Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Здравейте колеги,

    За времето което съм прекарал в този форум съм сигурен, че тук са хора максимално запознати (и не чак толкова, но пък ентусиасти) с джипи от много марки.
    Както някои може би знаят имам ЛК90 (от снимката) който е с много модефикации и е уникален, но ми трябва по-голяма джип (естествено Тойота) и се замислям за покупката на 150. Сега имат добри оферти за новите автомобили тъй като излиза декември фейс-лифт.
    Интересувам се от мнението ви относно ЛК150 (с адаптивното окачване - AVS). Знам че ще получа компетентни мения затова и питам тук. Интересуват ме отзивите за него до момента (вече 3 години е на пазара), слаби/силни страни. За жалост нямам познат с такъв и единственото време което съм прекарал в тая кола е в шоурума и не са достигали никакви отзиви до мен.
    Благодаря ви предварително!

  • #2
    Re: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Имам 2-ма близки с такава Тойота, и двамата не са особено доволни. Слаб мотор, автоматик само с 5ск, люлее се по завоите и има някои недомислици откъм функционалност. Едната нещо се счупи и почна да вози като каруца и в момента чакаме да видим каква е диагнозата.

    Плюсове има много: тиха е, вози добре, голяма е и удобна за каране, има 7-места(ДДС) и голям багажник. Сигурно ще излезе здрава. Държат високи цени на старо. Аз бих взел едногодишна 200-ца за тия пари, защото 150-ката просто няма грам тръпка и характер. V8 с две турбини + 6 скорости е много по-убедителна комбинация.

    Пак лично мнение - ако няма да се кара по черни пътища, изобщо няма смисъл от тези 2 Тойоти, а по-добре някой СУВ без рама, бавни и цели мостове.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Ако имаш възможност вземи ТЛК 200. Много по-добра от 150, с по-мощен мотор, 6-степенен автоматик (докато на 150 е 5-степенен), вади по-добра визия и е по-просторен.

      П.С.- Колегата отгоре е написал долу-горе същото, но сме писали на едно.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Двамата колеги изчерпват темата.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Защо никой не споменава,че ТЛК200 харчи двойно повече и обслужването е пак по две?

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Е то щом ще купува ново, явно не го бърка някой лев горница. Пък и дето се вика веднъж се купува, ако е гарга да е рошава

            + 1 за ЛК200

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              ... явно не го бърка някой лев горница. ...
              Тоя "някой лев" са бая левове, и изобщо , въпроса е относно качествата на 150-ката, а не какъв ТЛК да бъде!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                Мерси за отговорите. Като цяло ТЛК200 ми е някакво много голямо. Много. Тежко е и аз както патувам много разхода му не ме задоволява много много. Покарах едно ТЛК200 няколко дена и не останах впечатлен като цяло. Градско е голям и тегав за маневриране. Ускорява добре за такъв джип обаче не спира. Хич дори. Пък за разхода да не говорим. Аз под 18 не съм го свалял. Извън града се даржи добре ама се лашка много. Разход към 14 и не останах впечатлен като цяло. Да просторен е но само това според мен.

                ТЛК150 дават че има адаптивно окачване с някаква система за клатушкането и уж стоял добре. Незнам как се представя чесно казано но обещаха от Тойота да ми дадат един за 2-3 дена малко да покарам да видя как е и ще драсна някой ред.
                Не ме притеснява факта че е с 5-скорости (няма да се движа с 200км/ч) ама незнам дали няма да е шумен тоя 4-цилиндтов мотор. Способността му при изпреварване (ускорение) също ми е фактор.
                На габарити е супер, най-голямото оборудване има повече от всичко за една кола пък и след години ще се представя добре в гората.
                Когато излезе ТЛК120 Тойота предлагаха чип-тунинг техен и важеше гаранцията. От 170коня го правеха 204. Сега като е същия мотор и са го надули до 190коня, при слагането на чип (Тойота не предлагат за ТЛК150) дали ще се отрази много негативно?

