Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Honda CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лифт на Honda CR-V

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    ... От горните постове само Тихони май категорично говори за 1-ва (Поне това се мъдри в подписа му), всички останали не споменават генерация...

    И да, защо си мисля, че 2" повдигане ще му дойде множко на CR-V-то?!
    Моето (1-ва ген.), имаше стойка "Немска овчарка", съответно отворени колела отдолу (негатив камбър). Смених му пружините с нови, колата очевадно се повдигна (точно с 1см), и камбъра видимо намаля.
    Да при мен за gen.1 става въпрос. 2" особенно опред са много за първа генерация, не че няма едно"но", обаче се губи всякакъв ход на окачването (за втора генерация незнам как стоят нещата - там е на макферсон).Оптимума отпред за първа генерация според мен е 1". Отзад 2" влизат, но това при условие, че ще се слагат гуми 30" или 235/75/15 (пък те и с 2" пак упират тук там! )

    п.с. ... Краси моето имаше същата стойка Незнам може да им е болка на JDM-ските пружини
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • #17
      От: Лифт на Honda CR-V

      Аз по емпиричния метод стигнах до фланци 25 мм. Разстоянието отпред и отзад стана еднакво, като и задните колела не са разкрачени вече.(CR-V 1)

      Коментар


      • #18
        От: Лифт на Honda CR-V

        Аз монтирах 3,8 см задни подложки на црв 1,колата осезаемо се вдигна но предницата сега е по ниска.Смятам и отпред да и сложа едни 2 см па да видим какво ще стане.Тъй като много трудно намерих размерите ще ги постна тук,че може да са от полза на някой който е решил да вдига колата. Външен диаметър на фланеца 10,8 см , вътрешен диаметър на отвора на фланеца 5,8см ,дебелина на фланеца 3,8см ,разстояние между дупките за болтовете 8,1см, нови якостни болтове с тънка глава /мах 3 мм/ с размер ф10 и дължина 7 см.

        Коментар


        • #19
          От: Лифт на Honda CR-V

          Първоначално публикуван от mytanta Преглед на мнение
          Аз монтирах 3,8 см задни подложки на црв 1,колата осезаемо се вдигна но предницата сега е по ниска.Смятам и отпред да и сложа едни 2 см па да видим какво ще стане.Тъй като много трудно намерих размерите ще ги постна тук,че може да са от полза на някой който е решил да вдига колата. Външен диаметър на фланеца 10,8 см , вътрешен диаметър на отвора на фланеца 5,8см ,дебелина на фланеца 3,8см ,разстояние между дупките за болтовете 8,1см, нови якостни болтове с тънка глава /мах 3 мм/ с размер ф10 и дължина 7 см.
          Може ли някоя снимка примерно в профил да постнеш да я видиме,как е станала....

          Коментар


          • #20
            От: Лифт на Honda CR-V

            Здравейте, да дам и аз своя принос по въпроса. Колата е CR-V I, '97г. Купих я с некадърно направени алуминиеви подложки на задните пружини, които стояха леко изкълчени. Вижда се на картинката по-долу. Може би това е било причината левия заден амортисьор да си тръгне - имаше омасляване по него и хлопаше по легналите полицаи.



            Разрових се из нета и намерих показания чертеж в руския форум за любителите на Honda CR-V. Монтират се между пружината и горната чашка.



            Руснаците ги правят от метал, но аз ги направих от техническа пластмаса - полиамид. Купих си 10см прът Ф120мм.



            Обработката е без да се пипа външния диаметър. Видът им е на долната картинка.



            Монтирани на колата...

            Коментар


            • #21
              От: Лифт на Honda CR-V

              Първоначално публикуван от Getca Преглед на мнение
              Здравейте, да дам и аз своя принос по въпроса. Колата е CR-V I, '97г. Купих я с некадърно направени алуминиеви подложки на задните пружини, които стояха леко изкълчени. Вижда се на картинката по-долу. Може би това е било причината левия заден амортисьор да си тръгне - имаше омасляване по него и хлопаше по легналите полицаи.

              [ATTACH=CONFIG]839927[/ATTACH]

              Разрових се из нета и намерих показания чертеж в руския форум за любителите на Honda CR-V. Монтират се между пружината и горната чашка.

              [ATTACH=CONFIG]839926[/ATTACH]

              Руснаците ги правят от метал, но аз ги направих от техническа пластмаса - полиамид. Купих си 10см прът Ф120мм.

              [ATTACH=CONFIG]839930[/ATTACH]

              Обработката е без да се пипа външния диаметър. Видът им е на долната картинка.

              [ATTACH=CONFIG]839928[/ATTACH]

              Монтирани на колата...

              [ATTACH=CONFIG]839929[/ATTACH]
              Колега не ми отваря снимките.
              Honda CR-V B20Z1

              Коментар


              • #22
                От: Лифт на Honda CR-V

                Да, има някакъв проблем с бързия отговор, но сега се надявам да се оправи. Дублирам целия пост отново.

