Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Honda CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Honda CR-V

    Някой повдигал ли си е хондата и има ли впечатления ? Един приятел си купи такава кола и е много зле по черните пътища, гърнето е много ниско и се кара с голяма мъка, та замисляме леко повдигане 5-6см , докато се реши за друга кола .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    От: Лифт на Honda CR-V

    Да не се занимава - имаше такава тема скоро потърси и ще видиш какво е казано.

    Коментар


    • #3
      От: Лифт на Honda CR-V

      Най-много ако са поомекнали пружините да ги смени. Иначе след лифта започват после проблеми със стабилност, карета, шарнири и т.н.
      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

      Коментар


      • #4
        От: Лифт на Honda CR-V

        http://honda-tech.com/showthread.php?t=3118056&page=27
        Пост #663 е най-евтиното решение за да повдигнеш Вто. Сменят се и шпилките на "шапката" на амортисьора с по-дълги. Тези фланци гледам ги правят от нещо подобно на тефлон, срещал съм ги от алуминии и от стомана. Резултата е еднакъв. В Щатите масовото повдигане което правят е 2". Но после започват проблемите изброени от колегата по горе защото променяш геометрията на окачването, поменя се ъгъла на полуоските и тн. и тн.

        Коментар


        • #5
          От: Лифт на Honda CR-V

          Подложките са готови, сега чакам да ги монтират, че имаше проблем с двигателя.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140420_192534.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5586901
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Лифт на Honda CR-V


            То междудругото и аз сложих едни, и сега определено е по-добре по отношение на височина и визия

            п.с. ... само да те попитам предните които искаш да слагаш с каква височина са, защото аз като сложих отпред 4,5 см. се вдигна много и клирънсът отпред стана 28см със стандартен размер гуми, като полуоските и носачите бяха много "разчекнати". Намалих предните до 1" сега е доста по-добре.

            След като ги монтираш сподели впечатления
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • #7
              От: Лифт на Honda CR-V

              Тези са 5см и ги направих по един бърз оглед, колата не е при мен . Много е вероятно да се преправят .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Лифт на Honda CR-V

                При клиренс 20 см ,колко му е ниско гърнето на твоя приятел?
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • #9
                  От: Лифт на Honda CR-V

                  Не съм го гледал, но пада поне 1-2см под другите неща .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лифт на Honda CR-V

                    Привет! Моля travelling, а и други ако имате опит да ми помогнете за следния казус> днес си сложих CRV-то гуми 215/65/16, така или иначе бях 16 цолови ляти джанти. Гумите са нови и ми харесват, но задните опрират при неравности в калнисците. От гумаджииницата където ги монтирах ми показаха каталога и там наистина пише че този размер гуми е подходящ за моята кола. Посъветваха ме също да повдигна отзад с втулки или смяна на пружините... Поизчетох различните мнения и варианти и искам да питам и тук за съвет. Ако сложа втулки някой може ли да ми прати чертеж на мейл: korsar11_bg@yahoo.com. И колко да са високи за да не се промени много геометрията в моя вреда. Предварително благодаря! тел.: 0885583289

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лифт на Honda CR-V

                      От скромния ми опит в подръжката на 4-5 ЦРВ-та,бих ви посъветвал при повдигане на тази кола да замените с усилени задните напречни носачи.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лифт на Honda CR-V

                        Според мен,товa не е колa зa оффроуд тунинг,товa си е лек СУВ,кaквото е нaпрaвено зaводски товa е!Инaче си е експеримент без крaй,гърнетaтa нaистинa сa им много големи,aз бих препрaвил всякa нискa точкa по изпускaтелнaтa системa,особено смянa нa зaдното гърне с по-компaктно.Успех!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лифт на Honda CR-V

                          Горните подложки останаха свободни, понеже човека продаде колата преди да ги сложи, ако някой иска да ги пробва да заповяда .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лифт на Honda CR-V

                            Косьо, дай да уточним, за коя генерация CR-V питаш?!
                            От горните постове само Тихони май категорично говори за 1-ва (Поне това се мъдри в подписа му), всички останали не споменават генерация.
                            Ако си със заводски монтирани 16" джанти, определено колата не е 1-ва ген. Тогава предложението на Нинджа отпада, защото окачването на 1-ва ген. е различно от следващите генерации.

                            И да, защо си мисля, че 2" повдигане ще му дойде множко на CR-V-то?!
                            Моето (1-ва ген.), имаше стойка "Немска овчарка", съответно отворени колела отдолу (негатив камбър). Смених му пружините с нови, колата очевадно се повдигна (точно с 1см), и камбъра видимо намаля.
                            Последно редактирано от krasi-mir; 12-10-14, 22:31.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лифт на Honda CR-V

                              Без да съм имал такава кола предцених, че това ще е максимума с който може да се експериментира, който иска да пробва да ги сложи ще му ги дам безплатно, но да пише какво се е получило, ако са големи ще направя по-малки .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X