Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АкУмулатор за АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АкУмулатор за АТВ

    Здравейте, не знам дали е правилното място за темата - ако не е, извинявам се..
    Въпроса ми е какъв акумулатор да търся за Shineray XY250 в смисъл колко Ah и колко А пусков ток ?
    Благодаря предварително за отговорите

  • #2
    От: Акомулатор за АТВ

    Ами виж колко амперчаса е оригиналния и размера на кутията за акумулатора с какви размери е. После отиваш в магазин за акумулатори и си купуваш. Моя съвет е акумулатора да е гелов 12Ah цената му е около 40-50лв . Карал съм с такъв китайски и на варта и китайския изкара 6 месеца а вартата година и малко и продадох АТВ-то. Аз лично съм на принципа колкото повече толкова по-добре. Така , че вземи възможно най-големия акумулатор като Ah , който можеш да поставиш на стойката

    Коментар


    • #3
      От: АкУмулатор за АТВ

      На този с който е в момента лепенките са окъсани и не се вижда, и аз мисля да взема колкото мога по-голям, но мисълта ми е колко е минимума...И да питам в тази тема за да не отварям нова... къде може да му се губи тока...ето и обяснение: Като го паля с кабели от др акумулатор (защото този е скапан вече) и тръгне да върти стартера и таблото изгасва и почва да се чува някакъв звук от бобината мисля, че е или от стартера.... на какво може да се дължи това, проблем с ел.инсталацията или просто щипките не дават добър контакт ?

      Коментар


      • #4
        От: Акомулатор за АТВ

        Незнам какъв е тоя ГЕЛОВ аку/О/мулатор за 40-50 лв. ама щом казваш...може би говориш за СУХ...
        Иначе от 9 до 12 Ah ще ти свърши работа.

        Коментар


        • #5
          От: АкУмулатор за АТВ

          5 А/ч. мисля, че е оригиналния на КТМ 525, така, че прави си сметка.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: АкУмулатор за АТВ

            Аз знам, че минимума и 6А/ч. Наскоро си купих за 50лв 7А/ч и върши перфектна работа. Но най-добре да е 7-9А/ч
            Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
            Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

            Коментар


            • #7
              От: АкУмулатор за АТВ

              Аз съм с 32 Аh има място ,а и имам лебедка...4х4 е АТВ-то

              Коментар


              • #8
                От: АкУмулатор за АТВ

                Оригиналния акумулатор е 9 ампера , става и 12 но е с обратен поляритет - тоест за да се монтира трябва да се сложи на обратно акомулатора или да се удължат кабелите .
                Последно редактирано от jorotk; 18-09-13, 19:54.
                Land rover 2.5 tdi
                0884035413

                Коментар


                • #9
                  От: АкУмулатор за АТВ

                  Оригиналният е 12 v 9 ah !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X