Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 52

Тема: Нагревателно фолио за челно стъкло

Място
    Разлог
    Публикации
    1,607
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Нагревателно фолио за челно стъкло

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Навярно имаш предвид нагревател на цялото предно стъкло? Там нещата са други...
    Става въпрос за форд торнео.Цялото челно стъкло е с подгрев.Сутрин паля,включвам "скарата" и климата на размразяване.Докато разрия натрупаното от снегорина(ако изобщо е минал) и стъклата са прогледни.Не съм засичал точно време,но няма повече от пет минути.
    А от кантала навремето правех машинки за залепване на найлонови пликове.Бяха на 12в и го правеха за 7-8 секунди.Не си спомням съпротивлението.Ако трябва ще го замеря,но сега не съм при него.
    Не казвай хоп,преди да скочиш!!!

Място
    Варна
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Стъргалки не ползвам за челното стъкло, защото лесно се драска и нощем започва да заслепява (на страничните не ти пречи надрасканото)..
    'Японците' загряват много бързо и размразявам стъклото с парното.
    Навярно имаш предвид нагревател на цялото предно стъкло? Там нещата са други...
    Аз имах предвид точно лента, нагряваща стъклото под 'паркинг' мястото на чистачките (колата бе Авенсис)..
    Чистачките съм ги третирал с какво ли не - започне ли замръзваща лапавица - спасение няма - мръзнат шарнирите или самия корпус (на Кашкая - безкаркасни) и спират да лягат по стъклото. Или събират ледени парчета по гумата..
    Въпроса е, че основния проблем за видимостта са точно чистачките - замръзването им или обледяването им....
    Затова смятам, че най-ефективната борба с този ефект ще е подгрев на чистачките...

и моята беше Авенсис.

За подгрева на чистачките сигурно си прав, ама като гледам пейстната снимка от колегата на чистачките с отопление и тези кабели. Нещо не ги представям всяка сутрин да вадя кабели и да ги свървам. Мързела си е мързел. Да не повдигам и въпроса с кражбата. Този вариант не е много удачен.

Място
    Варна
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    2

Явно с кантал ще стане, въпроса е как да се направят извивките в краищата, ако прекарам 3-4 писти по цялата дължина на стъклото. Нали е плосък .Може да се отсекат и да се запоят под прав ъгъл и да стане като решетка. Малко грозно ще е. После се лепи за стъклото с някакво лепило, което издържа на температура.

Място
    София
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

А забравихте ли навремето ,че ладите и москвичите нямаха подгрев на задното стъкло и се продаваха реотани които се лепяха на стъклото ,като фолиото с което ги затъмняваме .Тази екстра за предния прозорец с реотаните при паркинг зоната на чистачките я имат вояджерите ,загледаите се страхотно е за сняг.

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Така и не разбрах какво е преимуществото/ползата на тази лента - някой може ли да обясни логично...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    София
    Публикации
    303
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

Колега идеята е тази лента да подгрява перата на чистачките когато са спрели да не позволява да се натрупва лед и да не мажат.Това мисля , че и сам си разбрал а до колко е ефективно не знам ,да кажат които имат и ползват,то май имаше едно такова мнение по горе в темата. ето още няколко начина да се отоплява стъклото с тази цел.
    http://www.youtube.com/watch?v=PGpWwrqlDO0
    http://www.youtube.com/watch?v=xMEYWIh7kGY
    http://www.youtube.com/results?searc....flv+-+YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=M8OjHBEPojw
    Но не трябва да се забравя, че тези клипчета са РЕКЛАМНИ

Място
    Варна
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    2

Какво то и да мислим. Няма нищо по-хубаво от автномен отоплител или както му викаме "печка". Другото всичко е "nice to have".

Място
    Варна
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    2

Това намерих в интернет като варианти:

Реотани с вендузи:
    http://www.ebay.de/itm/Scheiben-Heiz...item415ce5e753
    http://www.ebay.de/itm/KFZ-eisfrei-E...item43aaf84275

Фолио за огледало:
    http://www.ebay.de/itm/Heizfolie-Spi...item2a1a902f5b

Лента с нагреватели (това най-много ми допада 120 cm, 30 W, за съжаление е на 220 В, но може да се постави преобразувател 220/12 В):
    http://www.ebay.de/itm/22W-Thermo-He...item5adcb4f80f

а това е явно върха на сладоледа за отопление на Трабант :
    http://www.ebay.de/itm/Trabant-601-D...item25816c43f6

Място
    Добрич, България
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    6

Другата ми кола е гранд вояджер и те си имат фабрично такъв подгрев - заедно със задното стъкло топлят огледалата и предното под чистачките. Перфектна екстра е и аз от много време си мислих да си топля с реотани предното на джипа, но после намерих по-готино решение - принудително топлене на водата ( доста дизелови коли го имат ) и не говоря за така наречените печки, а нещо доста по-евтино - подгревни свещи , но си го представете сложено точно преди входа на радиаторчето на парното - пускаш и топлата вода идва Като го монтирам ще пусна тема по случая - само да доизмислим упралението му, колектора е ясен

Място
    София
    Публикации
    5,935
    Точки (при гласуване)
    24

Аз пък ползвам нещо далеч по-добро за размразяване. Нарича се Webastо.
    УАЗ не ми харесва! :)

Публикации
    650
    Точки (при гласуване)
    7

Не се ли продава спрей за размразяване?

