Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    У нас има 2 вида сладководни водни змии: жълтоуха и сива. Не са отровни. Сивата може да се срещне в бракични води и Черно море. При опасност хапе и раните трабва да се дезинфекцират, най-добре - с йод.
    Тук има грешка. Водните змии не хапят. Казвам го от дългогодишен опит в ловене на змии, мой и на поне няколко познати херпетолози (тия дето изучават жаби, костенурки, гущери, змии и пр.). Изключенията са много редки. При опасност се правят на отровни змии, като си сплескват главата, която става триъгълна, съскат и правят дори нещо подобно на хапане, като изхвърлят бързо предната част на тялото си, но без да отварят уста. При улавяне смърдят отвратително. Някои най-накрая се преструват на умрели - обръщат корем и широко отварят уста. Много са убедителни.
    Последно редактирано от Stanchev; 21-05-11, 23:33. Причина: добавяне

    Коментар


    • #62
      От: Видове змии в България

      Едва ли тази година змиите са повече. Просто сега, май-юни, е размножителният им период и са най-активни. Обикалят да се търсят и ние хората също ги срещаме по-често. Като настъпят жегите ще "намалеят", защото и на тях не им харесва много горещото. (А и вече ще са се разлюбили..) Част от тях се преселват в места с повече укрития, други в по-влажни и прохладни места, напр.деренца, трети излизат сутрин, вечер или през нощта.
      В някои книги пише за определени видове "бърза, зла и хаплива змия". Всъщност тях ги е стах много от нас, а хапането, съскането и пр.е защитна реакция, от страх, а не от злоба. Май ще трябва да се напише нещо по-подробно относно отношенията човек - змия и по-точно къде и кога има повече или по-малко змии и ако срещнем някоя какво да правим.

      Коментар


      • #63
        От: Видове змии в България

        Мерси,снимките са правени с панасоник фз-7 ,а миналото лято горе на връх Ботев,имаше разлепени много листовки и надписи от рода на "Внимание висока популация на змии !"Друг път не помня да съм срещал такива надписи,инъче змиите се стресират при срещата с хора,под връх Триглав срещнах или по скоро уплаших някаква змия на която успях да снимам само опашката,скри се под един камък и започна да хърка доста силно за размера си,останах учуден .....!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Видове змии в България

          Миналата седмица видях червейница на вилата. За съжаление работех в градината и телефона не беше с мен да я снимам. Веднага я разползнах, но после като прочетох за нея ми се стори странно. Червейницата обитава места до 330 м. надм. височина, а вилата ми е на 1200. Досега там бях виждал само усойница и то веднъж.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #65
            От: Видове змии в България

            Такава червейница съм срещал на хижа родопски партизанин над Храбрино близо в родопите до Пловдив !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Видове змии в България

              И аз да кажа за Червейците ....на мойта вила(1050м надм. височина) е пълно с тях!Само за последните две Съботи и Недели съм видял поне 5 различни!...а принципно преобладават осойницити горе!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #67
                От: Видове змии в България

                Със сигурност на тази височина няма как да са червейници. Нещо друго е. Жалко, че няма снимка. Може например да е малък слепок.Впрочем за къде става въпрос? Освен че се срещат на малка н.м.в.в България, червейниците ги има само на някои места с по-топъл климат: долината на р.Струма до северния край на Кресненско дефиле, Източни Родопи, Сакар, Ю Черноморие.

                Коментар


                • #68
                  От: Видове змии в България

                  дам!...малко е криминална историята,може би на мен ми се иска да са Червейци,но горе определено преобладават усойниците!Повечето ги познавам като усойници,но тези конкретно не ми приличаха много и реших,че са Червеийци!...Това е село Горочевци(1050м надм. височина)....втората отбивка след Трън се завива на ляво посока Земен и след 15км дясно! Снимка имам,но не я качвам,защото е на убита змия и не искам да бъда хулен и да ми обясняват за червената книга,защото всичките тези неща ги знам,но като видя такава гадинка в двора си,някак докато знам,че е жива ми е кофти да се разхождам спокойно!
                  Последно редактирано от CrAzY_eMo; 07-06-11, 10:03.
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видове змии в България

                    Бъди сигорен че на змията и е много по-кофти ,от колкото на теб !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видове змии в България

                      Боже пази змиите от човекоподобни
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видове змии в България

                        ...сигурно е така!Затова казах,че нито искам да пускам снимки,нито искам да коментирам моето отношение към тях,защото знам,каква боза ще стане!...Съжалявам,че съм я убил,но Благодаря Ви!.....нямам нужда от съвети в тази насока! ...всеки си има виждане и отношение към тях и си носи последствията при неправилен подход,било от негова или нейна страна!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видове змии в България

                          Змията, която видях беше около 20 - 25 см., розова и дебела под 1 см. Не знам какво може да е освен червейница...
                          Затова пуснах поста, видя ми се странно - на 1200 м.
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видове змии в България

                            Червейницата твърде рядко може да се види по терена и в типичните й обитания. Във вашия случай веротно сте видели слепок, който дори не е змия, а безкрак гущер, напълно безобидно същество.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видове змии в България

                              Едно странджанско Пепе

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видове змии в България

                                Вчера, докато беряхме ягоди на вилата,почти се здрависах с една добре прикрита,свита на кълбо змиица.
                                Мястото е влажно и ягодите са много на гъсто,та се налагаше да ги разгръщаме за да се видят.Докато кротко си рових , изведнъж
                                нещо се поразмърда и ми изкара акъла.Беше на кълбо,но като се размота се видя че е около метър , метър и двадесет, дебела колкото
                                палец , сива ,със бяло-жълта окраска.Главата и беше по-голяма от тялото,със сърцевидна форма. Докато се усетя ,успях да снимам
                                само малка част от тялото и.Каква може да е? Притеснявам се ,че малкото обича да щъка из двора.
                                На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X