление, но той е за бързо затопляне на купето (пуска циркулацията на въздуха само вътре в купето и вентилаторите и температурата на MAX).
          Те имат и бутон за интензивно обдухване/размразяване на челното стъкло MAX DEFROST, но и той не прави нищо повече освен да насочи въздуха само към стъклото и да включи отоплението и вентилатора на MAX.
          При Х5 освен, че климатроника е двузонов (ляво и дясно) отделно се регулира температурата на задните седалки (задната част на колата) с отделен вентилатор и крайно стъпало на управлението.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

            Eхх имах такава екстра на форд сиера 4x4 от далечната 1991 година - страхотен кеф беше.Печките са относително прости неща - съставени са най-общо от вентилаторен блок,горивна камера и електронен блок ...е и управление де.Та по принцип на печките най-често им заминава вентилаторният блок който не е чак толкова скъп.Друг често срещан проблем е като се задръсти мрежестото филтърче за нафтата което представлява цилиндрична телена мрежичка около свещта - печката започва да пуши при старт и при по-слаб режим - гасне.Няма драма в ремонта на печка Вебасто но е малко по-трудно с Ебершпрехер заради частите.
            BMW X6

            Коментар


            • #36
              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

              Относно реотаните на бмв-тата Колега сигурно си прав, но първия път, когато видях такъв реотан за предно стъкло беше на е 34-ка. Не вявма да е била повече от 93-та. Може да е било екстра или изключение, но след като попитах ми казаха това, което написах Не мисля, че е нужно да влизаме в спор по темата на база обширното ти обяснение виждам, че си вещ, а да се спори с точна информация е безмислено

              Коментар


              • #37
                От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                Аз не го приемам за кой знае каква драма чистенето на стъклата преди потегляне, ама то вероятно понеже не ми се налага да го правя всяка сутрин.
                Но пък проблемът с натрупване на скреж/лед по чистачките и съответно почва едно замазване е дразнещ. На алфата мажех уплътненията с течен парафин, че се случваше да залепват, ама така и не съм пробвал да цапна чистачките (гумата де) да видя дали ще има ефект . Силно си зависи от температура и условия, ама ми се е случвало (примерно) до Враца да слизам по 2-3 пъти да изтрия с парцал натрупаното, а то макар и малко, вземе ли да маже не става.

                Това с нагревателите в чистачките ... , малко съмнително ми се види, или ще смуче доста ток .
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #38
                  От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                  Скрежта,леда,които се трупат по чистачките при снеговалеж са голям проблем и определено отопляеми чистачки биха помогнали,но са 200 лв,а ще се износят за 1 зима.Предполагам,че отопление на стъклото от вътрешната страна на чистачките(най-добре с вендузки за лесно сваляне) с реотанчета и мощност достатъчна,но не и прекалена да затормози инсталацията би било оптимално решение...Доколкото знам,не сепредлага в България-ако някой знае,да свирка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                    В ибей германия - http://www.ebay.de/itm/280731445075?...84.m1423.l2649 . мисля, че това имаш предвид

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      ...Предполагам,че отопление на стъклото от вътрешната страна на чистачките(най-добре с вендузки за лесно сваляне) с реотанчета и мощност достатъчна,но не и прекалена да затормози инсталацията би било оптимално решение......
                      Точно за подобно решение (оригинален подгрев на стъклото в зоната паркиране на чистачките) бях писал, че няма никаква полза за леда/скрежта, които се трупат по чистачките...
                      Стъклото отдолу се размразява веднага и си стои размразено. А чистачката върху него си е замръзнала (с изключение навярно на последния половин милиметър от ръба на гумата)..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                        Напълно съм съгласен. Подгряване в зоната на спрелите честачки долу, помага те да не залепнат, но не прави нищо срещу обледенените пера. На мен най-голям проблем ми е, когато зимата се прибирам от работа, оставям колата суха и топла на улицата (все пак добре се е загряла за 40 км от работа до вкъщи. Ако през нощта продължи да вали сняг, на сутринта е много неприятно. Първоначално снега се е топил, но после е замръзнал, а най-отгоре си е натрупал нормално пухкав. След изриване на снега, отдолу ме чака 5 мм ледена кора, а за перата на чистачките да не говорим. Тук се включвам със стъргалката. В случая изцяло нагреваемо предно стъкло ще спести чегъртането. А чистачките н този случай ги оставям да стърчат вдигнати и на сутринта са ок.
                        Най-доброто решение го казаха – суха или мокра печка с таймер. 15 минути преди тръгване и влизаш в колата по потник.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                          Най-доброто решение е печка + нагреватели в стъклото
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                            Напълно съм съгласен. Подгряване в зоната на спрелите честачки долу, помага те да не залепнат, но не прави нищо срещу обледенените пера. На мен най-голям проблем ми е, когато зимата се прибирам от работа, оставям колата суха и топла на улицата (все пак добре се е загряла за 40 км от работа до вкъщи. Ако през нощта продължи да вали сняг, на сутринта е много неприятно. Първоначално снега се е топил, но после е замръзнал, а най-отгоре си е натрупал нормално пухкав. След изриване на снега, отдолу ме чака 5 мм ледена кора, а за перата на чистачките да не говорим. Тук се включвам със стъргалката. В случая изцяло нагреваемо предно стъкло ще спести чегъртането. А чистачките н този случай ги оставям да стърчат вдигнати и на сутринта са ок.
                            Най-доброто решение го казаха – суха или мокра печка с таймер. 15 минути преди тръгване и влизаш в колата по потник.
                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Най-доброто решение е печка + нагреватели в стъклото
                            Полиетилен му викат на най-доброто решение - едно движение с лявата ръка сутрин и стъклото е чисто. 3 секунди отнема точно.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Полиетилен му викат на най-доброто решение - едно движение с лявата ръка сутрин и стъклото е чисто. 3 секунди отнема точно.
                              Съгласен съм.Но ако говорим за случаите когато се движим и чистачките замръзнат,има решение но е скъпо.
                              http://www.youtube.com/watch?v=uFzM7AVt944

                              http://www.youtube.com/watch?v=Ve4w4EhQ_xM

                              Понеже имам проблеми с ходенето това е едно от решенията.След като ги монтирах намерих и по-евтино и лесно .Сега не мога да намеря клипа в тубата,ще се опитам да го опиша.Представете си лена най-вероятно от силикон, прозрачна от едната страна е плоска с лепило и се лепи от външната страна на предното стъкло.Дължината му е колкото е дълго перото на чистачките,лентите са два броя /когато чистачките са две. лепят се около сантиметър над долното положение на чистачките.Разреза му е като буквата 'D",като равната му част е към стъклото .Когато чистачките се пуснат те минават през силиконовата лепенка и леда от тях пада .Това става по два пъти на един цикъл на чистачките.Дано сте ме разбрали,че явно не ме бива много в обясненията.Ще продължа да търся клипа в тубата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нагревателно фолио за челно стъкло

                                Това с вибрация ли работи и колко струва?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X