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Аз ползвам спрей за размразяване само когато много бързам (никога не ползвам стъргалка за челното стъкло)...
    За щастие и маздата и кашкая загряват много бързо - за 2-3 минути започват да размразяват стъклото дори и в голям студ.
    Проблема със спрея е, че не можеш да си пуснеш чистачките.... Пуснеш ли ги - те обират явно по-леките фракции, и стъклото веднага замръзва отново с красиви форми...
    Затова пръскам и тръгвам с леко влошена видимост (спрея стои като мъзгоч по стъклото)... Пускам чистачките чак след като съм се убедил, че колата е загряла и челното стъкло е с положителна температура...
    Webasto-то ми е мечта Или гараж
    А относно принудителното автономно електрическо отопление - колегата има Зафира и доколкото знам там има принудителен подгрев на въздуха към челното стъкло - реотан, който се пуска при ниски температури.
    Но колко е мощен - не знам...

Място
    Добрич, България
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    6

Е, Webasto-то е ясно прекрасна работа. Има само една слаба черта - скъпички са А втората употреба са мн. рискови, защото ремонта им струва почти колкото новите. А за реотана - ами да, върши работа - за зафирите незнам, но всяко бмв с климатроник го има. Единственото нещо, което ме накара да мисля това отопление, е именно цената на Webasto-то, защото също като него стопля и двагателя доста по-бързо. А това и за дизела и за газчицата е ценно

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Piperkow Преглед на публикациите
    ... А за реотана - ами да, върши работа - за зафирите незнам, но всяко бмв с климатроник го има. ...
    Никое BMW поне до 2009 - 2010 г. няма реотан във въздухопроводите за отопление/размразяване на челното стъкло.
    На всички модели с климатроник и отоплението и охлаждането се включват след като стрелката за температурата излезе от синия сектор, независимо, че през това време вентилаторите и клапите работят.
    Моделите след 2002 с IHKA (климатроник) имат бутон MAX вместо REST на панела за управление, но той е за бързо затопляне на купето (пуска циркулацията на въздуха само вътре в купето и вентилаторите и температурата на MAX).
    Те имат и бутон за интензивно обдухване/размразяване на челното стъкло MAX DEFROST, но и той не прави нищо повече освен да насочи въздуха само към стъклото и да включи отоплението и вентилатора на MAX.
    При Х5 освен, че климатроника е двузонов (ляво и дясно) отделно се регулира температурата на задните седалки (задната част на колата) с отделен вентилатор и крайно стъпало на управлението.
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Място
    Габрово
    Публикации
    1,303
    Точки (при гласуване)
    11

Eхх имах такава екстра на форд сиера 4x4 от далечната 1991 година - страхотен кеф беше.Печките са относително прости неща - съставени са най-общо от вентилаторен блок,горивна камера и електронен блок ...е и управление де.Та по принцип на печките най-често им заминава вентилаторният блок който не е чак толкова скъп.Друг често срещан проблем е като се задръсти мрежестото филтърче за нафтата което представлява цилиндрична телена мрежичка около свещта - печката започва да пуши при старт и при по-слаб режим - гасне.Няма драма в ремонта на печка Вебасто но е малко по-трудно с Ебершпрехер заради частите.

Място
    Добрич, България
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    6

Относно реотаните на бмв-тата Колега сигурно си прав, но първия път, когато видях такъв реотан за предно стъкло беше на е 34-ка. Не вявма да е била повече от 93-та. Може да е било екстра или изключение, но след като попитах ми казаха това, което написах Не мисля, че е нужно да влизаме в спор по темата на база обширното ти обяснение виждам, че си вещ, а да се спори с точна информация е безмислено

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,054
    Точки (при гласуване)
    13

Аз не го приемам за кой знае каква драма чистенето на стъклата преди потегляне, ама то вероятно понеже не ми се налага да го правя всяка сутрин.
    Но пък проблемът с натрупване на скреж/лед по чистачките и съответно почва едно замазване е дразнещ. На алфата мажех уплътненията с течен парафин, че се случваше да залепват, ама така и не съм пробвал да цапна чистачките (гумата де) да видя дали ще има ефект . Силно си зависи от температура и условия, ама ми се е случвало (примерно) до Враца да слизам по 2-3 пъти да изтрия с парцал натрупаното, а то макар и малко, вземе ли да маже не става.

Това с нагревателите в чистачките ... , малко съмнително ми се види, или ще смуче доста ток .
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Публикации
    183
    Точки (при гласуване)
    3

Скрежта,леда,които се трупат по чистачките при снеговалеж са голям проблем и определено отопляеми чистачки биха помогнали,но са 200 лв,а ще се износят за 1 зима.Предполагам,че отопление на стъклото от вътрешната страна на чистачките(най-добре с вендузки за лесно сваляне) с реотанчета и мощност достатъчна,но не и прекалена да затормози инсталацията би било оптимално решение...Доколкото знам,не сепредлага в България-ако някой знае,да свирка

Място
    Добрич, България
    Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    6

В ибей германия - http://www.ebay.de/itm/280731445075?...84.m1423.l2649 . мисля, че това имаш предвид

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на krassitch Преглед на публикациите
    ...Предполагам,че отопление на стъклото от вътрешната страна на чистачките(най-добре с вендузки за лесно сваляне) с реотанчета и мощност достатъчна,но не и прекалена да затормози инсталацията би било оптимално решение......
    Точно за подобно решение (оригинален подгрев на стъклото в зоната паркиране на чистачките) бях писал, че няма никаква полза за леда/скрежта, които се трупат по чистачките...
    Стъклото отдолу се размразява веднага и си стои размразено. А чистачката върху него си е замръзнала (с изключение навярно на последния половин милиметър от ръба на гумата)..

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Челно стъкло за Г-класа
    От PUCH W460 във форум MERCEDES
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-08-11, 19:49
  2. Челно стъкло за Витара
    От antiroad във форум SUZUKI
    Отговори: 18
    Последно мнение: 20-10-10, 21:40