Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

    Помощ за нисана ми колеги , аз съм от малък град и никой неможа да го прочете , дори КТС който е бошов каквато е електрониката на нисана .
    Изключих буксата за свободна скорост както ме посъветваха , почистих егр-а проверих вакум регулаторите , почистих дебитомера , но един ден върви един ден не върви , до 3000 км умира и ако го напъна много и светка чека , след като го загъся 3 , 4 пъти пак изгасва , направими впечатление , че като мина през локва понякога светка , ако можете да ме насочите къде да проверя ще съм ви благодарен ...

  • #2
    От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

    Другото което забелязъх е че маркуча на турбото май май не е много надут при подаване на газ...

    Коментар


    • #3
      От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

      Първоначално публикуван от yanko Преглед на мнение
      Другото което забелязъх е че маркуча на турбото май май не е много надут при подаване на газ...
      То от турбината..или върви или не върви...Няма такъв момент един път да е наред,а един път да е проблем...
      А..провери ли горивен филтър и въобще горивната система за подпушване...Може да дава подобни признаци при подпушена такава!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

        Първоначално публикуван от yanko Преглед на мнение
        Другото което забелязъх е че маркуча на турбото май май не е много надут при подаване на газ...
        Как го гледа маркуча на турбото? Някой караше с всичката газ, а ти през това време беше под капака при двигателя стискайки маркуча на турбото?

        Турбото на място няма да ти вдигне налягане, колкото и да се напиняш върху педала на газта. Трябва натоварване - например при ускорение или баир и натиснат доволно педал. Тогава има достатъчно газове за да завъртят достатъчно турбото за да може то да създаде налягане и да надуе маркучите.

        Без да го прочетете какви грешки си е натрупал ще ви е трудно. Чете се и с кламер по мигането на лампата - описано е и в TecDoc и в сервизното ръководство за джипката ти (някой ако има картинката да я постне че не ми се търси пак). Ако нямаш сервизно ръководство за Patrol, може да гледаш и това за тераното - буксата е е същата, и процедурата за четене на грешки през лампата предполагам е същата.

        Впрочем никъде не си споменал "Нисана" кой модел е. Тоя мотор се слага поне на 2 модела.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

          Колега, дебитомера как го почисти?
          TOYOTA LAND CRUISER 120
          OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
          YAMAHA TDM 850 4TX

          Коментар


          • #6
            От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

            патрол 2002година 3000DI 158 коня, дълга база... Как се чете с кламер...
            Дебитомера го почистих с TRW обезмаслител под налягане ,,, Благодаря за помоща момчета ...
            Последно редактирано от yanko; 11-09-13, 12:19.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

              А от горивен филтър може ли да ми светва понякога чека ... ?

              Коментар


              • #8
                От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                стига до 3000 оборота и започва да се мъчи понякога , сякаш карам на ръчна или дърпам платформа и ако го напъна така светва чека , А понякога си върви само му е малко труден старта ,,, Набере ли върви си ...

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                  Дебитомера с много голяма вероятност го пиши бегАл.

                  Как се чете - свали си TecDoc или сервизното ръководство за терано със същия мотор. Има картинки вътре. Има го поставно и из форума много пъти.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                    И аз си мисля че е дебитомера...щом светка и чека...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                      А ако го прави на 3 дена веднъж пак ли е дебитомер ... Да сменям ли горивен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                        Просто пробвай с друг дебитомер. Еднакви са с терано 2.7TDI и ZD30(това е твоя двигател), в BOSCH-овския им вариант.

                        ...и за маслен филтър (за какъвто и да е впрочем) не бих купувал Clean. Поне при другите двигатели (2.8 на патрол и 2.7 на терано) хавата с маслените филтри е: оригинален, MANN (което е същото като оригинален), и толкоз. Возилото ми с едното качва маслото за под секунда, а с останалите преди смяна за 5-6.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                          Първоначално публикуван от yanko Преглед на мнение
                          А от горивен филтър може ли да ми светва понякога чека ... ?
                          Може можее...На мен лятото точно по тази причина ми светна и ми отряза оборотите.Изписа като грешка инжектор/умна дюза -проблем/,но...оказа се подпушен от качествено гориво горивен филтър и замазана цедка на входа на ГНП-то/всичкото чистено и сменявано преди 4-5мес. и макс 1700-1800км. пробег/.Симптомите бяха първоначално при 2500об. и нагоре изведнъж светваше чека и отрязваше оборотите до макс 2200-2300...Изчиствах грешката и отново си вървеше както трябва докато не се вдигнат оборотите на малко под 3000 и...хайде отново...
                          Според мен пък...няма да излезе дебитомер.
                          При проблем с дебитомера :
                          1.Джипа няма да върви хич.Това ще е постоянно и едва ли ще го прави на няколко дни.Усещането е все едно машината е станала 20к.с.
                          2.Чека няма да свети/при мен при проба на дебитомер на приятел и то неработещ на 100%...просто едвам вдигнах 40-50км. и потеглянето беше много трудно,но чек не е светвал!!!/.
                          Та според мен...започни от някъде...примерно от профилактична подмяна на горивен филтър,продухване на маркучите към резервоара с компресор или с помпа ръчна дори става,проверка и почистване на цедката/ако модела има такава,че не съм запознат/ на входа на нафтата в ГНП-то.
                          След като си сигурен,че там всичко е наред,а проблема остава...продължаваш напред с дебитомер и т.н.!
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 11-09-13, 17:20.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                            Любо, не говорим за терано 2.7 а за патрол 3.0. Просто двата мотора нямат нищо общо, освен еднаквия дебитомер, за да се правят съпоставки кога какво свети на базата на опита ни с терано 2.7.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

                              Моя джип като му изключа дебитомера свети чекс дефакто ако е изгорял пак ще свети ... Не знам дали да сменям ли филтрите и да продухвам ли цедките?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X