Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    Безконтактно.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Безконтактното всякак е по-добре, и по надеждно. Обаче още не мога да препоръчам това, докато всичко не стане като хората. После ще публикувам и снимките и чертежите, естествено. Ама като се убедя какво и как.

      Коментар


      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        да си призная и аз си събрах делко с датчик на хол , кабела , комутатора самаровският и бобина 27.3705, но не можах го подкарам и щото съм си го правил сам някак си го имам за ненадеждно....
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • Re: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          Аз бих опитал да насадя на УАЗ делко от Исузу. Там комутаторът е вграден и отвън е само бобината. Освен това е водозащитено и механично е здраво. Като цяло е изключително надеждно. Разбира се ще има и малко шлосерска работа, но не е нещо сложно. Имаше и едни Кадети с вграден в делкото комутатор.
          При Уазовото често се скапват и втулките на вретеното, а оттам вече няма никаква прецизност.
          Иначе не е невъзможно да се монтира датчик и на маховика, но ще трябва повечко електроника.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            Исузувското делко преди всичко се върти наобратно на уазовото. Вакуум, центробежен регулатор - всичко работи наопаки.

            Мястото на датчика на запалителната уредба е на коляновия вал (маховика, ремъчна шайба и тн)

            Коментар


            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Може да съм забравил, но УАЗът не се ли въртеше по часовника, гледано откъм палеца?
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                Ще я проверим тая работа.

                Коментар


                • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Щото ако е така, директно става Помня, че някога насаждах делко от Ниса на Москвич и там се наложи да обръщам всичко по същата причина.
                  Аз също съм привърженик на датчик на маховика.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Може да съм забравил, но УАЗът не се ли въртеше по часовника, гледано откъм палеца?
                    УАЗката и Волгата въртят обратно на часовника.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      Значи не става директно
                      Иначе тежестите и вакуумите се обръщат, ама сексът не си заслужава.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0396.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5358657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0397.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5358658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0398.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5358659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0397.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5358658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0398.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5358659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SP_A0396.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5358657
                        Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                        да си призная и аз си събрах делко с датчик на хол , кабела , комутатора самаровският и бобина 27.3705, но не можах го подкарам и щото съм си го правил сам някак си го имам за ненадеждно....
                        Моето също е самоделно с датчик на хол, вече три години от поставянето. "Бягане'' на белега и "Троене'' имаше само при това с чукчето. Бягане се получава от пружинките на центробежния . Троенето беше само от свещите,руский китай- денсо,смених ги с иридиеви стари/такива имах,свалени /,само им направих подложни втулки от месинг. Тогава много се ядосах ,нови свещи две не работят; на наковалнята и с чука. Иридиевите свалени заради редовна смяна ,работят и до сега!! Ревизирано делко,подскача белега,изкормих чукчето и сложих датчика на хол -работата заспа. Имам и снимки. Тук във форума мернах и една снимка на Уаз с делко от Ауди или Фолксваген,на такова ми заприлича. П.С С магнито ел. делко подскачане на белега не забелязах ,но го свалих защото ми изгоря истинскиа комутатор 131 ,,,,а с 13... често изгаряше добавъчното съпротивление. Тогава питах може ли да се замени с комутатор от Форд или Опел ,защото те имат и такива БСЗ,не само с датчици на хол,но никой не знае?!?! Идея за преработката тогава взех от вашите линкове, а диска, на снимката - след това беше прорязан,така: плътна част 60 градуса, прозорец 40градуса. Дано това да е полезно,показвал съм го в друга темаhttp://www.youtube.com/watch?v=ZSn0l...ure=plpp_video
                        Последно редактирано от ivan_; 24-03-12, 00:49.

                        Коментар


                        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                          Колеги,възможно ли е някой от тези комутатори да замести нашиа 131
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                            http://www.ael-bg.com/prod_ae_zm.html ПЗЕ 4028
                            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                            Коментар


                            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                              Пробвано ли е? Нещо в схемата не ми е ясно; къде се свързва "ширмовка на датчика''. Нали го затвориха този завод.

                              Коментар


                              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                                Не е затворен завода,преди време се обаждах на телефона оставен за контакти,като се интересувах за последният комутатор този който работи със обикновените делка с чукче и наковалня.
                                Комутатор 131.3734 работи със индукционното делко,датчика е индукционен което ще рече постоянен магнит който се върти в една намотка.Единият край на намотката е свързан към маса,а вторият край с едно кабелче вътре в делкото е изведен отстрани и отвън на делкото и то се свързва с клема Д /датчик/ на комутатора.Така че няма ширмовка на датчика.Възможно е на западните коли които работят със такъв датчик,двата края да влизат в комутатора,но не съм проучвал това.
                                Ето линк към схемите на двата възможни комутатора 13 и 131,крайният транзистор на 131 VT 3 по схемата е КТ848А и по всяка вероятност той е дефектирал,намират се все още и имат и доста по качествени руски и западни аналози.
                                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X