Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газо-дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газо-дизел

    Здр колеги,пускам тази тема за повече инфо за газо дизела.....аз имам пажеро 2,5 тди и съм започнал проекта.предполагам темата ще е от полза за много хора....

  • #2
    От: Газо-дизел

    Има такава тема
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11675

    Коментар


    • #3
      От: Газо-дизел

      Първоначално публикуван от mitko_pi4a Преглед на мнение
      Здр колеги,пускам тази тема за повече инфо за газо дизела.....аз имам пажеро 2,5 тди и съм започнал проекта.предполагам темата ще е от полза за много хора....
      Ако ще е обикновеното обогатяване на дизела с гас/пропан-бутан или метан/...вече е правено многократно.Аз самия си карам вече 10 000км. Тераното с метанова уредба.
      Ако обаче...ще е нещо по-различно,като газифициране с използване в последствие на около 3-5% дизел колкото за искра...това е нещо различно и ще е интересно!
      П.П.Съвет...ако ще е първото-т.е. само обогатяване,те съветвам да се спреш на използване на метан,а не на пропан/бутан...Пропана има лошото свойство да се самодетонира и го прави при голямо предварение .От там и убийствено чукане на аванса с всичките му последствия и съответно пък...се принуждаваш да ограничаваш подаването на пропан в системата.
      За разлика от него метана не се самодетонира.Пали се едва когато се възпламени горивната смес в горна мъртва точка.Другото което само съм чувал обаче е...,че метана е по-добър за изгарянето на дизеловата горивна смес от пропан/бутана...
      Затова аз се спрях на метан...
      Успех в начинанието!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X