Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на АТ гуми

    Мод: Мненията, касаещи АТ гуми, са отделени от тази тема

    Чудя измежду тези, като се абстрахираме от цената. Имам добри отстъпки за тях и за това избирам между тях. Ще се ползват целогодишно 80% на асфалт в града и извън и 20% по полянки за риба и пикник и тук таме някой камънак по черен път. Става дума за 245/70/16

    SCORPION ATR PIRELLI
    GRANDTREK AT3 DUNLOP
    WRL HP(ALL WEATHER) GOODYEAR
    Grabber AT GENERAL
    D694 BRIDGESTONE
    D693 BRIDGESTONE
    D689 BRIDGESTONE
    Съвет?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-09-13, 13:50.
    WG 2.7 CRD

  • #2
    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    SCORPION ATR PIRELLI

    D694 BRIDGESTONE


    GRANDTREK AT3 DUNLOP

    Grabber AT GENERAL


    ограничи си избора до някоя от тези
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      SCORPION ATR PIRELLI

      D694 BRIDGESTONE


      GRANDTREK AT3 DUNLOP

      Grabber AT GENERAL


      ограничи си избора до някоя от тези

      Ок. Знам, че АТ-тата не са най-комфортните и всесезонни гуми, но все пак коя от изброените е най-шосейната, всесезонна и комфортна(не с голям разход и шум) според вас?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Тогава Pirelli Scorpion ATR или Dunlop Grandtreck AT3.

        Grabber AT, въпреки, че на снимка изглеждат доста шосейни, всъщност са с тоста дълбоки грайфери и малко по-шумни от другите. D694 (с каквито съм в момента) след първоначалните отлични впечатления, леко ме разочароват, защото почнаха доста да пързалят на мокро (точно след като е ръснало леко)...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Тогава Pirelli Scorpion ATR или Dunlop Grandtreck AT3.

          Grabber AT, въпреки, че на снимка изглеждат доста шосейни, всъщност са с доста дълбоки грайфери и малко по-шумни от другите. D694 (с каквито съм в момента) след първоначалните отлични впечатления, леко ме разочароват, защото почнаха доста да пързалят на мокро (точно след като е ръснало леко)...
          Поразтърсих се и Пирелитата отпадат а шарката много ми допадаше.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Която и да е от другите да вземеш няма да е космическа разликата де, но аз мисля, че Pirelli-то е гумата за твоите изисквания.....

            все пак не разбрах защо отпадат?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Която и да е от другите да вземеш няма да е космическа разликата де, но аз мисля, че Pirelli-то е гумата за твоите изисквания.....

              все пак не разбрах защо отпадат?!?
              Съдейки по коментара от посочената от мен тема.

              Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
              След 4-5 месеца каране с тези гуми трябва да кажа, че са ужасни

              След втория месец и на асвалт почнаха да ми занасят повечко, което ме кара при завалял дъжд да съм много по-внимателен.

              На кал са добри само ако няма страничен наклон, ри най-малкият такъв и джипката почва да танцува.
              За катерене на камъни не стават(страшно много се хлъзгат).

              След малко зимно каране мога да кажа, че на лед са доста по-зле в сравнение с BF Goodrich MUD.

              Като цяло съм страшно разочарован от гумите. Обмислям подмяната им с BFG A/T или GY MT/R с Kevlar.
              Не казвам, че е меродавно на 100%. Все пак усещането за гуми е доста субективно, защото има различни терени, коли и шофьори. Но все пак авторът твърди за изменение на качествата в отрицателна посока.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Въобще не е меродавно - колегата на кал ги сравнява с кални гуми, а и които и да е асфалтово ориентирани гуми на кал ще ти пързалят странично! А това, че пързалят на лед повече от mud гума ме остави безмълвен....
                Аз лично считам Scorpion на Pirelli за най-добрата шосейно ориентирана АТ гума и ако искаш един чифт гуми за целогодишно и всетеренно каране не виждам алтернативи, които да са безапелационно по-добри!

                п.п. надявам се, че си наясно, че АТ гумата (както и всесезонната) са си компромисни варианти!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на АТ гуми

                  Пак повтарям, че не лежа просто на това мнение, но все е капка информация от първа ръка. Колегата споменава, за промяна в качествата на гумата на един и същи терен още след втория месец. Както при теб D694. Остави калта, леда и т.н.
                  Иначе съм напълно наясно с компромисите относно всесезоната гума. Това важи в пълна сила особено ако очакваш и изискваш много от гумата като скорост и стабилност в екстремни ситуации. Но в такива ситуации, ако си опрял до гумите мисля, че се правят компромиси и с много по-важни неща ;-)

                  Грабера ме сърби, защото мога да го взема за 190лв за 245/70/16. Но пък като, че ли е най-AT гума. А за мен това не е приоритет освен, че искам здрава гума дето да не я мисля по бордюри, дупки и камънаци като се наложи.

                  Абе както е казал поетът - пълно щастие няма.
                  Последно редактирано от imarh; 19-09-13, 14:25.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на АТ гуми

                    те ти мнение за едни малко по-шосейно ориентирани Scorpion STR: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108600
                    абе взимай някоя от тия дето ги обмисляш (повярвай ми няма да има космическа разлика) и си ги карай с кеф, а и да споделиш как са после ....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на АТ гуми

                      Изчел съм я цялата тема, но ей така с едно на ум искам да са АТ-та. Иначе нещата май вярно отиват на онче-бонче...А впечатления задължително
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        D694 BRIDGESTONE
                        D689 BRIDGESTONE
                        Съвет?
                        За тези мога да дам информация

                        D694 - В момента карам с такива ... доволен съм от поведението им на пясък, кал и камъни(имат здрав борд). Моите, на асфалт са малко шумни(но това е може би от това, че са и малко стари).

                        D689 - това не е A/T гума, а чисто шосейна (H/T - Highway Terrain) и е М+S
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X