Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    От Тойота казват, че като махнеш ДПФ-а нямало как да се изключи да не светат всякакви лампички по таблото. От друго място разбрах, че може. Тойота са карали една такава с откачена генерация и казаха, че се смазва от вървене.
    Моята даваше и тя 14-15. Сложих "Power Box" и нещата се промениха. Сега върви повече, харчи по-малко и на 150км/ч е с по-ниски обороти от където според мен идва по-ниския разход.
    Купих колата на 3км. На около 1000км. и сложих чипа, сега е на 77 000км и нямам никакви проблеми!
    Но ако от Тойота не вдигнат качеството както казва колегата ще забравя за тая марка. Уж испълнение "Premium Luxury" уж незнам си кво а е супер ефтина вътре!

    Коментар


    • #62
      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
      ... на 150км/ч е с по-ниски обороти от където според мен идва по-ниския разход.
      И как става този номер пауър бокса да промени предавателните числа на кутията
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #63
        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Нямам идея как става но е факт. На една и съща скорост оборотите са различни!

        Коментар


        • #64
          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Старата 120 която карах( още си я имам ) няма ДПФ върви и набира доста повече , Дори и без KICKDOWN бутон само като и скоча на педала литва. Без никакви чипове и powerBox-e. И разхода и къде къде е по малък 9-10.5 . Др което беше хубаво при нея е че дори на 260 000км нямаше нещо да дрънчи а се чуват само гумие. А при 150-та малко след като излезе от showroom -a и започна да скърца нещо от зад седалките да се тресат и какви ли още не шумове. За мен не е нормално да дадеш над 100 000 лв и да получиш автомобил направен от еко пластмаса която мирише скърца и се чупи . Имам и две RAV-4-ки едната 2007 др 2012 колкото повече качиш годината толкова стават по зле нещата. Смея да твърдя че не намеря ли начин да оправя 150 ....да върви и да гори по малко ..... ще се разделям с марката . Аз не робувам на марка .

          П.С. - Ако му се занимава колегата където е ходил да му оправят седалките няколко пъти в Тойота да сподели какво точно са му правили на тях и дали има ефект . Че ако мога ще ги заваря ама.....не може . Лек Ден

          Коментар


          • #65
            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Смекиха ми основите дето държат седалките - никакъв ефект!
            После ги стегнаха - нищо!
            После лепиха някакви ленти да ги уплътни - нищо!
            Общо взето както и да правиш няма да се оправят. Да не говорим че и вратата на багажника скърца. Край с тая марка!

            Коментар


            • #66
              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              Обмислям СЕГА да сложа чип и да махна гадния DPF, но не мога да намеря малко повече мнения и отзиви за фирмата в която мисля да ходя а тя е PSTUNING официален представител на SUPERCHIPS за БГ. Гледам във ФБ доста коли правят. Но...няма отзиви от колегите след манипулация. Да кажат доволни ли са, разхода паднал ли е, повече ли върви.....и т.н .
              Та ако някой е ходил в тази фирма, има някаква информация и поглед върху нещата ще съм му много благодарен.

              Коментар


              • #67
                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                Ще следя с интерес развитието на нещата!