                Коментар


                • #9
                  Re: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Ако 200 не ти е харесала, имай предвид, че 150 е по-зле по всички показатели. 200-цата е по-стабилна и ги има всичките системи като при 150. На дължина и височина са подобни, но 200-цата е доста по-широка, то се усеща като влезеш вътре. Разликата в разхода не е по 2, а по-скоро 2 литра. Спирачките според мен са си ОК, просто усещането е малко кофти, все едно предницата потъва, но при 150ката не са по-добре. Продължавам да не виждам нито един плюс на 150-ката, освен цената.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    Абе вие я искарахте 150- та голяма талига ,стига колата е перфектна и като визия ,возия,проходимост ,икономия,динамика при изпреварване !!! Ама дали няма да ми е много шумна ? Какво значи шумна всеки има граница за шум ,за един е шумна 120та 3.0 д4д за мен е много тиха , караш и преценяваш елементарно !!! За мен 150 е колата http://www.youtube.com/watch?v=0msPb...endscreen&NR=1
                    Последно редактирано от jazz29; 11-09-13, 13:01.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      Когато адаптивното окачване се включи на "спорт" не клати на магистрала или път със завои.
                      Иначе на "комфорт" вози много приятно и меко особено по нашите пътища с много неравности и кръпки.
                      Колкото до разходите не са по две, а са с 20%~30% повече за 200.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Покарах 150 малко. Да не върви много, двигателя си бучи като го натиснеш. Сичко ок до тук. Много ми хареса. Обаче бях с брат ми и той се вози отзад и каза че седалките вибрирали много. Направихме още едно кръгче, като аз се возих отзад и мамка му така си е. Те са на шейни да се местят напред и назад и вибрират доста кофти. Е това ако ми даде съвет някой как да го оправя или да се оправи отивам и го взимам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                          Покарах 150 малко. Да не върви много, двигателя си бучи като го натиснеш. Сичко ок до тук. Много ми хареса. Обаче бях с брат ми и той се вози отзад и каза че седалките вибрирали много. Направихме още едно кръгче, като аз се возих отзад и мамка му така си е. Те са на шейни да се местят напред и назад и вибрират доста кофти. Е това ако ми даде съвет някой как да го оправя или да се оправи отивам и го взимам.
                          Това е странно. Да не би да не са били добре заключени за пода?

                          Иначе си е вярно, че ТЛК му трябва на човек, които наистина ходи по черни пътища от време на време или много държи зимата дори в неутъпкан дълбок сняг да може да минава навсякъде, иначе с тази рама и цял заден мост си е тромава и по-тегава на асфалт от СУВ-овете

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                            Аз харесвам истински джипове. Не тия тъпи СУВ-ове. Писнало ми е от тях. Уж джип, уж кола и накрая нищо. Да върви и тва му е само. Колко срам съм брал зимата по ски не е истина.
                            За тойотата сум готов вече на 99% само тия седалки ме притесняват че ми се налага да возя отзад няма начин.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                              Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                              Аз харесвам истински джипове. Не тия тъпи СУВ-ове. Писнало ми е от тях. Уж джип, уж кола и накрая нищо. Да върви и тва му е само. Колко срам съм брал зимата по ски не е истина.
                              За тойотата сум готов вече на 99% само тия седалки ме притесняват че ми се налага да возя отзад няма начин.
                              Това със седалките няма как да е така, както го описваш, освен ако нещо не е било наред с тях, може да не са били заключили добре механизмите или нещо да е било повредено.
                              Иначе хубавото на Крузера, е че е от малкото истински джипове, които се справя много добре на асфалт.
                              На мен особено ми допада мекото окачване, което може да се регулира за по-стегнато поведение по бързи завои и магистрала.
                              Последно редактирано от TLC14; 12-09-13, 16:31.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X