Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

    Здравей на автора на темата извинявам се за отклоняването от темата но искам да попитам от къде мога да си намеря такава дебела ламарина ако мога така да е нарека 300 мм примерно трябва ми за подложка на хидравлична преса

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0069.jpg
Прегледи:1
Размер:229.9 КБ
ID:5656344

    Коментар


    • #17
      От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

      Чак b300 мм. ще е доста сложно, и за намиране и повече за рязане. Не може ли 2х150 мм. по е възможно?
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #18
        От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

        Предполагам че колегата се е объркал и има в предвид 30мм . В Ангел Стоилов имат със сигурност .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

          Привет колеги. Бих искал да помоля за инфо във връзка с шпх 31, по-конкретно с тръбопровода за лубрикация на вретеното.
          Сдобих се с 'труп' който трябва да възкреся,но се налага дадействам/бездействам опипом . Това май е само началото,но вероятно ще възникват и други въпроси/проблеми с машината .
          Ще съм благодарен да получа помощ.

          Коментар


          • #20
            От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

            Снимай това чудо и покажи точно какво те интересува.Маслото с което работи шпиндела е МН 15.

            Коментар


            • #21
              От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

              Извинявам се предварително за лошото качество . Та на въпроса - вход масло в шпиндела скъсаната тръбичка ( не знам къде и как преминав през вертикалната конзола на машината,имайки предвид хода) , "обратката" сиреч вече,влязлото в шпиндела масло , поне според мен си слиза в бочката на самотек,но сглупих и не щракнах там , но ще поправя грешката . То също ми е под въпрос как се дренира

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161124_170031.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5735355

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161124_170100.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5735356

              Коментар


              • #22
                От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                Относно станока за балансиране на камъка и оста.Какъв е ъгълът на шпиндела,колко градуса?Метричен конус 18 ли е ?

                Коментар


                • #23
                  От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                  На по новите е с маркуч,а отечката е с тръба .Ще питам по стар майстор за по точно и ще ти пиша.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                    Ще съм ти признателен. Интересното е че не намирам изобщо паспорт за шпх31 , а за 32.11 тук там понаимва . определено имат разлики поне според мен. А мазането в случая е важно

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                      Скъсаната тръба минава през супорта и отзад под двигателя се слага маркуч до казана. От другият край трябва да има тръба от шпиндела до казана състояща се от две части.Горната е захваната за супорта и влиза в долната която е неподвижна.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                        Това лято докарах при мен в работата един руски прецизен плосък шлайф 3 Е 711 и вече му дойде времето да го пусна . Машината не е работила много но беше при едни големи мурдари . С хидравликата изненади няма но в електрошкафа е ровено много . По специално е изхвърлен целия оригинален руски модул за управление на напречното подаване и е заменен с един честотен инвертор монофазната серия на Електроинвент . Сменен е и датчика на хидрообръщача . В една бяла кутийка има три платчици висящ монтаж в които влизат кабелите от датчика и кабели от инвертора . Нямам идея кой е правил тези доработки ама 2 дена утрепах и не мога да пусна напречното подаване . Има един потрошен потенциометър на таблото понеделник ще го купя и ще го сменя дано нещо тръгне . Оригиналния модул не е върха но поне го познавам като схемно решение и къде са му проблемите . Понеделник трябва да ми донесат и описанието на инвертора да видя кое какво е в него щото така хептен на сляпо я карам . Това е оригиналната схема по паспорт. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0072.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5744231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0071.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5744232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0069.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5744227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0070.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5744237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0060.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5744229АНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0044.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5744233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0045.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5744234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0044.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5744230А това са доработките .
                        Прикачени файлове
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                          Възможно ли е движението на супорта (освен електрически) да има и хидравлично подключване и от там да те блокира. ест. Имам предвид това, в случай че всичко по ел. Е наред . ако трябва да съм честен - имам подобни дертове със стар руски координат,чиито ел. шкаф май трябва просто да изхвърля и всичко от нула наново, но ме е страх да започна

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                            В повечето случаи закрепването на детайли на магнитната маса е въпрос на импровизация при която нямаш право на грешка . Ако детайла се освободи в процеса на шлайфане най малкото е счупения камък . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4697.JPG
Прегледи:1
Размер:419.5 КБ
ID:5779328
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                              Здравейте, взех и аз да въстановявам един плосък шлайф TOS, който го бяха засили за скрап и изобщо не са го подържали.
                              Постегнах доста неща та стигнах до механизма за автоматичното местване на масата при работа, който е с много голям луфт и работи когато си иска, та ще видя какво ще правя, ето и снимки.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5785982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5785981Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5785980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5785979

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шлайфове и най вече техния ремонт и поддръжка .

                                Имам същия bph 300, какво му липсва на твоя
                                ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X