Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушилня - отвеждане на влагата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сушилня - отвеждане на влагата?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Или ти нещо бъркаш, или това е някаква невиждана от мен система. Принципа ........
    Куздов, не че пия по много но.... В района ти е та вземи се напъни по някое дежурство и мини през нас. В обособеното за целта помещение има две перални, две сушилни /едната е просто резерв/ и работят по много часове. И това от години. А какво пия ще ти кажа на място. Дори въздуховодът, правен някога за комин не е измазан отвътре та поне някаква изолация да се получи. Пак-духат си сушилните вътре от 94 г. на миналият век до днес.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #32
      От: Сушилня - отвеждане на влагата?

      И аз мога да препоръчам Миелетата втора употреба в кв. Левски.
      В къщи имаме една от там за 350 лв. - вече четвърта година си работи. Веднъж ходи на ремонт миналата година - излезе ни 60-ина лева и от тогава пак безгрижно.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Сушилня - отвеждане на влагата?

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Куздов, не че пия по много но.... В района ти е та вземи се напъни по някое дежурство и мини през нас. В обособеното за целта помещение има две перални, две сушилни /едната е просто резерв/ и работят по много часове. И това от години. А какво пия ще ти кажа на място. Дори въздуховодът, правен някога за комин не е измазан отвътре та поне някаква изолация да се получи. Пак-духат си сушилните вътре от 94 г. на миналият век до днес.
        Няма нужда да ми доказваш, вярвам ти. Просто съм любопитен как не е избила никъде влага и мухъл при толкова натоварено използване.
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Какво излиза - тези с терпомопа (предполагам е същото като с хладилник от компресор) са най-ефективни като разход на енергия и също така отделят най-малко топлина в помещението?
        То вътре си е цял климатик...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Няма нужда да ми доказваш, вярвам ти. Просто съм любопитен как не е избила никъде влага и мухъл при толкова натоварено използване..
          Ей сега нарочно се качих и измъкнах шланга от комина за да видя какво-що на тема влага, конденз и т.н. В момента сушилнята е тъпкана на мах с хавлиени кърпи извадени преди около 5 мин. от пералнята. Жега от хобота бол но влага йок. Пъхнах и ръка в комина- топли сухи тухли. Тайната определено е във пералнята. Вземаме перални Горение с 1000-1200 об.на центрофугиране и явно си върши работата. Лошото на тази техника е че започва да се приближава все по-близо до лошите китайски практики. При пералните основно от двигателите - износват четки. При сушилните проблемите са основно два, като и двата проблема се явяват в следствие на зверската експлоатация при нас. На по-старите сушилни горят нагревателите които са си кутийка с голо реотанче от което вентилаторът си дърпа топъл въздух, та за това съм и леко против вземането на такива втора ръка произведени незнам си кога. Отделно и разхода на ток. При по-новите модели нагревателят е капсулован и ядове на тази тема не съм имал, атделно са и по-висок енергиен клас. Механика: На всички модели основният лагер на барабана е триещ се, затворен с капаче с грес. Лошото при някои модели/Беко/ е че и втулката и оста са стоманени и се досещате сами какво се случва. На нормалните втулката е от бронз. Естествено е при едно нормално домакинство и двата вида да живеят и работят безпроблемно доста време, но при нас....Итересно е че до сега на една машина само ми се е късал ремък а той директно върти нагрятият барабан. Всички други до сега съм ги изхвърлял със здрави ремъци.
          Сега ако някой ме попита що не си взема професионална промишлена сушилня, отговорът е че най-ефтинката като за мен която съм намерил е на цена...6000 долара зелени!!!
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #35
            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

            Преди години бях купил една сушилня АЕГ Лаватерм, дърта като света за ... 20лв.
            Взех я с идеята, ако не работи както трябва или жената не я хареса, ще я дам на вторични и пак няма да съм вътре.
            Още си седи на балкона и работи по цяла зима.
            3квт, има си филтър и място за връзване към комина, но не съм го вързал. Отваря се леко дограмата и няма проблеми.
            Като я взех имаше за смяна лагери, но ме домързя и все още си огласява махалата.
            Явно има датчик за влага, като изсуши прането, продължава да върти без нагряване и трябва да се изключва ръчно.
            Щях да я автоматизирам, но като работи не ми се пипа.

