Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
    ...качествени руски...
    Да бе. Почти повЕрвах.
    Няма никакъв смисъл да се търси в оригинал, търсете нещо масово с аналогични параметри. Хем по-лесно намираемо, хем по-евтино. MJE13007 например. Във всяко отношение по-добър елемент.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Въпрос на избор има около 400 аналога....
      http://alltransistors.com/transistor...ansistor=39431
      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

      Коментар


      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        Да, мястото на датчика е на вала, обаче за трилитровия мотор иска ангренажен капак от инжекторния 409, пък той е дефицит по нашите места. За 2,5 не знам и дали ще стане. Което значи че трябва да се вземе такъв капак, да се премери хубаво монтажното място, и на щатния капак да се направи също такава площадка. На инжекторния си е излят наплав.

        Коментар


        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          Комутатора на моята УАЗ -ка е на 8 години. Досега не съм имал ядове.Просто трябва да се купуват качествени комутатори.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            Добро утро на всички!!
            Моят комутатор е 13.3734 и е от 1995 година,наистина като се спази схемата на свързване много е трудно комутатора да даде дефектии рядко прави проблеми.Проблемите са по скоро в делкото и той най вече луфтове и работа на регулаторите в него.
            В съобщението си от 26.03 съм пропуснал да изпратя линка за схемите на комутаторите за което се извинявам.
            http://www.uazbuka.ru/eleczaz.htm#BSZ
            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

            Коментар


            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p221_1_929.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5359793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p225_1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5359794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p224_1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5359795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p223_1.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5359796Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p222_1_139.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5359797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 069.jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5359798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 068.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5359799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 067.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5359800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 066.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5359801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 065.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5359802Кои са качествените комутатори ?Ето я моята ''колекциа'';

              Коментар


              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p221_1_929.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5359793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p225_1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5359794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p224_1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5359795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p223_1.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5359796Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p222_1_139.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5359797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 069.jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5359798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 068.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5359799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 067.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5359800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 066.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5359801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 065.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5359802Кои са качествените комутатори ?Ето я моята ''колекциа'';Последните два са 13.3734 -работещи от 1990г. 131.3734 три бройки ,както се вижда, двата копират кутиата на 13.3734 ,фирма производител неизвестна,не е отбелязана. Първиа е изработен по друга технологиа и работи доста време,изгоря по моя грешка /забравен контакт/. И трите 131 а отремонтирани ,сменени транзистори- BUW13A http://www.semi-tech-inc.com/viewsem...13A&tbl=table6 такива сложи един познат,който се занимава с електроника. Не знам добри ли са, но лесно се сменят. Причината да дефектира беше- калпаво сглобен /крачето на транзистора опираше на корпус/. Търсих комутатор на Астро Пенза но не открих http://www.astro-penza.ru/descriptio...?IDProduct=175 Въпреки че всчките работят,съм решил да сглобя система с два датчика и две двуканални бобини,просто ми се вижда по надеждно,при повреда на бобина двигателя може да работи на 3 цилиндъра или на 2 ако изгори комутатор.
                Последно редактирано от ivan_; 29-03-12, 19:31.

                Коментар


                • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Ето го руския комутатор за такива запалвания, само че този е с 7извода, неможах да намеря седмия за какво е но на подобен пише че е за датчик за детонации.






                  Ето го и делкото




                  Незнам колко е надеждно но съм имал реле от тази фирма на алтернатора и съм много доволен.
                  ...Дано са правени в средата на седмицата
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Моето е по същата схема. Чертежите горе. Комутаторите са 76.3734.
                    Чакай, ти си с жигулския комутатор ли? С диагностиката?
                    Ако комутатора е един, а бобината с четири извода, седмото краче е за оборотомера.

                    Коментар


                    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      Попрочетох темата тъй като и мен ме ядоса оня ден оригиналното запалване... Мотора на моменти в нислите ту прекъсва ту работи като хората... във високите на моменти има мн сила на моменти неиска да върви... Писнами да сменявам чукчета и други карантии :X При ладите съм виждал да слагат електронно запалване от Форд Edis... Какво ще кажете по въпроса ? Искам най-накрая да се порадвам на силата на мотора както аз искам... а не постоянно да ми разваля цялото настроение
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                        Ще трябва да си фрезоваш ремъчна шайба за EDIS. Не знам оригинално да има за УАЗ.

                        Защо не сложиш оригиналното електронно запалване с бобинката?

                        Коментар


                        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                          Чудя се още какво да правя...До оня ден даже имах оригинално електронно но бащами го е подарил на негов приятел че неговото се е прецакало... и сега трябва да купувам Edis-a ми се струва по-надежно... направата на шайбата е най-малкия ми проблем... Другите карантии ме притесняват... досега несъм се занимавал със електронни запалвания... и ми е пълна индия... Готово запалването от Форда можели да се сложи на уаз-а ? На кои Фордове го има ? Благодаря Ви предварително ))
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                            EDIS има на какви ли не коли. Включително на късните Лада Самара.

                            Интригата е, че трябва картата на запалването на двигателя да се програмира в EDIS-а. Ей това няма да стане лесно, в твоя случай.

                            Коментар


                            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              EDIS има на какви ли не коли. Включително на късните Лада Самара.

                              Интригата е, че трябва картата на запалването на двигателя да се програмира в EDIS-а. Ей това няма да стане лесно, в твоя случай.
                              А с ладова карта дали няма да стане номера... Във ладафорума Найден беше правил... Или е по-добре да мисля някакъв друг вариант ?
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                                Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                                А с ладова карта дали няма да стане номера...
                                Категорично не. Трябва ти нещо от двигател с приблизително същия обем и приблизително същата честотна характеристика.

                                И защо не поставиш обикновено електронно запалване за УАЗ, вместо да се опитваш да направиш простото сложно?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X