Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Видове змии в България

    Единствената пепелянка , която съм виждал беше точно такава - кафява. Чистейки едно танково укритие в букова гора я намерих свряна под шумата. Това като войник.

    Коментар


    • #17
      До: Видове змии в България

      Аз също съм виждал само кафява но тази снимка беше наи добра според мен като качество за тов апуснах сивата а и се оказва че на една голяма част от змиите цвета на окраската зависи от мястото където живеят
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #18
        До: Видове змии в България

        Темата за първа помощ след змийско ухапване от змиите срещащи се в България сме я бистрили, но да кажа пак какво не трябва да се прави:

        1. Никакъв серум. Не са толкова отровни, но за сметка на това доста хора са силно алергични към серумите без да го знаят и могат да си умрат като нищо.

        2. Никакво изсмукване. Отровата може и да не е толкова силна, но една раничка в устата или дори възпален венец може да я закара директно в мозъка и тогава и серум не помага.

        3. Стегната превръзка ЕДИНСТВЕНО И САМО, ако знаете какво правите. Първо, ако уцелите вената, която пренася кръв към сърцето всичко е наред... стегнете ли обаче артерията пред вената е равносилно на това да му вкарата отровата със спринцовка направо във сърцето.

        4. Никакво бързо движение на ухапания. Колкото по-бързо се движи, толкова по бързо отровата ще стигне до сърцето.

        Какво е добре да се прави:

        1. Антиалергени. Опасноста от алергичен шок е в пъти по-голяма от тази от отровата.

        2. Обездвижване на крайника и въобще на целия човек.

        3. Задължително минаване през болница. Отровата не е страшна, но из устата на змията живеят такива бактери, че не ви мърдат един куп гадни инфекции. За щастие никоя от тях не може да ви убие бързо.

        Ползата от разрязването и изтискването на раната, както и обгарянето й е спорна, но поне се знае, че не вредят.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #19
          До: Видове змии в България

          здравейте на всички ,някой скоро да е чувал за смъртен случай от ухапване в България.Аз поне не съм .В моето село преди години пепелянка ухапа човек долу на Тунджа ,разстоянието до селото е долу-горе 7км.,минал ги пеша отишъл в здравния пункт и казал''Увааапаа мъ ина иннааа пииипииилянка(човека си заеква по принцип) онея като се шашнали ,паника ,на линейката и в Елхово там поне още половин час обяснения.Човека си е жив и здрав.Така ,че змиите по нашите земи не са толкова опасни.

          Коментар


          • #20
            До: Видове змии в България

            От любопитство се зарових в едни данни - търсене из публикувани съобщения. Те едва ли са изчерпателни, но изглежда, че си прав: поне от над 10 години в България никой не е умрял заради ухапване от змия.

            Ухапани има доста и те почти винаги бързо са търсили помощ. Може би и това е допринесло да няма смъртни случаи. (Но и търсенето на помощ май е сравнително рядко - имаше съобщения, че в някой болници са бракували противозмийски серум поради изтекъл срок на годност, значи дълго не е бил нужен.)

            Според публикациите най-сериозен в последно време изглежда случаят с 32-годишен софиянец на Витоша. През май м.г. той смело се беше опитал да снима в упор с мобилния си телефон една усойница, но тя превратно разбрала намеренията му...

            Започнал да повръща и да губи съзнание, пишеше във вестниците. Компанията му бързо го свалила до близкото шосе и на стоп го закарали във Военна болница, където всичко свършило благополучно за човека и за родното фотолюбителство.

            Така че основен източник на смъртоносни отрови у нас си остават гъбите, които вземат жертви всяка година. Много опасни са и кърлежите, но - както е известно - не с отрова, а с гнусни зарази.

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #21
              До: Видове змии в България

              Именно нещо подобно целях с тази статия да се убедят хората че змиите в България не са смъртно опасни напротив самия серум сам по себе си може да е в пъти по опасен и вреден.Според мен доста филми са изгледани за змиите от повечето хора само дето в тези филми става въпрос за едни други страни с едни други змии които са практически множество пъти по отровни и които ние освен ако не ги видим в терариум или не сме на тяхна територия в дадената страна едва ли ще имаме близки срещи с тях още повече ухапване което би довело до смърт,за съжаление у българина е насаждано види ли змия да я убие защото била опасна смъртоносна и тн. което за мен не е правилно както отбеляза колегата от отровни гъби са умрели в Българи в пъти повече хора от колкото от змии.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #22
                До: Видове змии в България

                Опитах се сам да я разпозная тази змия но не съм сигурен.Бихте ли ми казали каква е според вас.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Видове змии в България

                  Отровна
                  Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
                    Опитах се сам да я разпозная тази змия но не съм сигурен.Бихте ли ми казали каква е според вас.
                    Усойница. Мятай я през оградата по-далеч от двора. Трепането не е задължително.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Видове змии в България

                      Докато я снимам се скри,беше с дължина около 30см. прилича на усойница но не съм сигурен.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Видове змии в България

                        Усойница.На снимката отлично се вижда характерното за нея петно с форма на Х на главата.В България се среща по-рядко от пепелянката,а отровата й е малко по-силна.
                        Лично аз те поздравявам за трите снимки/особено последната/,тъй като са направена като за учебник.
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Видове змии в България

                          Усойница и половина. Най отровната в България. Сравнително рядко се среща в планинските райони.
                          Снимките са ти доста смели Не бих я държал толкова близо да ръката с тая маша.
                          Последно редактирано от Гергин; 18-10-09, 16:05. Причина: допълнение
                          Пийте червено вино! Дава здраве.
                          А то ни трябва за да пием ракия!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Видове змии в България

                            "Клинично развитие след ухапване от усойница", любезно предоставено от бат Димо.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Видове змии в България

                              Съмнява ме да е усойница. На усойницата шарката на гърба е зигзакообразна, а тук такава не се вижда. По-скоро върви на медянка. В подобни неясни моменти, най-добре е да и се отвори устата и да се види дали има характерните за отровниците зъби.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Видове змии в България

                                Без никакво съмнение змията е медянка (Coronella austriaca). Въпреки че се прави на усойница е съвсем безвредна. Ето я:
                                http://www.herpetologyphoto3.hit.bg/..._austriaca.htm

                                Ето и усойница (Vipera berus):
                                http://www.herpetologyphoto3.hit.bg/Ph_V_berus.htm
                                Последно редактирано от Stanchev; 13-11-09, 16:59. Причина: правопис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X