Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мотокар/Перкинс двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с мотокар/Перкинс двигател

    Здравейте колеги!
    Имам един отличен мотокар Линде. От една година обаче не мога да го използвам по следната причина:
    След загряване до работна температура двигателя не се форсира, като че ли се дави и вследствие на това върви на тласъци и дори гасне. Повиках за помощ от сервиза на Линде в Пловдив и след оглед и тестове ми обясниха че е за смяна помпата/хидравлична/ на цена от 5000 Евро без труда.........и този вариант отпадна. В края на краищата не искам още един мотокар, а ремонт. След доста консултации изпратих помпите в завод "Хидравлика Казанлък" и там бе направен основен ремонт на двете помпи и по уверението им вече всичко е наред/имало дребни проблеми-отстранени/
    Монтирахме обратно и .........пак същото. Започнах внимателно да наблюдавам работата на отделните възли и агрегати и установих, че всъщност двигателя при загряване не иска да се форсира, става муден, дори при натоварване понякога гасне. След изстиване всичко е наред. Пали отлично. сменихме всички филтри, наляхме свежо гориво, добавихме и масло-10% и проблема си остава.
    Машината е в Бургас и ако някой може да помогне със съвет или местен специалист, да помага.
    Мотокар: Линде Н40
    Двигател: Перкинс/ помпа Лукас
    Благодаря на всички отзовали се предварително!
    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

  • #2
    От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

    Нямам идея за въпросния вид мотокар. Никога не съм се занимавал, но на мене проблема ми пролича на проблем в двигателя. Най-вече в предварението на помпата. При леките автомобили, механичната помпа лукас има допълнителна система чрез която се прави предварение за стартиране на студен двигател. Това предварение обаче след загряване на двигателя, при работа на празен ход, го кара да поддържа по-високи обороти. Ако не сработят вътрешните механизми за намаление на предварението, при най-малкото натоварване падат оборотите и на двигателя не му достига мощност. В някой случай гасне. Едно тестване на Горивонагнетната помпа е 50-100лв в зависимост от сложността на демонтиране и монтиране от машината. Предполагам че на перкинса не е с ремъчни шайби и демонтирането е много просто. Поне на българските перкинси беше така.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

      Роторна или редова е помпата?
      П.С. За ГНП питам.
      Кольо Динев

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

        Колега я цъкни една снимка на двигателя , че много ме съмнява да е стария перкинс и то монтиран на линде . Ако е стария ,при мен има много двигатели (работещи ) и ще ти дам помпа за проба ,имам и редови и роторни на лукас
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

          Помпата вероятно е за елементарен ремонт. Не си попаднал на човек с нужната квалификация. Много вероятно най-добрата ти следваща стъпка е да я пратиш на проверка.
          Ако е роторна, вижте лопатките на помпата вътре в ГНП. Пиши модела на лукаса, пише го на него или по книгите.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130813_182243.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5517803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130813_182324.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5517804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165625.jpg
Прегледи:1
Размер:215.3 КБ
ID:5517805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165635.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5517806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165647.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5517807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165704.jpg
Прегледи:1
Размер:193.5 КБ
ID:5517808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165716.jpg
Прегледи:1
Размер:229.8 КБ
ID:5517809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130815_165725.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5517810 Снимал съм почти само помпата и леко двигателя. Дано да стане ясно кой модел е, ако не утре ще направя още снимки.
            Днес поръчах и утре ще монтирам нова подкачваща помпа за да елиминирам и този проблем....
            За съжаление не се вижда нищо на планката на ГНП и не зная кой модел на Лукас е .
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

              Lukas DPA е май, отдавна не съм пипал такава. Има комплекти за ремонт по магазините, вземи си оригинални, ако ще се прави. За да се види всичко нужно е достатъчно и трябва да изчегърташ внимателно синята табелка замазана с боя, от първата снимка.
              Само по спомени се сещам, че в задния край на помпата има пластинчата помпа, която май е с пластмасови лопатки. Ако са тези, за които си мисля, те се износват или леко поначупват по краищата. Само смяната им често помага много. Но трябва да се мисли за преглед и настройка, а ако излезе лесно - късмет.
              Подкачващата помпа отстрани на блока осигурява гориво до филтъра. Вътре в горивонагнетателната помпа има друга помпа, пластинчата, тя пък създава определено и контролирано налягане вътре в ГНП. Чрез това налягане проработва цялата машинария нататък и ако лопатките не работят повече от някакво допустимо положение се стига до лоша работа на двигателя.
              Трябва да си припомня стари неща за повече писане.
              Последно редактирано от lodkar; 11-09-13, 21:04.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                Защо не му замерите и една компресия ?
                Това е Перкинс 4 с роторна помпа Лукас .Части има и в моето мазенце и за основен ремонт (гарнитури , ризи ,бутала,филтри и т.н.) и помпи и аз не знам още какво
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                  Oт компресия не глъхне на топло. Но се сещам за клапани и хлабината им...??

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                    С компресията се издават и клапаните а и ако е почнал да задира и това излиза на яве . Мен един такъв чук ме направи на луд докато не му боднах манометъра ! Същия тоя мотор го слагат и в Деу Люблин май беше и там беряха доста ядове със задиране на буталната група и подобни симптоми !
                    Дано да излезе помпата защото се намират и ремонтни комплекти при поляците а и не са особенно скъпи
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                      Когато започне да ти прави номера, залей главата на помпата там ,/където излизат тръбите/ с вода , охладия. Ако се оправи ,заначи е за смяна елемента - просто се е износил и не подава нужното налягане на дюзите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                        Оригинални комплекти трябва да има в Косер, по 30-40 лв.
                        В "главата" няма "елемент". Буталцата са две и са вътре в търбуха някъде, по средата се падат. В главата, това с тръбичките за високо налягане, е пластинчатата помпа и разпределителя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                          Прав си. Така е. Унесох се и за момент забравих, че е роторна. Но това не означава ,че действието "охлаждане " няма да диагностицира проблема.А възможно е и лагерите да са дали фира , част от отломките да попадат в щифтовете и да пада налягането. Ако проблема е в турбинката , то двигателя няма дори да запали студен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                            Но може разпределителят да се е износил и при загряване да не упътнява. Тогава пробата с маркуча студена вода ще подейства.
                            Само си разсъждавам, за това не съм питал или чувал никой.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с мотокар/Перкинс двигател

                              Смъкни си помпата и я носи на диагностика. Ако не е в ред я отремонтирай.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X