Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    Здравейте,моля споделете вашия опит и впечатления относно електронно запалване за УАЗ. По добро ли е от старото с прекъсвачa?влияе ли на разхода,надеждно ли е?

  • #2
    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

    От две години карам с електронно.Проблеми никакви!
    Плюсовете са по-качествена и силна искра и най хубавото поне според мен, не се налага отваряне и регулировки както при старият модел на еди какви си километри.

    Слагай хубави свещи примерноNGK и кабели и ... пей сърце!

    За разхода теоретично би трябвало да е по-малък, но лично аз не съм го засичал от многоооо време, така че нека колегите се изкажат!
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • #3
      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

      Навремето бях сложил електронно от Зил, неговата си бобина без вариатор и кабели от Самара. Свещи вече не си спомням какви. Никакви проблеми, само положителни неща. Не знам за икономията, определено трябва да има някакъв процент икономия, но другия аспект е че с мощно електронно и увеличен луфт на електродите на свещта за по-мощна и голяма искра се забелязва много по-малката чувствителност към промяната на качеството на горивото и не се налага да се ползва октан-коректора на делкото.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

        Виж с търсачките Силыч.

        Коментар


        • #5
          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

          На нашата УАЗ-ка сменихме старото делко с електронно и ефекта беше поразителен.Всичките цилиндри палят по едно и също време което доведе до равномерната работа на двигателя и от там разхода на горивото бе в нормалните граници 14-16л/100км. Един път като регулираш момента на запалването и забравяш че този възел съществува.Ако тепърва ще слагаш електронно препоръчвам да смениш и привода за маслената помпа с нов.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

            интересно всички го хвалите това електронно.вчера на уаз с редукторни мостове на 25 хиляди му сменихме електронното с чукче.разликата е че по добре пали.със електронното трябваше по дълго да се върти на стартер.друг случай на исузо пак същия проблем.и най лошото кат си на балкана и неще да пали.смяна пак с чукче ровичкам го зачиствам и газ.сега и двете ми паджерота са с чук.даже и непомислям да слагам електронно.щот кат са отели кво праим.а пък чукови и бобини колкот искаш.електронни и датчици много много ги няма. поне при мен е така.

            Коментар


            • #7
              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

              На моят УАЗ-ик делкото е с чукче и няма никакви проблеми.Пали на газ по всяко време и зимата и лятотоРазхода ми на газ на един мост на асфалт е 13-14/100.Така купих УАЗ-ика от колегата sariev и съм доволен много от него и не мисля да слагам електронноЕдин път само съм сменил свещите и сложих оригинални Руски.

              Коментар


              • #8
                До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                разликата е че по добре пали.със електронното трябваше по дълго да се върти на стартер.друг случай на исузо пак същия проблем.и най лошото кат си на балкана и неще да пали.смяна пак с чукче ровичкам го зачиствам и газ.сега и двете ми паджерота са с чук.даже и непомислям да слагам електронно.щот кат са отели кво праим..
                Трудното палене не е от електронното запалване а от хранителната система,погледни как пали инжекциона и как пали с карбуратор.Ако е палил трудно двигателя то нещо не е бил регулиран карбуратора както трябва.При електронното запалване нямаш движещи се части като чукчето и не прави проблем.Седем години сме карали УАЗ-а с електронно и никакви проблеми,дърпаш смукача ,завърташ стартера и пали от четвърт.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                  Като спре комутатора прекачваш жицата на аварииния вибратор и се прибираш и даваш за нов комутатор 25лв. и си готов.

                  Незнам каква е тая носталгия към миналото ама който ми хвали чукчето и наковалнята или нещо неразбира как да си подкара електронното запалване(те за това и повечето "разбирачи" ги махат) или просто има странни виждания.

                  Ще помоля всички привърженици на чукчето и наковалнята да ми кажат "-" на електронното щото то май няма спрямо чукчето.

                  Моето мнение е,че то има има само "+" и не мисля някога да се върна на старата с-ма която най малкото се износва механически което води до чести сваляния на капчаката на разпределителя.

                  Ааа и да ви питам? Слагате ли мъркучето или тръбичката на вакума щото и на някой и тя им пречи .
                  Последно редактирано от Tsvetan; 18-08-07, 16:54.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                    А пък не мога да разбера колегата Трапер защо все опонира за към старото.

                    Чукче вместо електронно.
                    Спирачки без серво вместо със.
                    Барабани вместо дискове .
                    и много други.

                    Тия неща хората не ги измислят,че да ни вредят и да се мъчим с тях.Освен ако си някаъв мазохист

                    Нищо лично колега просто сподели,нямам нищо против теб,всеки си има виждания в живота
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      А пък не мога да разбера колегата Трапер защо все опонира за към старото.

                      Чукче вместо електронно.
                      Спирачки без серво вместо със.
                      Барабани вместо дискове .
                      и много други.

                      Тия неща хората не ги измислят,че да ни вредят и да се мъчим с тях.Освен ако си някаъв мазохист

                      Нищо лично колега просто сподели,нямам нищо против теб,всеки си има виждания в живота
                      Кое е старото?Барабаните не са стари защото все още има много коли и джипки с барабани макар и някой само отзад.За мен УАЗ-а си спира отлично с барабаните.Карам го всеки ден и спирам без проблеми навсякъдерегулирал съм ексцентриците и е съвсем наред с спирачките.Със спирачки без серво съм и ми е добре нищо че се налага по силно натискане на педала.УАЗ-а е мъжки авомобил и не виждам кой би се затруднил с натискането на педалаКолкото до чукчето-аз си нося в джипа винаги резервно чукче,наковалня,свещи,кабели,бобина,кондензатор и дистрибуторна капачка и няма проблем да се направи където и да е.Докато при електронното не е баш така лесно да се прави по всяко време.Това си е лично мое мнение което не твърдя че е най правилното но така мисля аз.
                      П.П.-Старите неща винаги работят по добре от съвременните нови и прехвалени

                      Коментар


                      • #12
                        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                        Колеги и аз мисля да минавам да електронно, но старото с чукчето ще го хвърля в един от съндъците отзад в джипа за да ми е мирна главата ако нещо се случи.
                        Искам да питам дали има различни модели (гаворя за безконтактно запалване - разпределител, комутатор, бобина), защото при ладата са няколко. И на каква цена върви всичко това? Мерси предварително
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                          За комутатора, когато го купувах ми обърнаха внимание да искам от новия модел, такъв и взех, но кой е нов и кой стар-един господ знае!
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • #14
                            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            П.П.-Старите неща винаги работят по добре от съвременните нови и прехвалени
                            Да де колега, ама ако всички са разсъждавали така още каруци да търкаляме, че и тях да ги няма!!!

                            Прогрес!!!

                            Иначе нищо лично напротив!

                            PS. Пък и дисковите спирачки съвсем не са от най-новите технически решения-като пример!!!
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                              А и като гледам списъка с чарковете които си носи като авариен комплект, не виждам какво ще му натежи да си носи и един резервен комутатор, макар че ако използва камионджийски както правех аз едва ли той ще е нещото което ще изгори.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X