Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся части за СУ 320

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся части за СУ 320

    Здравейте колеги. Не намирам по- подходящ раздел за това което ми трябва.
    Гледам колега тук е търсил супортна кутия за такъв- ама тя е малко особена и за това вероятно не намира
    Та домъкнах едно доста запазено СУ 320. Обаче- нямаше му люнетите. Взех едни за С8М вероятно, ама за да станат искат много преправяне. Ако някой има- би трябвало да станат и от С8С. Разликата е основно в ширината на паралелите.
    Другото което ми трябва- пластина за съедиинтел. Видимо 1 е за смяна- не съм стигнал още да го разглобя, но не си струва да се сменя съединител заради 1 пластина. Може няколко пластини стари или цял такъв- естествено не износен до неизползваемост на пластините
    Като говоря трябва ми- имам в предвид за пари. Без пари ... няма вече. Проверих и ЗММ Сливен- нищо насипно няма. А самото ЗММ Победа Сливен вече ми казаха, че е в историята. Така, че ще се търси на старо. Има още няколко дреболии за правене, но е хубава и запазена машинка не ми се продава заради такива несъществени неща.
    Ако някой има и фланец за универсал за него- също не ми е наличен. Румен в магазина има, но цената е малко височка за тоя размер, та е крайния вариант.
    Пишете ми на ЛС, ако нямате права на скайп: grigor4o3 или на имейл:gri_gor@abv.bg, тел. 0895 705560 /Григор/.
    Желая Ви лек ден.

  • #2
    От: Търся части за СУ 320

    Еее, никаква реакция? Наистина ли е толкова дефицитен съединител от С8С на старо? Е, запитах Кентавър, ама и те няма да са очаровани да продават пластини. ОК. Вариант да се изрежат на лазер? Все пак не е нещо особено точно. Остава въпроса за подходящ материал. Айде поне за това помогнете- от какво се изработват пластините и съответно закаляват ли се? Бай Лазар ще намерим да ги резне, ако тука няма желаещи.

    Коментар


    • #3
      От: Търся части за СУ 320

      То ако беше толкова просто нямаше съединителя да струва една торба пари . Съединителите на струговете са метални многодискови тип Сигма с принудително маслено охлаждане . Изработват се от стомани 65Г ; ШХ 15 ; У 10 и така натаък и са термообработени до над 60 единици след което дисковете са шлайфани . Аз имам дискове ама от големите съединители на С 11 . Тия СУ 320 ги правеха навремето освен в Сливен и в Пазарджик .
      Последно редактирано от sek.1; 25-09-13, 04:41.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Търся части за СУ 320

        Е , колега- самия съединител като готов агрегат изобщо не е прост. Дори се намира и по- евтино от реалната му цена. Дискове за С 11 и аз имам- на една дърта коруба направих приличен съединител от кофа отпадъци преди години. На този съединителя е в отлично състояние, само 1 пластина е смачкала външните си опорни ръбове. Не че и така не работи, но ме дразни- ако ще е при мене ще трябва да е в отлично състояние. За това и търся. Джокера с Пазарджик е добър. Но нямам позиции там. Явно или никой от там не чете или не им се продават. Питах и двама от колегите, които се подвизават и тука и се занимават с дърти машини и части за препродаване- нямаха. Аз за това питах да се резнат на лазер от закалена ламарина, но за сега си оставам с въпроса. Ще изровя един нов пакет за С 5 да видя дали са шлайфани. Нямам време в момента да обикалям точно за това, надявах се на по- лесен вариант.
        п.п. Колега, ти не спиш ли? Благодаря все пак за среднощното съдействие. Ти си един от хората дето доста пишат по такива теми и се надявах на помощ.

        Коментар


        • #5
          От: Търся части за СУ 320

          Оригинално са шлайфани защото след термообработка повърхнините са майка плаче . Аз също ги шлайфам като събирам съединител от боклуци .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Търся части за СУ 320

            Ок. За 1 пластина не е проблемно да се шлайфа и ръчно. Явно проблема е да се изрови пластина Както казах само 1 е отишла и то защото има друг проблем- излизала е от горния канал, а не от толкова работа. Хората от Кентавър се оказаха доста отзивчиви и ми се обадиха. Но предлагат само нов. Цената е реалистична, стига да можеше да изкарва пари тая играчка. Е какво става в тоя форум? Тука само в СПАМ темите ли има бясна активност. Май Ясен е прав. Толкова С8С-та отидоха за вилици никой ли не му останаха части? А относно закалката- чак толкова грапаво не става- и рръчно ще я пришлайфам с микрометъра. Този тип съединител не е нужно чак такава симетричност. Малко по-проблемно е да не се изметне при нагряването хом- маде, ама би трябвало да се справя. Едни юнаци с бай Лазар викат- ОК режем ама дай ламарина. Е дай ама..
            Аз ще си реша проблема така или иначе, то вълка защо не му мяукат наследниците..
            п.п. Току що намерих нов к-т съединител за 100 лв., явно ще е това варианта. Чакам оферти за люнети и фланец ако има.
            Последно редактирано от BaiLamarin; 25-09-13, 11:15.

            Коментар


            • #7
              От: Търся части за СУ 320

              Кажи колко пружини ти трябват.Ще проверя за фланец.

              Коментар


              • #8
                От: Търся части за СУ 320

                1 външна видимо е прекарана. Все не ми остава време да разглобя тоя струг. Виж за фланец и ми дай цена на ЛС или по пощата да не обръщаме темата на битак

                Коментар


                • #9
                  От: Търся части за СУ 320

                  Разглоби ли съединителя ,колега.Фланец не намерих.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся части за СУ 320

                    Здравейте, търся си резбоуказател/резбови часовник/ за СУ320. Знам че е малко трудна част за намиране и особено като се води периферия, но в момента ще ми е от голяма полза. Дори и ако нямате идея от къде да си намеря някой има ли си представа поне параметрите на зъбното колело (това което се закача към водещия винт) в краен случай мога и да си направя един но не съм сигурен какво колел за да използвам

                    Благодаря ви

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X