Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Момчета, да ви обърна внимание, че улова и т.н. на защитени видове, в т.ч. на таралежи, костенурки и т.н. са забранени от законите на ЕО и БГ. Ей, умната, да не ви носим банани и цигари през решетките... Въдете напр. белки, вълци и лисици - още не са защитени.
    Уфффф. Дано всичкия софтуер на компютъра ти е лицензиран, защото ако не е и това е незаконно
    Колега, тия таралежи да не ги колим бре, да не ги дерем или експлоатираме?
    LZ1PER

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Момчета, да ви обърна внимание, че улова и т.н. на защитени видове, в т.ч. на таралежи, костенурки и т.н. са забранени от законите на ЕО и БГ. Ей, умната, да не ви носим банани и цигари през решетките... Въдете напр. белки, вълци и лисици - още не са защитени.
      И аз си мисля, че сме (сте, аз не съм) много наплашени с подобни забрани. Просто не си знаем правата.
      Аз например всяка година разселвам костенурки (и водни и сухоземни) на нови територии. Над 20 вече си имат нов дом и територия.
      Същото важи и за таралежите. Дори си ги следя къде заспиват зимен сън.
      Не ме плашете с такива глупости.
      Едно е да събираш костенурки с чували ..... друго е да вземеш една .
      Мисля, че всеки знае разликата.

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Внимавайте да не се разчуе за таралежите - едва ли ще ви глобят, но може да въведат данък "Таралежи"..
        Котките наистина са по-удачния вариант за двора, защото:
        - почти няма нормална котка, която да не яде змии. Ловят ги с голямо майсторство.
        - единствено опасните в Бг пепелянка и усойница, са основно дневни видове, докато таралежът е основно нощно животно, т.е.вероятността да се срещнат е много по-малка отколкото за срещата змия-котка.
        - не бягат от двора като таралежите, на които това им е любимо занимание (освен ако по някаква причина не им хареса много).
        Лошото е, че котките ядат и птичките, вкл.малките от гнездата.

        Към минусите на таралежите е, че са най-добрите и качествени развъдници на бълхи и кърлежи. По разбираеми причини - не може да се чешат и пощят по бодлите. Това не е предположение, а факт.

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Тои и Цар Киро я оплеска с костенурките. Аз на една разходка два пъти давах предимство на една костенурка, тези животинки наистина ги обожавам. Ето я и нея:

          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Абе тука за змии се говореше ,къде отидохте.Я връщайте темата в руслото и че току виж и сложат катинар..
            А по принцип има равновесие.На село големия смок в махалата ,регулира числеността на котетата на моята котка.А тя от своя страна регулира числеността на хайванчетата на смока дорде са малки.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Що за гад е това, някой знае ли?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95449010.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5333823
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Видове змии в България

                99% слепок ; http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BF%D0%BE%D0%BA

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  Слепок съм виждал на живо и намирам някои разлики. Слепока го дават около 50 см. и има ясно изразени шарки, стои някакси мазен, не е много пъргав. Змията за която питам е едноцветна, виждал съм различни отенъци на кафяво, не съм виждал по-дребна от 1 м., но съм виждал екземпляри над 1,5м. и дебелина около 50-60мм. най-дебела е при задната част на главата и изтънява постепенно до върха на опашката, люспите са много по едри и груби от на смок мишкар и стоят правоъгълни. Доста са пъргави. Често се държи сякаш няма страх от човека, веднъж един екземпляр се опита да се пъхне в яката на врата ми докато си лежах на една полянка. Доста често се среща в землището на с.Тополница Петричко, на друго място не съм виждал, но пък снимката е правена от приятел близо до югоизточната граница, та явно и там се срещат.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    , но пък снимката е правена от приятел близо до югоизточната граница, та явно и там се срещат.
                    Бях граничар в Елховския отряд 1976-78. Странджа. От там ги знам. имаше и до 2 метра. Като го хванеш се одървя, става като сопа.

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Бях граничар в Елховския отряд 1976-78. Странджа. От там ги знам. Имаше и до 2 метра. Като го хванеш се одървя, става като сопа.
                      За какви чудовища говорите ........ това истина ли е?

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        За какви чудовища говорите ........ това истина ли е?
                        Добре де, може и 150см да са били.
                        Малък бях, Големи си бяха.

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Добре де, може и 150см да са били.
                          Малък бях, Големи си бяха.
                          Дори и 1.50 си е много. Това са си страховити змии. Дори да не са отровни......пак си е страшно.
                          По-добре да не ги среща човек......

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Аз преди няколко години за малко да бъда ухапан от една отровна змия(уж била каменарка).Това се случи някъде във Врачанския балкан,лятото.Вървяхме по коритото на една пресъхнала река.Когато спряхме да отдъхнем,някой се обърна и каза "аа виж,каменарка".Когато погледнах,бях стъпил на разстояние от около 20-25 см. от главата й.Веднаха се отдръпнах леко,без резки движения и повече на се обърнах да видя дали е там.Мина ми после през ума,че може да е умряла,за това да не ме е била ухапала.На връщане обаче змията я нямаше.Отделно,съм виждал от доста близко разстояние още доста змии.Даже сега на скоро беше,имаше доста сняг,бяхме в планината.Обикаляхме пещерите и намерихме една тесна,но дълбока пещера.Когато влязохме вече към края на пещерата се беше навила една усойница и веднага последва "бегом марш".Баща ми някога донасяше смоци в 10 литрови туби(после пак си ги пускахме).
                            Симеон Симеонов - 0878666200
                            Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                            Suzuki - A way of life

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Що за гад е това, някой знае ли?

                              [ATTACH=CONFIG]402049[/ATTACH]
                              Според мой приятел-херпетолог: "Това е прекрасен жълтокоремник (змиегущер), Pseudopus apodus. Старото му име беше Ophisaurus apodus". Ако напишеш къде и горе-долу кога е сниман, ще бъде интересно.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Доста често се среща в землището на с.Тополница Петричко, на друго място не съм виждал, но пък снимката е правена от приятел близо до югоизточната граница, та явно и там се срещат.
                                Доскоро жътокоремниците се считаха за изчезнали от Петричко-Санданското поле. Напоследък се появиха съобщения, че пак е намиран. Ще е хубаво, ако се срещат така често там, както пишеш. По-надолу, в гръцко, се срещат все по-често с приближаване към морето. У нас най-много са по Ю Черноморие. В някои места, малко по-навътре от брега, понеже не са засегнати от туризма, пролетно време може за ден ходене да видиш и двайсетина. Напълно безобидни са, но като се плашат и бягат вдигат много шум и на свой ред плашат незапознатите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X