Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушилня - отвеждане на влагата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сушилня - товеждане на влагата?

    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
    Сори, че в темата за сушилни, ама да питам един бърз въпрос..
    Препоръчай ледогенератор до 1000лв - 40-50 кг на 24 часа.. Че вече 4 изхвърлихме, а 5-тия след 2 седмици работа сега стой в сервиз..А уж чисто нов мамка му..
    Не мога да ти препоръчам на 100% защото го ядох и аз този. В момента го карам на лед във найлонови пликове и ми е мирна главата. Като му сметна консумацията на ток и вода по ми е на сметка.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #17
      От: Сушилня - товеждане на влагата?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ъъъъ, тя по програма ще седи в кухнята. Значи не става с отвеждане на влагата в стаята. Как да позная кои какви са?...
      Всички сушилки духат жега и влага. Тия с кюнеца, за които казва Хънтъра духат по-малко, защото голяма част от жегата отива в комина, но кондензираната влага от прането пак си остава в съда (има вариант и да ходи в канализацията). Най-ефективни са тези с хладилен компресор, ама цифрата надали ще ти хареса. А и са капризни. Всъщност, духането на жега не е толкова страшно, особено през зимата. Аз си пускам отложения старт, спирам парното и на сутринта в кухнята е Африка. Преполагам не си готов да разкъртиш цялата кухня, за да насновеш тръби и въздуховоди, затова си вземи обикновена сушилка с възможно по-голям обем на барабана. Ще бършеш конденз от прозорците, ама се преживява. 8-килограмовите са добро решение.
      П.П. И това е единствения електроуред на Беко, който категорично съветвам да не се купува. Всичките им модели са адски скапани.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Сушилня - отвеждане на влагата?

        Имам уирполл сушилня с двата вариянта ,може да събира в съд както и може да се свържи към канализацията,5.4 киловата е и топли зимата много колоритно.Ако не бъркам разделени на типове бяха два,едните по евтини другите по скъпи към 1000 лв.Конденз не съм забелязал,има го но не от сушилнята !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

          Заради бебето си купих сушилня. Взех една Миле, втора употреба с две години пълна гаранция, от един магазин в кв Левски, до който мога да те заведа. СТрува 350 лева и е с казанче. По-добре да си с него, ако няма да переш денонощно, защото се обслужва по-лесно. Има същите модели и с отвеждане през въздуховода, но аз понеже съм в панелен блок и няма как да гарантирам пътя на влагата още три етажа нагоре избрах този вариант. Той също така ще те облекчи откъм маневреност, защото иначе ще си зависим от местоположението на комина.
          Казанчето след всяко сушене се изпразва.

          Коментар


          • #20
            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

            Комин си имам, само мой е и е до сушилнята - та това не е проблем. Не е и проблем да се подвърже към канализацията.
            Както разбирам най-ефективни са тия с термопомпа, но пък струват х2 спрямо тия обикновените кондензационни?
            Кокчо, метни на ЛС моля те адреса на магазина, че не смея да те ангажирам щото нямам грам идея аз кога ще съм свободен
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

              Тези с въздуховод не отделят кондез, нямат съд за такъв, не се връзват към канал. Ползвам активно до промишлено,като време за работа, от 1994г. до днес все в един и същи въздуховод и за влага не иде реч. Ако имаше такава то да е проличало до днес, все пак два етажа над сушилнята са.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                В тоя магазин и аз ходих. Честно казано се отказах поради няколко причини.
                1. Сушилня за 350 лв. нямаше... миелета 2-ра ръка бяха на цената на новата,която купих.
                2. Изглеждаха,като съсипани от работа.
                3. Моделите са доста стари,на поне 4,5 години (поне такива бяха,като гледах)
                4. Две години гаранция,ако имаш късмет... а после ти се реве от цената на частите. Тогава мислех да взема и пералня... и се отказах по същата причнина.
                Според мен заложи на новото,ако няма някоя на цената,която казва колегата де. 350лв. е по-нормална цена,но лично аз не бих дал 800 за некое дърто Миеле,вместо за нов уред за 1000лв.

