Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Honda CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лифт на Honda CR-V

    С гума няма да можеш да подлагаш. Тя е мека - ще поддава и при умора на материала на болтовете може да стане голяма беля !

    Коментар


    • #32
      От: Лифт на Honda CR-V

      Дайте една снимка да видим преди и сега как изглеждат на самата кола сложени, с колко се вдига с колко не се? Също ъгъла на полуоските с колко се променя като се сложат тези подложки?

      Коментар


      • #33
        От: Лифт на Honda CR-V

        Първоначално публикуван от Tupekc Преглед на мнение
        Дайте една снимка да видим преди и сега как изглеждат на самата кола сложени, с колко се вдига с колко не се? Също ъгъла на полуоските с колко се променя като се сложат тези подложки?
        Не съм правил още повдигането , неми остава време.

        Коментар


        • #34
          От: Лифт на Honda CR-V

          Най-после намерих време , да направя повдигането.
          Направих си подложки от алуминий.Не знам защо , но при мен задните ги бях направил 40мм. , но не можах да ги поставя и се наложи да ги намаля на 30мм.Предните също проблем от 28мм. ги намалих на 20мм.
          Колата се повдигна значително , не съм измервал точно колко.Ще кача и снимки , но ми трябва време.

          Коментар


          • #35
            От: Лифт на Honda CR-V

            Колеги,
            Моля пуснете някоя снимка да видим как изглеждат хондите ви повдигнати.

            Коментар


            • #36
              От: Лифт на Honda CR-V

              Здравейте!
              Отскоро и аз съм собственик на Honda RD1 CRV.Моята не мисля да я повдигам, но във ФБ постоянно ми излизат снимки на тунинговани машини.





              Коментар


              • #37
                От: Лифт на Honda CR-V

                Здравейте. Някой може ли да напише размери на външния и вътрешния диаметър на втулките за предни и задни амортисьори на црв l. Решил съм и аз да я повдигна отзад малко.
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #38
                  От: Лифт на Honda CR-V

                  Колеги, повдигането на задницата се оказа много лесно и почти без пари. Видях го в един руски клип в тубата. Та в какво се състои. Първо се поръчват двата тампона за задните амортисори. Следва сваляне на двете гайки вътре в купето. После малко по трудно развиване на болта, който държи тампона към носача. С повече сръчност и мамата става. Вече на сваления носач се отрязва около 1-2 см. Зависи колко искаме да яповдигнем и махаме стария тампон.заварава ср втулка с вътрешен диаметър 40 мм. и се набив новият тампон. Връща се амортисьора обратно и това е. При мен от поза на приклекнала немска овчарка, сега е с около 5 см по-навирена отзад и изглежда добре. Опасявах се за стабилността, но засега седържи много добре. Снега на вън едва ли ще даде реална представа, но ще снимам да видите.
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лифт на Honda CR-V

                    Колега дай снимки когато имаш възможност и ако може и руския клип.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лифт на Honda CR-V

                      https://youtu.be/NQjbOEPbrBA това е клипа, като при мен срязах по-ниско оригиналното ухо и заварих новите втулки.
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лифт на Honda CR-V

                        [ATTACH=CONFIG]9001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170130-204458_1.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:574241891[/ATTACH] стрелките ги чертах от телефона и не са симетрични, но се разбира за къде става на въпрос. Там се заварява новата втулка за тампона.
                        Последно редактирано от spoko; 30-01-17, 21:54.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лифт на Honda CR-V

                          Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]900191[/ATTACH] стрелките ги чертах от телефона и не са симетрични, но се разбира за къде става на въпрос. Там се заварява новата втулка за тампона.

                          Не се вижда снимката.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лифт на Honda CR-V

                            Първоначално публикуван от mytanta Преглед на мнение
                            Аз монтирах 3,8 см задни подложки на црв 1,колата осезаемо се вдигна но предницата сега е по ниска.Смятам и отпред да и сложа едни 2 см па да видим какво ще стане.Тъй като много трудно намерих размерите ще ги постна тук,че може да са от полза на някой който е решил да вдига колата. Външен диаметър на фланеца 10,8 см , вътрешен диаметър на отвора на фланеца 5,8см ,дебелина на фланеца 3,8см ,разстояние между дупките за болтовете 8,1см, нови якостни болтове с тънка глава /мах 3 мм/ с размер ф10 и дължина 7 см.
                            Здравей.колега.това.разтояние.между.дупките.от.център.до.център.ли.е.или.от.дупка.до.дупка

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лифт на Honda CR-V

                              Моята я повдигнах отзад с гумени подложки от една Пловдивска фирма .Поръчах ги на размер ,който става за тези пружини.Резултата е 2,5см. нагоре.Колата се изравни и придоби стойка.Снимки в галерията ми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лифт на Honda CR-V

                                Привет, само да вметна, че при слагане на втулки между пружината и основата амортисьора винаги стои в разпънато състояние, при което бързо му свършва ресурса и при минаване през дупки е адска работа. Споделям го от личен опит. Най - добре е да се направят втулките над монтажната основа с болтовете. Аз съм с такива и сега всичко си е ОК.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X