Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Пауър бокса "превежда" командите на екуто и добавя мощност и ВМ до 20-25%.
    Софта на екуто не се пипа!
    Разкачаш и си отива на стария режим.
    ДПФ не се маха с пауър бокс!!!

    Чип тунинга сменя софта (понякога цели чипове) на екуто и добавя според програмата повечко мощност и ВМ, маха ДПФ.
    Чип тунинга направен некадърно може да доведе до необратими последици за екуто.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #92
      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Дайде фирма , която прави чип тунинг на Denso компютри - променят горивните карти и т.н. Аз все си мисля , че още няма такава.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #93
        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Няма такава в Бг.Остави това коети ти разправят тук,или фирмите за тунинг.Коли с Denso,само от завода производител.

        Коментар


        • #94
          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
          Да за 150-ки има от Тойота пак. Какво разбирате заводски чип? Тойота правят и чипове ли? Ами НЕ точно. Истината е, че Тойота БГ зимат оферти от няколко фирми за "Power box"-ове и срещу 1800лв. в Тойота получаваш "заводски" чип.
          Поне при 120ките с 1KD мотор нямаше такова нещо, за сега не мога да кажа. 1KD от 120 работи добре само с тойотовския чип, който не се прави от местни оферти, гарантирано. Който не вярва, може да си направи бърза справка при Траян в Бояна. Него го викат на 10тина дена горе на Цариградско да оправя коли с такива чипове от местни Power Box-ове.

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Няма такава в Бг.Остави това коети ти разправят тук,или фирмите за тунинг.Коли с Denso,само от завода производител.
          Аз съм на същото мнение.

          Коментар


          • #95
            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Поне при 120ките с 1KD мотор нямаше такова нещо, за сега не мога да кажа. 1KD от 120 работи добре само с тойотовския чип, който не се прави от местни оферти, гарантирано. Който не вярва, може да си направи бърза справка при Траян в Бояна. Него го викат на 10тина дена горе на Цариградско да оправя коли с такива чипове от местни Power Box-ове.

            Това казвам и аз, ама на..манталитетеца пуст български, то неслучайно циганите взеха да викат "българска му работа", дадеш 100 хиляди за нова кола, ама ти се свидят 2 за чипосване.."Мене ли че ме цакат тия тарикати от Тойота, я при бай Пешо у гаража, той ги разбира тия работи..."..и после " олеле гръмна мотора, а гаранция не признават"...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #96
              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              По-лесно е да се говорят глупости из форумите,та видиш ли как бай Ставри с два кабела и съпротивление на тях,вдига 50 к.с.
              Това да се пренаписват горивни таблици,не е майтап работа.При некачествено изпълнение го разбираш веднага.При по-малко некачествено до 10 000км.
              И в двата случая потърпевш е собственика.

              Коментар


              • #97
                Здравейте колеги от днес вече съм с чип и премахнат DPF. Колата по данни след чипа е 228hp 508NM. Мога да кажа че разлика има и то голяма и не само в горивото а и във вървежа. Та да споделя. На утиване към София както и предните пъти (аз, съпругата и детето) карам в нормите 90км а на магистралата 120-130 км стигам и гледам среден разход 13/100 и осещам как колата се мъчи. След манипулацията на връщане пак на магистралата 130 а след нея 100-120 и стигам до вкъщи и гледам 9.4/100 и направо не мога да повярвам. Колата се осеща че и е леко не я натискам. DPF-а беше счукан и разместе но това няма как да се знае без да го отвориш. Всичко мина доста добре. Все едно карам нова кола. Ако има въпроси пишете. Поздрави и всичко хубаво.

                Последно редактирано от CarTest™; 19-03-16, 21:00.

                Коментар


                • #98
                  От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Дано всичко да е ОК.С интерес следя темата.Давайте периодично информация какво се случва с колата.Иначе къде махнахте DPF-a , колко взеха(ако не е тайна естествено) и другото което е интересно , след демонтажа задържаха ли го или го върнаха(за DPF-a става въпрос)?
                  Успех и дано всичко да е безпроблемно

                  Коментар


                  • #99
                    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    Първоначално публикуван от Tchibo Преглед на мнение
                    Дано всичко да е ОК.С интерес следя темата.Давайте периодично информация какво се случва с колата.Иначе къде махнахте DPF-a , колко взеха(ако не е тайна естествено) и другото което е интересно , след демонтажа задържаха ли го или го върнаха(за DPF-a става въпрос)?
                    Успех и дано всичко да е безпроблемно
                    Най-вероятно мястото и сумата са тези, които колегата споменава в 86-ти пост..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Най-вероятно мястото и сумата са тези, които колегата споменава в 86-ти пост..
                      Благодаря!!!

                      Коментар


                      • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Цялата манипулация се извърши в София, цената беше 650 лв но в последствие ми изкупиха вътрешнаността на DPF за 140 лв. И паднах на 510. Всички стана доста лесно. За сега съм много доволен. Колата върви с лекота, не се товари и няма как да гори много след като не се натоварва. И да е че няма какво да пречи на газовете да излязат. И други важно нещо е че като смъкнаха DPF-А вътрешността беше спукана което е много лошо за колата.

                        Коментар


                        • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          На колко км е колата?

                          Коментар


                          • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?




                            Колата е на 184000. Колегите като я закачена преди да се прави каквото и да било видяха че е голямо налягането в DPF И от там идва проблема с не вървежа и горежа. Нормално трябва да е 0.300kPA А МОЕТО СТИГАШЕ ДО 0.8-1.5 kPA. Отделно където е бил сцепен на 2 и му се разминават каналите. DPF-А е метален и слез изваждането се затваря с СО слага се обратно + софтуера и всичко е 6+.

                            Коментар


                            • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                              Може ли повече информация за софтуера?Слагаха емулатори,или директно пренаписваха?Дават ли гаранция за интервенцията?
                              Мисля че скоро ще бъдете и за ново гърне на мястото на ДПФ-а.

                              Коментар


                              • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                                Да дават гаранция 5 години но тя е за това което слагат. Не покриват щети то двигателя щото както при мен съм на 182000 км нз знае от какво и кога ще дойде.
                                относно софтуера ...... специално при мен стана лесно по OBD изтегли от колата оригиналния софт. и го прати на техните колеги от SuperChips.co.uk те го преправят в реално време и го връщат. слагането става за 5-10 мин. и вс е 6+ а преди това махнахме DPF-a .
                                относно гърнето на мястото на DPF-a ......не вярвам понеже DPF-a при регенерация загрява до 700 градуса по ЦЕЛЗИЙ а при мен вече няма такива , щом издържа на тия градуси значи ще издържи и само да изкарва газовете . Колата не пуши отзад , няма светещи лампи по таблото , по нищо не може да се разбере че има някаква намеса или манипулация . просто като седнеш и дадеш ГАЗ се усеща . както каза един познат ........ЧИПЪТ ДАВА ПО ДОБРА ДИНАМИКА НА ДВИГАТЕЛЯ !!!! . За сега няма много поглед ....но мога само да кажа - АЗ СЪМ ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА. СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ ГО НАПРАВИХ ПО РАНО. Разлика та от 13 до 9.4 на 100 никак не е малка а да не говоря че и колата се мъчи да достигне километрите които ти искаш. А сега е вс става в пъти по лесно .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X