Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Кефал с муха и шнур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За Кефал с муха и шнур

    Според мен и не само, идеята е да си достоен противник, а не лаком бракониер който унищожава богатството в реката.
    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

    Коментар


    • #17
      От: За Кефал с муха и шнур

      Днес и за 2,5 часа и аз имам два като твоя.Третия се отърва.Всички пуснах.Лошото е, че дребосъка лапа навътре и трудно се откача.Дано оживеят!

      Коментар


      • #18
        Re: За Кефал с муха и шнур

        Е колега, това вече е друго нещо Браво открил си ги, то не е сложно само ти трябват малко познания за рибите, за начина им на хранене и къде се подвизават в определно време на годината - с тези неща успеха е гарантиран, е и малко техника трябва, но като си спомня колко бях смотан в началото и колко много риба ловах ....

        Лошото е, че дребосъка лапа навътре и трудно се откача
        Ползвай по големи куки, моите кефалови мухи най-малките са на 14 ти номер. Засичай по бързо или когато видиш, че е дребосък въобще не го засичай, дребните се познават по кълването.

        Коментар


        • #19
          От: Re: За Кефал с муха и шнур

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Е колега, това вече е друго нещо ... Ползвай по големи куки, моите кефалови мухи най-малките са на 14 ти номер. ..
          Моите малки куки за кефал са № 6 или 4 и пак често се закачват дребосъци . Хубавото е, че не могат да нагълтат куката и обикновено се отървават само с убождането.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            Re: За Кефал с муха и шнур

            4 ка ??? какво имаш вързано на нея, може ли снимка. Толкова едри мухи не съм ползвал.

            Коментар


            • #21
              От: За Кефал с муха и шнур

              Привет, малко да посъживя темата
              Преди седмица времето се стабилизира и се почна таз годишната одисея с мухарката за кефали по р.Джерман и р.Струма. До момента имамдва излета на р.Джерман и на р.Струма, определено Джерман я разбирам по добре и знам къде са рибоците, Струма явно още ще трябва се разхождам и да търся. Ето и малко снимков материал с не добро качество:
              Едно диво животно в естествената му среда
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01600.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5593418
              красотата на р.Джерман като изключим огромното количество боклуци... реките на са бунища!!!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01602.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5593420
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01601.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5593421
              Ресторанта на гладните кефали в тихата и плитка вода с два притока на прясна вода.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01627.jpg
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5593422
              Изпитах огромно удоволствие замятане рибок и пак и пак, майсторлъка беше лупа да е почти хоризонтален за да може да пори леките пориви на вятъра.
              Малко от красавците.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01603.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5593423
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01619.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5593424
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01625.jpg
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:5593425
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01626.jpg
Прегледи:1
Размер:248.2 КБ
ID:5593426
              Сега малко за мухите който ползвах направени лично от мен, не са кой знае какво, но щом ги лапат...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01629.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5593427
              На кафявата гъсеница и на бръмбара със лилавите крила бяха уловени по едрите екземпляри. Този лилав бръмбар не разбрах на какво им прилича но направо си счупиха перките да го гонят, дори когато леко го придърпвах.
              Имам един въпрос на стример мога ли да залъжа някой кефал и евентуално на какъв точно. Има и още нещо което ми се върти в главата от известно време на нимфа гамарус или ручейник какво мога да извадя и къде да търся.
              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

              Коментар


              • #22
                От: За Кефал с муха и шнур

                Браво колега, хубави рибки. Поздравления за мухите, аз още не събирам смелост да започна да си ги правя.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #23
                  Re: За Кефал с муха и шнур

                  Браво колега, хубави рибки. Най-важното е да се ходи за риба, а не като мен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За Кефал с муха и шнур

