Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

    Попаднах на обява за "комбинирана инверторна микровълнова фурна с конвекция" и се запитах що за чудо е това. Порових из нета, но не намерих почти нищо за това, каква е разликата с обикновената микровълнова и какво им пука на пуканките в каква фурна са сложени. Ще съм благодарен ако някой има впечатления от такава и сподели мнението си.

  • #2
    От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

    Комбинираната печка е не само микровълнова. Работи и в режим "конвектомат", където може да си печете като в нормална фурна - тава, гювеч и т.н. Загряването става не с радиоизлъчване, а с циркулиращ горещ въздух.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

      Далаверата е че до към 60 градуса манджата загрява микровълново и равномерно в дълбочина, след това превключва на конвектомат и процеса протича по добре познатата обработка чрез нагряване отвътре навън при който термо-обработката е различна за различната дълбочина. Сиреч като в нормална фурна. Предимството е че времето се съкращава наполовина та и повече. Примерно голямо парче месо (1 кг) обработено по този начин няма забележима разлика в текстурата, вкуса и аромата, но става готово за около 30 мин. барабар с препечената коричка. Тази технология обаче си има и кусури и не става за баш чревоугодници. За тях единствения приемлив процес за термо-обработка на храната си остава slow cooking.

      Коментар


      • #4
        От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

        Благодаря за изчерпателните отговори, колеги. Разбрах какво е конвектомат и как действа. Не разбирам обаче, какво е инверторното в тази фурна. Вероятно нещо свързано с консумацията на ел.енергия или бъркам? Аз съм от баш червоугодниците, но и на микровълновите ястия съм им хванал цаката. Ще пробвам и с такава дали пече месо(1-2 кг.) или ще продължа да правя пуканки и качамак за риба в нея. Поръчвам я, пък каквато стане.

        Коментар


        • #5
          От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

          Сигурно си избрал панасоник - гледам те имат такива....
          Нормалната микровълнова печка работи с настроен трептящ кръг - магнетрон/кондензатор/диод и трансформатор, който и го захранва...
          И нивата на мощност се контролират спирайки и подавайки напрежение на трансформатора през няколко секунди...
          При инверторния модел май командват честотите на трансформатора, като по този начин променят мощността на трептящия кръг...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

            Не е от тази марка. Ега ти приключението! Сега карам второ висше за да мога да си претопля боба. 21 век почна да си показва рогцата . Айде, че имам домашно... червено.

            Коментар


            • #7
              От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

              Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
              какво е инверторното в тази фурна. Вероятно нещо свързано с консумацията на ел.енергия или бъркам?
              При инверторната технология има непрекъснато подаване на умерена топлина, така манджата се затопля по-равномерно и по-бързо, и има по-голямо запазване на полезните хранителни съставки.

              Я дай насам пуканките

              Коментар


              • #8
                От: Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                При инверторната технология има непрекъснато подаване на умерена топлина, така манджата се затопля по-равномерно и по-бързо, и има по-голямо запазване на полезните хранителни съставки.

                Я дай насам пуканките
                Едва ли става по-бързо. Навярно при поискана по-малка мощност само ОГРАНИЧАВАТ мощността, ограничавайки тока през магнетрона. А на пълна мощност магнетрона си работи еднакво и при двата типа...
                За запазване полезните хранителни съставки при микровълново облъчване - не знам ... Там сферата не рекламира публично достата негативни и недобре изследвани ефекти...
                Но пък си е удобно - и аз ползвам понякога MW за претопляне. И то винаги на 100%.
                Иначе за готвене - я сложи гювеча за една нощ на 110->100С в обикновена фурна и го сравни с резултата една микровълнова - нямат нищо общо
                На времето имах комбинирана микровълнова - с грил и т.н. и т.н. Разбрах, че това не е правилния път.
                И сега имам една най-обикновена микровълнова.
                Да - голяма е (27 или 29л) за да може да се върти свободно пакета с пуканки без да опира някъде - това е много важно за качеството на пуканките
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?

                  Имам такава,купих я само и единствено заради това че вътре е всичко неръждавейка,има и вентилатор голям отзад само за фурната,ако нещо трябва мога да и сканирам док.От два месеца я имам и освен за размразяване, друго не съм ползвал.

                  А и нагрява вътре като обикновена фурна с вентилатор и реотани,отделно има грил
                  Последно редактирано от STROIL; 01-10-13, 08:06. Причина: сливане
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X