                П.С. Аз също не виждам,за каква влага става въпрос. Водата си се събира в съд,който е доста голям... единствено много топло става,ама не е страшно.

                Коментар


                • #23
                  От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Тези с въздуховод не отделят кондез, нямат съд за такъв, не се връзват към канал. Ползвам активно до промишлено,като време за работа, от 1994г. до днес все в един и същи въздуховод и за влага не иде реч. Ако имаше такава то да е проличало до днес, все пак два етажа над сушилнята са.
                  Или ти нещо бъркаш, или това е някаква невиждана от мен система. Принципа на всяка сушилня е един и същ - два въздушни потока, топъл и студен се пресичат в топлообменник (по-скоро пита, върху която се отделя конденза). Един вентилатор надува горещ въздух (който си циркулира вътре, не излиза от машината) през барабана и прането и минава през питата. Същата пита се обдухва от външен студен въздух, за да може да стане магията със сушенето(влагата от горещия въздух кондензира в охладените тръбички и на гравитационен принцип се стича в съд, от който с помпа или пак на гравитационен принцип отива в друг съд или в канала). В твоя вариант този въздух (който се е нагрял и овлажнил до известна степен) не отива в помещението, а в комина. Но конденза от прането се отделя с другия въздушен поток и трябва да ходи някъде - в резервоар или в канала. Малко по-различна е работата, когато сушилката е с компресор, но принципа е същия.
                  п.П. Като се замислих, има вариант и да не кондензира в машината, ама в този случай това ще е една проста духалка на жега в барабана и директно в комина. Там неминуемо кондензира и водата си се стича по стените му надолу с всички последствия от това. Освен, че е ужасно енергоемко(все едно да си закачиш прането на простора и да пуснеш калорифер да го обдухва, с разликата, че се джурка в барабана), тая влага в комина няма да се отрази никак добре на помещенията около него. При теб може и да не личи, ама в една кооперация сигурно ще има осезаем ефект (ако въобще има комин де, че те масово са бутнати за се изкопчи още един квадратен метър). Все пак при сушене на десетина кила мокро пране се отделят поне едни 3-4 литра вода.
                  Последно редактирано от kuzdov; 16-09-13, 00:27.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                    Четвърта година с Бош 8кила никакъв проблем .Сложил съм я върху пералнята за да не се и измаря женатас казанче е за водата и зимата е далавера -става САУНА вътре а банята голяма.
                    Миле не ти препоръчвам -каквото съм взел все съжалявам,МНОГО скъпи части!!!
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                      Какво излиза - тези с терпомопа (предполагам е същото като с хладилник от компресор) са най-ефективни като разход на енергия и също така отделят най-малко топлина в помещението?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                        Излиза, че трябва да питаш жената, ако искаш да ти е мирна главата. Аз така направих и са копче не може да ми каже, ако има някакъв проблем

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                          Тва с жената е ясно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                            Моята само духа топъл въздух, а после - в комина, не отделя никъде вода, има си филтър за мъхчета и не запушва шланга.
                            Не яде много ток и не прави жега в помещението, което е 1,5х1м. Даже съм я качил върху пералнята, че място йок.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Моята само духа топъл въздух, а после - в комина, не отделя никъде вода, има си филтър за мъхчета и не запушва шланга.
                              Не яде много ток и не прави жега в помещението, което е 1,5х1м. Даже съм я качил върху пералнята, че място йок.
                              a/s/l или иначе казано марка, модел, енергиен клас?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                                Марка - гадна върлпулска. Клас А, дърта - на 5 години, не отделя никъде вода, няма легенче, казанче, кофа, само топъл въздух в комина.
                                Заклеам се !
                                ПП. Няма и програми - само механичен часовник, с времето се научаваш кое за колко време да пуснеш.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X