                    Привет
                    Ето малко снимки от последния излет, ударите бяха мако, но разходката си заслужаваше времето беше прекрасно. Намирам се на няколко километра след вливането на р.Струма и р.Джерман.
                    С нова мухарка, много Discovery-та ми станаха(джип, маката5/6,пръчка5/6) . Чудна мухарка направо се родих снея след като се научих как да я владея.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01664.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5607867
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01665.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5607868
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01666.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5607869
                    един кефал среден размер
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01668.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5607870
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01670.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5607871
                    Ето и къде си мислех че има по големи, но не извадих ни един приличен.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01671.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5607872
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01672.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5607873
                    Само един два такива красавци излязоха.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01673.jpg
Прегледи:1
Размер:193.9 КБ
ID:5607874
                    Поздави на всички мухари и ще видим дали днес или утре ще остане време за един излет.
                    Едно въпросче, корка на пръчката не е лакиран, мога ли да го обработя с лак? Започна да потъмнява корка, от мръсни пръсри. Има ли смисъл от това упражнение?
                    Последно редактирано от Mortum; 30-08-14, 07:53.
                    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                    Коментар


                    • #25
                      Re: За Кефал с муха и шнур

                      Здрасти колега, не няма смисъл да лакираш корка, идеята е да не се пързаля и да е мекичък. Остави си го така, нищо, че потъмнява.
                      След излета миеш въдицата с хладка вода и си я прибираш в тубоса - след като изсъхне. Зачиствай добре водачите, кленовите реки обикновенно съдържат повечко пясък, който се лепи по шнура и става като шкурка. Шнура можеш да развиеш -колкото си ползвал - в един леген с хладка вода и да го почистиш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: За Кефал с муха и шнур

                        Пръчката я чистя старателно с мока кърпичка, определено обръщам внимание на водачите и около тях(не мисля че спирта на кърпичката ще направи поражения на пръчката). Шнура го развивам намокрян един парцал с вода и нежно го прекарван през парцала, има си мизерия.
                        ПП Мерси за съветите!
                        <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                        Коментар


                        • #27
                          Re: За Кефал с муха и шнур

                          По принцип не е лошо след подсушаване да третираш шнура със смазка /за шнурове/ - доста му увеличава живота - не че аз го правя редовно
                          Няма проблем със спирта, но влажен парцал е достатъчен, почиствай хубаво и сглобките.

                          И от тук на сетне весел риболов

                          Коментар


                          • #28
                            От: За Кефал с муха и шнур

                            Да споделя един екземпляр от преди две седмици. Уловен на имитация на възрастен кадис от еленова козина. Покрай реката гледам едно малко вирче и съответно първо го угледах от далеч имаше няколко мерни рибока които се радваха на слънчевите лъчи не далеч от сянката на една малка върба. Скрих се заметнах на около 15м. бях от тях цоп и един мерен, придърпвам го нежно да не наплаша дръгите обитатели. Пускам го мия си ръцете в полата плитка вода на изпичането на вирчето, пуша една цигара и наблюдавам. Забелязвам го този хубавец, но точно тогава порива на вятъра разваля амбициите ми. Изчаквам да оттихне и ратягам ластика, цоп и водата се раздвижи с голям гребен, изчаквам и засичам, там е . Не мога да преценя колко се морихме, адреналина си каза своето. С пръчка 5 калас си беше приключение. Малко снимки на модела и отново на свобода.
                            На гъба на рибата симетрично от двете страни имаше рани, най-вероятно някой кормуран си го е бил харесал.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5669570
                            <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                            Коментар


                            • #29
                              Re: За Кефал с муха и шнур

                              Прилична рибка. Браво.

                              Коментар


                              • #30
                                От: За Кефал с муха и шнур

                                На р.Искър - под Оплентя, на джапанка:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090049.jpg
Прегледи:1
Размер:223.1 КБ
ID:5671495

                                На другия ден, същото място:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090084.jpg
Прегледи:1
Размер:249.6 КБ
ID:5671496

                                От МВЕЦ-овете тече кафяво-зелен мъток и рибата слиза надолу, към по-дълбоки води.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X