                "Здравейте, да дам и аз своя принос по въпроса. Колата е CR-V I, '97г. Купих я с некадърно направени алуминиеви подложки на задните пружини, които стояха леко изкълчени. Вижда се на картинката по-долу. Може би това е било причината десния заден амортисьор да си тръгне - имаше омасляване по него и хлопаше по легналите полицаи.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Old_Back_Pad.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5693340

                Разрових се из нета и намерих показания чертеж в руския форум за любителите на Honda CR-V. Монтират се между пружината и горната чашка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Back_Spring_Pad.JPG
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5693338

                Руснаците ги правят от метал, но аз ги направих от техническа пластмаса - полиамид. Купих си 10см прът Ф120мм, цена ~35лв + доставка ~5лв.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Poliamid_Ф120.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5693342

                Обработката е без да се пипа външния диаметър. Размерът 22мм при мен е 30мм, съответно 37мм -> 45мм. Видът им е на долната картинка. Цената на стругарската работа е относителна, мен ме отръскаха с 20лв на подложка. Тъй че цялата галимация излезе ~80лв без да смятам труда по монтажа, тъй като го правих сам.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Poliamid_Pads.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5693341

                Монтирани на колата...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mounted_Pad.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5693339
                "

                Това е в общи линии, надявам се информацията да е изчерпателна и полезна на някой.

                Моля модераторите да изтрият предишния ми коментар с проблемните картинки.

                Коментар


                • #23
                  От: Лифт на Honda CR-V

                  Първоначално публикуван от Getca Преглед на мнение
                  .
                  Тази информация и снимки може да бъде полезна и на други колеги. Благодаря. Може ли и снимка на CR-V-то отстрани, за да се види как е стъпило след този "тунинг"?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лифт на Honda CR-V

                    По добрия вариант е смяна на пружините. За гърнетата средното и задното действително висят и това се вижда с просто око. За задното съм предприел следното решение - заварих една трапецовидна ламарина по целия долен ръб и я прихванах към фланеца. Получава се наклонена повърхност и гърнето просто се приплъзва по лесно, повдига се нагоре без да задира и след пепятствието, отново си увисва на тампоните. Доста карам по черно и след лифта нямям проблеми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лифт на Honda CR-V

                      Като гледам чертежа са много подобни на предните за витара, мога да ги направя от метал .
                      Между другото тези от началото на темата за над амортисьора пасват, вече на две коли са сложени отзад по 4 см .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лифт на Honda CR-V

                        Първоначално публикуван от mytanta Преглед на мнение
                        Аз монтирах 3,8 см задни подложки на црв 1,колата осезаемо се вдигна но предницата сега е по ниска.Смятам и отпред да и сложа едни 2 см па да видим какво ще стане.Тъй като много трудно намерих размерите ще ги постна тук,че може да са от полза на някой който е решил да вдига колата. Външен диаметър на фланеца 10,8 см , вътрешен диаметър на отвора на фланеца 5,8см ,дебелина на фланеца 3,8см ,разстояние между дупките за болтовете 8,1см, нови якостни болтове с тънка глава /мах 3 мм/ с размер ф10 и дължина 7 см.
                        Здравей колега.Понеже и аз съм решил,малко да повдигна хондата ,били споделил от какъв материал е по добре да се изработят.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лифт на Honda CR-V

                          При монтажа посочен от колегата (между пружината и чашката) има опасност (в зависимост от състоянието на амортисьорите) те да изпуснат. Това от наблюдение на две Хонди лифтнати по този начин. По правилен (за мен) и естествено по-труден е този с удължаването на болтовете и поставяне на въпросния фланец между чашката и купето, понеже така амортисьора не работи в само едно крайно положение, а по цялата си дължина.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kwQ6x.jpg
Прегледи:2
Размер:162.2 КБ
ID:5705773

                          или ако не ви се сменят болтове изработването на такива:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:096a510f402fbcdb38a49b7658b0bf11.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5705774
                          Последно редактирано от tihony; 07-03-16, 15:09.
                          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лифт на Honda CR-V

                            Тези от пети пост вече са тествани и пасват добре .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лифт на Honda CR-V

                              Горе долу 1,5 години минаха след като повдигнах колата,засега никакви проблеми.Задни подложки около 4см,предни 2см колата се изравни отпред и отзад,преди само с задните си имаше осезам наклон напред.Задните подложки са от метал,предните от пресована пластмаса,размерите съм ги дал по горе.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лифт на Honda CR-V

                                Вече намерих гума с дебелина 25мм.Колата е почти равна , но се замислям от зад , да добавя още едни 5 мм.Реших да повдигам между амортисьора и купето.Ще сменя болтовете и мисля дали леко да ги капна с електожена отдолу,дали ще се получи или трябва да са свободни?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X