Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ !!! Нападна ме Шими!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ !!! Нападна ме Шими!

    Здравейте колеги,

    Съвсем пресен съм във форума. Моля да ме извините, ако дублирам темата, но разгледах обстойно настоящите теми и не открих /не твърдя , че няма/ отговор на въпросите ми.

    Сдобих се преди седмица с GRAND 2 2000 г. 3,1 . Тъй като натиснах търгаша за цената, останаха малко парички за готино обслужване. Смених всички консумативи, промихме мотора, смених маслата на дифовете и скоростите. Закупих цялата предница. Сменихме кормилните накрайници, тампоните на долните щанги /носачи, тампоните на щангата , която държи моста към купето и още едни тампони на някаква щанга. Тъй като го правех поетапно /сменям - тествам / преди смяната на тампоните на щангата която държи моста към купето, се появи нещо наречено във форума Шими. При 60 км/ч и минаване през лека неравност цялата предница изпадаше в резонанс... ужасен резонанс... сменихме тампоните на въпросната щанга и нещата се оправиха. Покарах го няколко пъти / около 40 км/ и беше идеално... стабилен доколкото е стабилен тоя джиБ )) върви и тн. Днес сменихме и тампоните на предните горни щанги или носачи /едни им викат тъй, други тъй ))/ и отново съм пред нервен срив.... вдигаш 80 друсва и .....Шимииииии.... След последният ремонт и волана стои на една страна.... Така нареченият майстор, каза да си смеря предницата и щяло да се оправи...защо ли не ми се вярва.... По предницата остана несменено само биалетките, и амортисьорите... тампоните на амортисьорите са доста зле... имат луфт... Джипа не е каран дълго време и може би заради това тампоните са деформирани в едната посока и идиотите търговци или некой арабски италианец са заврели по едно болтче "Да не тропа" )). Но това не му пречеше преди днес... нямаше вибрации и с тия амортисьори. Моля за съвет: да сменя и тях и да регулирам предницата , може ли това Шими да се реши наистина само с реглаж на предницата или просто какво да направя... И голямата ми молба: дайте координати на МАЙСТОР , който се е сблъсквал с този проблем... да го решим .... Много благодаря за търпеливото четене на тъпото ми обяснение, но не съм спец по тази част.

  • #2
    От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

    Обади се на Дядо Владо, а ако си от София направо иди !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

      много искам да му се обадя....ако някой даде и телефон

      Коментар


      • #4
        От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

        Здравей, има специалисти които ще ти кажат какви са възможните проблеми. Димата, Дядо Владо и други. Аз също се допитвах до тях и от други специалисти стигнах до заключението, че проблемите за този резонанс в който изпадаше и моята таратайка са следните:
        1. Напречна щанга - trackbar;
        2. Четирите накрайника на горна и долна кормилни щанги;
        3. Хоризонтален амортисьор (демпфер);
        4. Луфт в кормилната кутия и други..... някой даже препоръчват, смяна на гуми и джанти


        Волана ти се е изкривил след смяна на накрайниците. Задължително трябва да минеш регулировка на предницата. Накрайниците от едната и другата страни са с противоположни резби и с въртене на кормилните щанги се нагласят гуми, волан, допустим луфт и тн.
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • #5
          От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

          Първоначално публикуван от Taurus76 Преглед на мнение
          много искам да му се обадя....ако някой даде и телефон
          Ама голям си мързел, не ти се чете..0877 17 07 27
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

            А, и аз съм писал същото - Димата и Дядо Владо, няма да те върнат - и кафе черпят и всякакви проблеми оправят...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dempfer_1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5517998
            Виж само какъв демпфер ми избаца Димата, за чудо и приказ... Не прочетох, че си сменял и това, така че направи го, преди да регулираш предницата!
            Последно редактирано от Savador; 12-09-13, 19:34.
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #7
              От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

              А какъв размер са ти гумите.И еднакви ли са.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Ама голям си мързел, не ти се чете..0877 17 07 27
                Не е до мързел... новак съм още... не съм се ориентирал... както са казали хората цел живот е*и - учи ))много благодаря за телефона...

