Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    Фабричното. Ако има немско, добре.

    Коментар


    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Е има ,ама ги слагат на BMW-та.Това е някакъв тъп спор,който аз спирам да да водя.Колегата ,създал темата пита какво друго безконтактно запалване става да се монтира на УАЗа и аз съм споделил.Сега се почва- немско ли,руско ли е по- добро.Целия форум е пълен с теми за това как се свалят милиметри от главата,повдигачи други бутала ,смяна на разпределителни валове и т.н.Защо не и запалването да е по-добро.Ако някой иска всичко да е фабрично- о.к. въпрос на избор.То е ясно че руското работи след като толкова години УАЗ-те са се движили и с чукче ,докато не са открили по добри запалвания.В моя случай зъбното колело на немското делко се заменя с колелото с дветв зъбчета от руското и това мисля че не е чак толкова връткава работа.Захващането на корпуса е въпрос на вкус, има доста начини и те не са никак сложни.Ако се заиграете малко може да си направите белега на корпуса да съвпадне с белега на палеца и първи цилиндър на капачката да си е и първи на мотора.Стария привод си остава и ако нещо не сте доволни можете да си върнете руското делко за минута.Сега някой ще каже ,ако е -20 градуса-е ако спукаме гума това означава ли че трябва да почнем да караме с бандажни гуми

      Коментар


      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        Добре де , ако си го направил и работи добре можеш да ни го покажеш с няколко снимки.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
          Е има ,ама ги слагат на BMW-та.Това е някакъв тъп спор,който аз спирам да да водя.Колегата ,създал темата пита какво друго безконтактно запалване става да се монтира на УАЗа и аз съм споделил.Сега се почва- немско ли,руско ли е по- добро.Целия форум е пълен с теми......
          Много добре казано, мойто руското с хол работи /няколко страници по назад/ в крайна сметка не се преправя нищо свързано с конструкцията на двигателя, а само отделния елемент /делко/ за да пасне на привода/ една допълнителна бобина и едно нормално делко винаги може да се постави и да си стане оргинално било то по ред причини. Това за мене е подсигуряване.
          А немско-руско, май всички знаем- колкото повече немски части по руски джип и повече руски по сузуки по добре
          +10
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            Според мен,за да работи правилно това запалване,е задължително да се смени комплект делкото,комутатора с бубината.Без да се правят смесици от други видове запалвания.От опит знам,че плочката много загрява.Това е изпробвано и е доказано че работи.Има AUDI и VW с датчик на хол ама с едни квадратни бубини дето се търсят като топъл хляб.Един колега му омръзна да ги сменя и си преправи системата с хол но със стандартната си бубина.Е такова запалване,дори и да става на УАЗа,не бих го монтирал.Мисълта ми е че дори и от немските има дефектни(въпреки че квадратните бубини не са на бош) но за щастие това от BMWто не е от тях.Отклонявам се от темата ама сега обмислям от какво да сложа алтернатор.Някъде четох че от ауди 100 ставало-ще опитам

            Коментар


            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Тези на VW / Audi с датчик на Хол са 1:1 със Самара и по-новите Нива. Бобината, ако и квадратна, е същата по електрически характеристики, като квадратната на Бош.

              Коментар


              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                По напред в темата, колега обясняваше, как да се намали тока през чукчето с транзистор. Бе обяснено с думи прости, но явно не е достатъчно за индивиди като мен. Принципно какво трябва да се случи?
                Това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aktivniy_rezim_raboti.png
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5589548


                или това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image012.jpg
Прегледи:1
Размер:25.0 КБ
ID:5589549

                това първото съпротивление само за чукчето ли е или и за “глемия ток“

                ПС
                Оправих се, бях се заблудил че през транзистора се подава „+“ на бобината
                Последно редактирано от danail_3; 26-05-14, 20:04.
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                  ..................
                  Най простия начин е от положителната клема - резистор един килоом, свързан към чукчето и крачето "G" на транзистор irfp460. Крачето "D" се връзва към бобината на мястото на оригиналната връзка към чукчето. Крачето "S" се връзва към маса. Купува се кондензатор и се свързва между Маса и крачето "D". Така вместо 4-5 ампера през чукчето ще минават 13 - 14 мА - няма да нагаря изобщо. (уж и няма да се самопочиства ) Транзистора - на радиатор с изолираща пластина между корпуса и радиатора. Бобината е старата.
                  Колеги извинете за тъпия въпрос, но понеже вечно не съм разбрал:
                  - чукчето се изолира от авансовата плочка (щото тя е замасена), и подава + на G когато е затворено. Тогава как да изолирам чукчето най - лесно, щото ми се струва, че това е правилния начин?
                  - или не съм разбрал и чукчето е вързано паралелно на G, окъсява и към G има ток когато е отворено?
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Така както го е описал ще трябва да изолираш плочката, което не е тривиално. Има и други начини, по-реалистични.

                    Коментар


                    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      Сигурно е че има, но аз не ги знам . Пък и не чувам много петела (тоя жичкаджийския), та това горното ме накара да се изпотя интелектуално , докато си го преведа. Сега цялата таз енергия да иде на вятъра ми е жално. Ще взема некоя гумена боя (тая с 9 ките примерно щото от нея имам) и ще боядисам (няколко пъти) чукчето там където контактува с авансовата плочка, мисля че ще го изолира, колко са те 12 V.
                      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                      Коментар


                      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                        Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                        колко са те 12 V.
                        От пожарната ще ти обяснят.

                        Не, не става с боя. Трябва си нещо сериозно - тефлон, бакелит. Или просто друга схема, има показани по-горе.

                        Коментар


                        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                          Благодаря, Ясене!
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                            Една схема от проста по-проста, без необходимост да се изолира каквото и да е от самото делко:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img112 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5620135

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img113 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5620136
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                              А какво точно се печели от тази схема? Всичкия ток пак е през чукчето.

                              Коментар


                              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                                Не съм голям разбирач в електрониката, просто няколко реда над схемата пише, че контактите се запазват читави по-дълго време.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X