            Коментар


            • #36
              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

              Малко стара тема, но няма смисъл от нова, има доста изписано и полезно в тази тема.
              Търсих някаква по нова тема, но не открих. Ако има такава моля да бъде преместен поста.

              Има ли някой който да е закупил скоро време сушилня, да сподели опит и препоръки за закупуване на машина до 1000лв.
              Като гледам повечето на пазара са от типа кондензационен тип с термопомпа, предполагам че ще е такава.
              До сега от прочетеното мисля, че тази ще е най- подходяща и ефективна.
              Ще бъде поставена до пералнята в коридора (да видим какво ще става с тази топлина и влага).

              Коментар


              • #37
                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                Абонирам се ,предстои ми покупка .
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                  Ами ние купихме Хотпойнт. 3 години не е спирала - без забележки. И не харчи ток.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                    Каква топлина,каква влага? Новите(разбирай от 5г насам),нито греят толкова,влагата се събира в съд подобен като на пералните за праха за пране.Няма никакъв проблем да е върху,под,над или до пералнята.След покупката,до една седмица ще разбереш че това ти е най-смисленият ел. уред след готварската печка в дома ти.
                    Единственият проблем с термопомпата е ,че ако скръцне хвърляш уреда(ремонта е на цената на нов).Самият прах е много фин,и пак минава между филтрите.Само редовното чистене и отлага смъртта.
                    От 3-4г ползвам сушилня вкъщи,имах Сименс с термопомпа.Хубава машина. После си взех Миеле с нагревател(по-старата технология).Разлика няма в разхода на ток.И двете правят едно и също.
                    Тия за които си мислиш са с тип коминнен отдушник,но почти не можеш да намериш от тях.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                      Имам Горение модел : D9866E
                      Струва 1300 лв. от 2 години работи при 2 малки деца и съм много доволен - сметката за ток не се усеща с нея и без нея.
                      На Горение специално само най високия клас не са китайци
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                        Абонирам се и аз да следя темата, че съм в разни главоблъсканици

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                          Имаш ли 1000лв за инвестиране,не го мислете.Каквото и да вземете,ще си изкара гаранцията.3-5 години средно по 30лв с тока на месец.Ама кефа е голям,особенно зимата.Аз моята не я спирам целогодишно.Няма такъв кеф да си извадиш чисти дрехи,прани преди една седмица,които да не миришат на улица.И най-важното,обира всички топчета,косми и влакна по дрехите.Имате ли домашен любимец,ще я оцените още повече.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Имаш ли 1000лв за инвестиране,не го мислете.Каквото и да вземете,ще си изкара гаранцията.3-5 години средно по 30лв с тока на месец.Ама кефа е голям,особенно зимата.Аз моята не я спирам целогодишно.Няма такъв кеф да си извадиш чисти дрехи,прани преди една седмица,които да не миришат на улица.И най-важното,обира всички топчета,косми и влакна по дрехите.Имате ли домашен любимец,ще я оцените още повече.
                            Обира ама и дрехите се износват х2
                            Някои се и свиват доста, дупки и други дреболии.
                            А от слънцето няма по добра дизинфекция.
                            Сушилнята според мен трябва да се ползва при належаща нужда - примерно малки деца голямо цапане и кофти време.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                              Износват,трънки.Как за три години една дреха не мръдна?
                              Ако переш с прах от два лева,ще се износват.Един течен Миеле за двама човека около 40лв тубата ми стига за една година.Цветно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Обира ама и дрехите се износват х2
                                Някои се и свиват доста, дупки и други дреболии.
                                А от слънцето няма по добра дизинфекция.
                                Сушилнята според мен трябва да се ползва при належаща нужда - примерно малки деца голямо цапане и кофти време.
                                Да, някои се свиват но първият път през нея. Дупки няма как откъде освен да ти е износено/дефектно уплътненето на вратата или да имаш паднало ребро в барабана, това при по-старите модели, в новите ребрата са огънати от самият метал на барабана. Другите дреболии не ги знам какви са. Якета, грейки и разни други с пълнеж пък стават пухкави, направо разкош. Да слънцето е дезинфектант ама какво прави градското семейство, основен ползвател на уреда със смога, прахоляка, саждите от автомобилите?
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X