                Пропуснах да спомена че и демпфера е нов и сменен)) Благодаря ! Ще звънна на Дядо Владо))

                Гумите са 245 / 70 / 16 и са еднакви... нямаше никакъв проблем преди да сменим тия скапани горни тампони
                Последно редактирано от Паджеровод; 12-09-13, 21:05.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                  Отговаряш си сам.Скапани горни тампони.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                    Първоначално публикуван от Taurus76 Преглед на мнение
                    Пропуснах да спомена че и демпфера е нов и сменен)) Благодаря ! Ще звънна на Дядо Владо))
                    Колега, щете помоля, като звъннеш на Владо и Димата и като открият нещо друго пиши да знаем, защото вече ме озадачаваш. Сменил си всичко и още да ти тресе, това е странно. Имах го същия ефект и бях при Владо. Даже преди да отида, на магистрала Хемус, при 80 км/ч щях да падна от виадукта, така тресеше моя курник, но с един накрайник и демпфера, дето го виждаш на снимката се пооправи...избра го Димата, по як е от предишния. Но ефекта още го имам - съвсем слабо при натискане на спирачки и неравности. Аз съм от Горна Оряховица и си ремонтирам колата в тукашен сервиз - много добри специалисти, видяха още един накрайник за смяна и мисля, че като сменя и него, ще се оправя съвсем. Но съм с дясно управление и този накрайник го няма никъде (тук в БГ). Както и да е - пиши какво открихте, главини, лагери или нещо друго...???
                    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                    O8867З7I78

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                      Един накрайник е достатъчен за шими. Един хлабъв болт също.
                      Между другото имам един излишен накрайник за обратен волан.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Между другото имам един излишен накрайник за обратен волан.
                        Трябва ми горен ляв, за дясно управление. Ето на снимката комплект за RHD:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:накрайници.JPG
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5518267
                        На снимката горните два, са ляв и десен за долната щанга (те са стандартни за ляво и дясно управление). След тях е този дето се захваща за питмана на кормилната кутия (и той е стандартен). На мен ми трябва най долния от снимката (52088512), който е горен ляв за дясно управление. Ако твоя е такъв и е нов, пиши ми на лично!
                        Извинявай, че обяснявам подробно и със снимка, знам че разбираш, но два пъти връщам поръчки, щото все ми пращат различни!
                        Последно редактирано от Savador; 14-09-13, 19:38.
                        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                        O8867З7I78

                        Коментар


                        • #13
                          вибрациите се появиха след смяната на горните тампони. До тогава ги нямаше.

                          разбира се , че ще ви държа в течение... дано се преборим.... но както казах първо ще сменя и амортисьорите... после реглаж и тест.... и ако още има проблем - Дядо Владо))...разбира се добре въоръжен с лимонени резанки и дупенца)))
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-13, 21:27.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                            Имах подобен проблем с XJ-я ,който се появи след смяната на трак бара.След дълго лутане в проби се оказа ,че е изпуснала резбата на един от болтовете, държащ кормилната кутия.Освен това вследствие на "шимито" беше леко деформирана рамата в зоната под главите на болтовете.След подмяната на болта и поставянето на по-широки подложки/планки/ нещатата се оправиха.При мене беше така.Частен случай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ !!! Нападна ме Шими!

                              Има ли ШИМИ, значи има луфтове някъде.Сменил си почти всичко, но не и шарнирите на моста (до главините), те са най-честия причинител на ШИМИ ! "МАЙСТОРИТЕ" трудно определят като разбити, защото са свикнали да бъркат с разни щанги, а при тези коли този номер не върви!!! Най-лесният начин е да повдигнеш моста(до колелото което те интересува) и да следиш горния шарнир дали няма да мръдне(спрямо главината) в момента в който гумата се отлепя от земята, а най-сигурният начин е да разкачиш главината от моста и тогава да ги провериш. Долния трябва да се върти на всякъде, но не съвсем свободно(тук съм имал случай- както си върви стегнато и започва да пада пръст от вътре, после луфтове зверски...) , горния шарнир не трябва да мърда на никъде(той има малко ход навътре- навън, но не и на ръка).
                              Имам Wrangler и Гранд Чироки, Вранглера е с 33/12.5 гуми и беше чудо, това сняг или кал да остане по джантите...ще ми скъса ръцете, миналата година му изрязах всички оригинални захвати между шасито и мостовете, пуснах му дълги носачи(80см.) , четири линково окачване отзад панхарда(диагоналната щанга) е със съвсем друго захващане, съвсем прав и с по-малък ъгъл, 4 коилоувъра и други дреболийки ! От тогава ШИМИ няма, без значение има ли нещо разбито по предницата дори и без демпфер!!!

                              Ако те интересуват амортисьори, обаждай се имам комплект оригинални(втора употреба) Също така произвеждам амортисьори всякакви дължини на 2" и 2.5" дебелина, с каквато твърдост си пожелаеш!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12100026.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5519987
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X