                Коментар


                • #68
                  От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Първоначално публикуван от Suzuki_RMz450 Преглед на мнение
                  Старата 120 която карах( още си я имам ) няма ДПФ върви и набира доста повече , Дори и без KICKDOWN бутон само като и скоча на педала литва. Без никакви чипове и powerBox-e. И разхода и къде къде е по малък 9-10.5 . Др което беше хубаво при нея е че дори на 260 000км нямаше нещо да дрънчи а се чуват само гумие. А при 150-та малко след като излезе от showroom -a и започна да скърца нещо от зад седалките да се тресат и какви ли още не шумове. За мен не е нормално да дадеш над 100 000 лв и да получиш автомобил направен от еко пластмаса която мирише скърца и се чупи . Имам и две RAV-4-ки едната 2007 др 2012 колкото повече качиш годината толкова стават по зле нещата. Смея да твърдя че не намеря ли начин да оправя 150 ....да върви и да гори по малко ..... ще се разделям с марката . Аз не робувам на марка .
                  Ако, при четири налични Тойоти не е робуване, здраве му кажи. Няма читаво премахване засега на ДПФ-а на Тойота. А паурбокса е най-сигурния начин за преждевременно съсипване на двигателя. Той, както залъгва двигателя за някой стойности, така залъгва и собствениците, че колата върви с по ниски обороти на една и съща скорост. Никой досега не е успял да преодолее физичните закони. Не си прецаквай колата, ако не те кефи вървенето и разхода, по добре я продай.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #69
                    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    По отношение на шумовете в ТЛК150 искам да споделя моите търсения в ТЛК120 на потропване/вибрация която дълго време търсих от къде идва. Оказа се, че тръбата от въздушния филтър там където преминава във вътрешността на калника е уплътнена с гумена гривна коята се беше разместила слад смяна на филтъра. От там се предаваше така звука по цялото купе, и много наподобяваше на моменти на разхлабена седалка в друг момент на шум във вратите около механизма на стъклоповдигачите.
                    Продавам си 120 ката в случай, че 150 ките ви са ви писнали .... , Ходих да гледам последната 150 в шоу рума и много се разочаровах от вече малкия багажник заради допълнителните седалки.
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • #70
                      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      Това за чипа мога да споря! Нямам кола която да няма чип. Слагам ги веднага щом я взема без значение нова ли е колата или не. Нямам никакъв проблем с никоя кола. Повечето са карани над 100 000км вече.
                      То кво гориво зареждаме ти за чипа се притесняваш. Аз правя всичко в Дигитал Тунинг. Както казах - нямам забележка към момента.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Защо искате да махате DPF на нов автомобил ? Някакви проблеми създава ли или само заради идеята да няма такъв ? Към колегата , който е минал над 100 000 км с powerbox , това не са километри за даване на обективна оценка.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #72
                          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                          Защо искате да махате DPF на нов автомобил ? Някакви проблеми създава ли или само заради идеята да няма такъв ? Към колегата , който е минал над 100 000 км с powerbox , това не са километри за даване на обективна оценка.
                          Тъй като темата и мен ме интересува , инфото което го понасъбрах е следното - DPF-a вдига разхода и намалява динамиката на колата.Другото което знам е че много трудно се маха , заради "софтуерен проблем" или по-точно трудно се лъже компа.Но тъй като това е наистина събирана информация отук-отам , ако някой може да хвърли повече светлина по проблема с удоволствие ще го изчета.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                            Първо искам да кажа че не робувам на марка. От първата Toyota LC 120 съм много доволен и после минах на LC150 но видях каква е разликата, а тя е : 120-та гори по малко, по пъргава е , динамиката и е доста по добра и двигателя се развърта по добре ( по- бързо ) . Докато LC150 вече е ЕВРО 4 има ДПФ , повече електроника която го спъва. Двигателите и на двата са еднакви само с козметични подобрения с които вдигат от 173-190 к.с. Няма някакви проблеми с ДПФ-а , не е светнал, но няма злоба в този автомобил. С премахването му и слагане на ЧИП се надявам поне малко да се оправят нещата ( Хем да тръгне ,хем да намали разхода ) А от тази фирма която мисля да ходя ми казаха че подобренията ще са - +34кс. и +78НМ.
                            Нз вие как усещате колата но аз я карам сам и тя се мъчи а си представям да я напълня с хора и багаж и да тръгна на някъде. Миналата седмица от ВТ до СФ със съпругата и 1-то дете нормално каране 90км и на магистралата на темпомат 120-130км. разход 13,5л/100, за сравнение със 120-та тръгва Братовчеда пълна до горе със багаж 4 възрастни и едно дете същия път разхода на 120-та е 9,8л/100. ???? Едната колака е натоварена с 150кг. а др е с 350кг.
                            Чао за сега и поздрави на вс .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                              аз също съм от Търново и карам LC150 190 кс автоматик.

                              По начина по който си описал от ВТ до СФ на мен ми гори между 10 и 11, точно по същият път маршрут минаван МНОГОКРАТНО. Зареждам най-често от Еко Търново.

                              Според мен има нещо нередно в разхода който даваш и може би колата ти има проблем. Дори и при 160 на темпомат на магистралата ми гори около 14, но не и 13.5 при 120-130 на магистрала + 90 км на извънградски път както описваш. Разхода трябва в този случай да е 3 литра надолу, т.е. около 10.5

                              Коментар


                              • #75
                                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                                Без ДПФ и с чип колата ще върви много повече, което мен ме интересува. Дали ще харчи по-малко не знам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X