Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

    На бобината за безконтактно запалване вторичната намотка е замасена в единия край,а на тази за контактно запалване е с общо начало с първичната намотка.

    Коментар


    • #32
      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

      И освен това електронното запалване за УАЗ не е с датчик на Хол а е с бобина... но това не променя основните факти...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
        На бобината за безконтактно запалване вторичната намотка е замасена в единия край,а на тази за контактно запалване е с общо начало с първичната намотка.
        Нарисувай ми схемата ако може
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #34
          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

          http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...zazhig/z_2.gif
          http://images.google.bg/imgres?imgur...w%3D1%26sa%3DN

          Трудно рисувам

          Коментар


          • #35
            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

            аз намерих това http://upload.wikimedia.org/wikipedi...l_circuits.svg
            мисля че разликата е в начина на свързване специално при УАЗ-а защото като сменихме делкото бобината си остана същата.Само ме е яд че схемата на УАЗ-а е в книга в другата къща а в момента не ми се търси в нета
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #36
              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

              хайде народе http://www.uazbuka.ru/eleczaz.htm#avav
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #37
                До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                Всеки джип трябва да има резервна бубина, а вместо чукчета, наковални и разни глупости , поне на мен ми допада повече да си нося и един комутатор за 20на лв, а на делкото просто няма какво да му стане-електронното де!
                sigpic УАЗ-452

                Коментар


                • #38
                  До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                  В делкото има една намотка която също се продава като резервна част.

                  Даже сигурно(не съм го правил) се сменя и по лесно от чукчето.

                  Обаче не съм чул някой да е сменявал или това да му се е повредило,но за тези който си карат половин джип още и това е решение.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                    Моят Трупър е с чукче, но съм му добавил електронен блок с цел намаляване на тока през чукчето. (в този случай остава нормалната бобина)
                    Същото съм направил и на Ужаската.
                    Работи много добре и пали веднага.
                    На електронния блок има ключе, което при скапване на същия превключва в в нормален режим с чукче и кондензатор. Досега никога не съм имал ядове с електроника по колите си.
                    P.S.
                    Правете разлика между индуктивен датчик и датчик на Хол
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                      Имам един малко тъп въпрос: някой може ли да ми каже цената?

                      Коментар


                      • #41
                        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                        Първоначално публикуван от kkaammaazzaa Преглед на мнение
                        Имам един малко тъп въпрос: някой може ли да ми каже цената?
                        В момента не мога да ти кажа с точност но не е никак скъпо.То въобще няма скъпи части по УАЗ-а

                        Коментар


                        • #42
                          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                          Първоначално публикуван от kkaammaazzaa Преглед на мнение
                          Имам един малко тъп въпрос: някой може ли да ми каже цената?
                          Цената на кое?

                          Гледам си от Говедарци,слезни до Самоков и виж Ице Брадата и той ще ти каже за цените.
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                            Малко късно се включвам по въпроса с елекронните запалвания. Идеята на безконтактното е да се премахне ефекта на износване на чукчето от триенето му в гърбицата. В зависимост от двигателя и от материалите - някъде това износване може да е пренебрежимо. В "за рулем" имаше сравнение на датчици на хол - за самара. Оказва се че произведените от астро-пенза са най-качествени. В магазина на симеон и ботев има такива. Диагностиката е лесна.Поне за мен. Ако разполагаш с датчик и комутатор или поне с транзистор - смяната става за три минути, диагностиката за още толкова. Ако не е проблем механичното износване - е възможно разтоварването на чукчето от големия ток с проста схема с ЦК ключе - което връща тока обратно - при отказ на транзистора. В случая се работи с нормалната бобина и разходите са 4 лева транзистор 3 лева - втори кондензатор. 3 стотинки съпротивление, кутия, радиатор, кабели, клеморед, ЦК ключ, свободно време.

                            Коментар


                            • #44
                              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                              Колеги, имам двигател С21 от Ниса и го монтирам в момента на Газ 69. Какъв е случая с електронното - цялото делко ли трябва да се смени или има вариант да се постави датчик на ''ХОЛ'' на мястото на чукчето?? И какъв модел делко може да стане?? От някой от новите УАЗ ?? Вероятно и комутатор някакъв с него.
                              Поздрави!!
                              Когато нямаме това, което ни трябва,
                              ни трябва това, което имаме!

                              Коментар


                              • #45
                                До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                                За двигател С21 - ако се не лъжа привода на делкото е "щип".
                                А електронните делка са с привод "под муфту".

                                По мое скромно мнение трябва да си останеш на обикновенно.

                                За бобините - Все пак са различни - за електронно и обикновенно.

                                В последните две години с електронното делко не сме имали много ядове.

                                Проблем са били в повечето случаи - свещи,кабели,бобина/теч/
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X