Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Много красиви
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Много красиви
      единствения леопардов смок който съм виждал беше с повече бели шарки

      докато си отворя устата и един идиот го уби с вилата

      помня че много се чудих че в България има такава шарена змия
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Здравейте на всички!

        Случайно попаднах на темата докато търсех някаква информация за тази гадинка:



        Някакви предположения?

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Пепелянка, по-скоро пепелянище. Около метър, доста по-дебела от нормалното. Имайки предвид, че достигат 80 сантиметра, тази направо си е гигант. Изключително рядко може да се види такъв екземпляр, за това качвам и снимката.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:32169764_2183148331701815_4512395879306493952_n.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5788405
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Подобно съм виждал в едно село , тук по нашия край, под едни скали в които гнездяха много врани .
            Цвета чак биеше на виолетово .

        • От: Видове змии в България

          Любовни трепети ...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5050278.jpg
Прегледи:1
Размер:645.0 КБ
ID:5788416

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5050277.jpg
Прегледи:1
Размер:690.7 КБ
ID:5788415

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Да, между слепоци. Безкраки гущери са.

        • От: Видове змии в България

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Пепелянка, по-скоро пепелянище. Около метър, доста по-дебела от нормалното. Имайки предвид, че достигат 80 сантиметра, тази направо си е гигант. Изключително рядко може да се види такъв екземпляр, за това качвам и снимката.
          [ATTACH=CONFIG]956582[/ATTACH]
          Някъде в началото качих подобни снимки,в един момент 3 метра ги взе за 3-4 секунди с засилка срещу мен.Изкара ми акъла.

          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Някъде в началото качих подобни снимки,в един момент 3 метра ги взе за 3-4 секунди с засилка срещу мен.Изкара ми акъла.

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Търсих, но не намирам. Сигурен ли си, че е била от семейство отровници? Това спускане срещу човек се наблюдава при смоковете.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              Търсих, но не намирам. Сигурен ли си, че е била от семейство отровници? Това спускане срещу човек се наблюдава при смоковете.
              Да

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Ужас. Не знам как хората правят подобни снимки)))
                На село при нас ползвам ултразвуков уред за да не виждам подобни животни в двора))
                уред против змии - otrovi.com

                Коментар


                • Злите езици твърдят че змиите въобще нямат слух, а за ултразвуци - съвсем.

                  Коментар


                  • Здравейте.
                    Съпругът ми е животновъд и преди няколко дни в близост до обора видях змийче, предполагам новоизлюпено. Тънко колкото кутрето ми и с около 15-20 см дължина. Главата се сливаше с тялото и едва я различих. Цветът беше белезникав на светло сини пръстени. В първия момент ми заприлича на пъстро парче връв. Не знам защо се загледах, може би съм забелязала някакво движение. Беше вечер, около 23ч, и всичко се случи на светлината от фенерчето от телефона. Та не мога да съм съвсем сигурна дали го огледах добре Дзвера. Докато се зачудя какво да правя (не ми се иска да убивам животни ако не са опасни) и той избяга.
                    Та сега въпросът ми е, това "чудо" дали е опасно за хората или добитъкът?
                    По рано се появи и таралеж около обора и май не е случайно.??

                    Коментар


                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      В България , няма опасни змии за нормален човек. Ако имате алергия е друг въпрос
                      Вдигайте повечко шум и те ще избягат преди да ги видите .

                  • Мои познати в стопанския си двор освен котки (то се знае) отглеждат и два таралежа. От змии не знам някой да е пострадал ама 2-3 пъти се бодат здраво на таралежите.

                    Иначе при оскъдицата на отровни змии у нас мисля че спокойно можете да оставите този въпрос да се реши по естествен път.

                    Коментар


                    • Абе като ви хапне някоя пепелянка, друга песен ще запеете (ако успеете, де)...
                      Много лекомислено звучите тука.
                      Изобщо не е шега работа и мà`нете какво пишат по разни умнокрасиви сайтове. Отровните змии в КМБ убиват на общо основание.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Преди години, може би 20-тина четох, че в Бг от преди повече от 50 години от както водели статистика нямало умрял в следствие ухапване от змия. А от летящи-пчели, оси, стършели са загинали повече от 50 човека.

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Гагич, излагаш се с тези 5 минути. Може, ама ако си алергичен. Нормален здрав човек си оцелява съвсем тривиално след "мокро" ухапване.

                      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Жив е бе , без сериозни последици .

                    • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Абе като ви хапне някоя пепелянка, друга песен ще запеете (ако успеете, де)...
                      Много лекомислено звучите тука.
                      Изобщо не е шега работа и мà`нете какво пишат по разни умнокрасиви сайтове. Отровните змии в КМБ убиват на общо основание.
                      Има ли статистика, колко смъртни случаи от ухапване на пепеляшки има в КМБ на година, на десет години? Или така си говорим едно към некъде....
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        Четете-четете статистики. Вервайте на умнокрасивите природолюбители, дето не спазват съветите на старѝли и патѝли баби и дедовци. Щото, нали, статистически возенето на кола е по-смъртоносно от участието във война.
                        Да не забравяме също, че всички пѝли вода, родени в началото на века - до 1910 г. са измрели. Ще да е от пиенето на вода, щото нема статистически данни да са хапани от змия.

                      • Стария
                        Стария коментира
                        Редактиране на коментар
                        Чети чети друже Гагич

                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        Старо, ако с четене ставаше, ма не става. Става обратното - увеличава се броят на "змиярите" вдъхновени от разни публикации, колко са добри и готини змиите и хич не са отровни, решават, че можеш да се гушкаш с пепелянка в леглото, а тя само ще ти лови мишки и хлебарки из къщата или ще люлее люлката на бебето Ама то не е така.

                    • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Абе като ви хапне някоя пепелянка, друга песен ще запеете (ако успеете, де)...
                      Да разбираме, че те е ръфала пепелянка?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не, щото знам, че са опасни и само ги снимам, ако не са сърдити Но познати ентусиастори, дето нали "змиите на се смъртоносни", к`во толкова, едвам се отърваха с месеци лежане по болници...

                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Пряк свидетел-да. Два часа след това по странджанските джендеми, тъпа болница с подобаващи доктори и половин година после ,,кръвта на боза'' според хематолозите. Добре, че беше мъж, та втората половина на годината изкара в къщи на червено и черен дроб. С още бая дълги ,,екстри"

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Лежането с месеци по болници не е изключено и при доста по-безобидни животинки. Визирам така любимите на всички пчелички. Практиката познава много повече(ама наистина много повече, много пъти) на случаи на хора с усложнения от ухапване от пчела. То си зависи колко си алергичен.
                        За оси и стършели("огромни оси" по думите на вездесъщия Стефан, след които го разбрах колко струва) изобщо да не отваряме приказка.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X